Czy czeka nas nowa odsłona produktów Nivea? 

Kategoria: Aktualności Bliżej branży
2 min. czytania

Fot: AdobeStock

Jedna z najpopularniejszych marek kosmetycznych – Nivea, należąca do firmy Beiersdorf szykuje nową odsłonę swoich produktów. Zmiany są wprowadzane zarówno w składach poszczególnych kosmetyków, jak i ich opakowaniach. A wszystko za sprawą ambitnych deklaracji firmy na rok 2025 oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wprowadzane zmiany mają na celu zmaksymalizowanie produkcji przyjaznej dla klimatu.

Już w ubiegłym roku Nivea rozpoczęła proces zmiany składów swoich produktów, a także przepakowania ich, w nowe przyjazne środowisku opakowania. Tym samym konsumenci mogą spodziewać się kontynuacji rozpoczętych działań w roku bieżącym. Planowane są zmiany w szerokim zakresie produktów, począwszy od pielęgnacji ust, poprzez produkty pod prysznic, aż po kremy i balsamy.

Ta inicjatywa stanowi wyraz zaangażowania firmy w dążenie do bardziej zrównoważonej przyszłości, gdzie dbałość o środowisko naturalne idzie w parze z wysoką jakością produktów oferowanych konsumentom.

Zmiany w kultowym kremie Nivea

Jednym z produktów objętych przeprojektowaniem jest dobrze znany krem Nivea w niebieskim opakowaniu. W tym przypadku zmienione zostanie opakowanie, a konkretniej puszka, która będzie zawierała 80 proc. aluminium pochodzącego z recyklingu. Tym samym jest to kolejny krok w dążeniu do postawionego przez firmę celu na bieżący rok- wykorzystania 1,4 tony aluminium, które pochodzi z recyklingu.

Płyn do mycia ciała Nivea

Kolejnym produktem objętym zmianami z portfolio Nivea jest płyn do mycia ciała Nivea. W tym przypadku producenci postawili sobie na celu wyeliminowanie cząstek mikroplastiku oraz uzyskanie aż 91 proc. składników pochodzenia naturalnego. Opakowanie płynu zostało wykonane w 47 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu, a także udało się osiągnąć zmniejszenie plastiku aż o 25 proc. Dodatkowo opakowanie zostało przeprojektowane w taki sposób, aby łatwo się opróżniało, ponadto nadaje się do recyklingu.

Linia Nivea Lip

Nowe formuły linii Nivea Lip zawierają aż 98 proc. składników pochodzenia naturalnego. Ponadto niektóre ze smaków zastosowanych w balsamach do ust Nivea są w 99,5 proc. stworzone ze składników pochodzenia naturalnego, a także są w 100 proc. wegańskie. Dodatkowo linia Nivea Lip pakowana jest w kartony pochodzące z recyklingu.

Nivea Men Płyn do mycia ciała

Płyny Nivea w linii dedykowanej dla mężczyzn zyskają nową formułę, bez mikroplastiku, a niektóre zapachy będą posiadały wegańską formułę. Ponadto opakowania płynów będą składały się w 98 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu, nie będą zawierały cząstek mikroplastiku i jednocześnie będą też nadawały się do ponownego recyklingu.