Jak odróżnić kosmetyk antybakteryjny od produktu biobójczego?

Kategoria: Aktualności Prawo Rynek
1 min. czytania

Oprócz przewodnika technicznego, któremu Ministerstwo Zdrowia nadało ważną rangę, rozsyłając go do 16 Wojewodów, powstała też infografika, która w przystępny sposób tłumaczy podstawowe różnice między omawianymi produktami. 

Materiały wraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi różnic pomiędzy żelami kosmetycznymi o działaniu antybakteryjnym a produktami biobójczymi na prośbę Ministerstwa Zdrowia zostały rozesłane nie tylko firmom należącym do Związku, lecz także detalistom, sieciom aptek i organizacjom handlu z przypomnieniem, w jaki sposób komunikować konsumentom właściwości kosmetyków o działaniu antybakteryjnym, by nie wprowadzać ich w błąd. W odniesieniu do produktów kosmetycznych nie powinno być bowiem deklarowane działanie dezynfekcyjne, a jedynie antybakteryjne.
 

PZPK przypomina, że producenci kosmetyków, którzy zamieszczają na produktach deklaracje takie jak „działanie biobójcze”, „zabijanie 99,99% wirusów”, „działanie dezynfekcyjne” niestety łamią prawo i powinni rejestrować te produkty jako produkty biobójcze.
 

Źródło: PZPK