Henryk Orfinger nowym członkiem zarządu Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Źródło: materiały prasowe Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

W marcu br. w głosowaniu do składu zarządu Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, na stanowisko wiceprezesa został przyjęty Pan Henryk Orfinger, Przewodniczący Rady Nadzorczej DR IRENA ERIS S.A.

Ponowne dołączenie jednego z założycieli Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego do władz tej organizacji to bardzo pozytywna wiadomość dla Kosmetycznych, którzy znów będą mogli czerpać więcej z niepowtarzalnych doświadczeń Henryka Orfingera. To również ważny sygnał dla rynku. Jesteśmy w takim momencie politycznym i gospodarczym, że każdej firmie, bez względu na historię czy skalę działania, opłaca się należeć do organizacji branżowej. Tylko synergia działań wszystkich graczy pozwoli związkowi osiągnąć maksymalną efektywność w realizacji celów i uczynić otoczenie biznesowe firm bardziej przewidywalnym –

mówi Wanda Stypułkowska, prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Henryk Orfinger to jedna z ikon branży kosmetycznej w Polsce. Jest twórcą i wieloletnim Prezesem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Od dawna jest również związany z Konfederacją Lewiatan – w latach 1999 – 2019 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, a od 2019 r. jest pierwszym Wiceprezydentem tej organizacji. Od 2006 do 2011 współtworzył i pełnił funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna”, którego celem jest wspomaganie rozwoju turystyki w zachodniej części Mazur. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2004 r.) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014 r.) Od 2018 r. przewodniczy Prezydium Rady Firm Rodzinnych przy Konfederacji Lewiatan. Jest też członkiem Rady Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” i Rady Biznesu przy Instytucie Biznesu Rodzinnego. W latach 2020 – 2023 członek Rady Gospodarczej – Zespołu Doradców ds. Gospodarczych przy marszałku Senatu Rzeczypospolitej X kadencji. Laureat wielu nagród i wyróżnień z obszaru przedsiębiorczości, działalności społecznej i na rzecz firm rodzinnych, a także Prezes Fundacji Rodzinnej Irena Eris.

Dodatkowe informacje

Źródło: materiały prasowe Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego