Cyfrowe narzędzia wspierające przemysł kosmetyczny

Kategoria: Badania i rozwój
3 min. czytania

D’Lite – globalna platforma, która łączy wiedzę na temat rynku z nauką

Naszym najnowszym narzędziem, o którym chcielibyśmy opowiedzieć, jest D’Lite (nazwa celowo kojarzyć ma się z angielskim delight – przyjemność, zachwyt oraz „The Light” – światło). Jest to narzędzie, które ma uprzyjemnić i uprościć pracę nad planowaniem nowych produktów kosmetycznych. D’Lite łączy w sobie wszechstronne dane na temat rynku, dane pochodzące od konsumentów oraz ogromne zaplecze wiedzy na temat receptur i surowców z portfolio BASF. Dzięki połączeniu różnych źródeł danych, technologii i wiedzy na temat potrzeb naszych klientów, stworzyliśmy narzędzie, które jest pomocne w procesie planowania i tworzenia nowych produktów kosmetycznych i wprowadzenia ich na rynek. Proces ten zaczyna się przeważnie od monitorowania rynku, przeglądania trendów, szukania inspiracji pośród innowacyjnych produktów już wprowadzonych na rynek lub poprzez zbieranie informacji od konsumentów na temat ich preferencji i potrzeb. Tworząc D’Lite, staraliśmy się zebrać potrzebne do tego procesu dane w jednym narzędziu, które daje możliwość przeglądu rynku, marek i produktów w przystępny sposób. Dołączyliśmy do tego także informacje na temat stworzonych przez nas koncepcji dla różnych kategorii produktów i potrzeb, zgromadziliśmy dane na temat preferencji konsumentów, ich opinii na temat marek, produktów i zagadnień związanych z rynkiem kosmetycznym. Dzięki temu można dowiedzieć się, które marki cieszą się zaufaniem konsumentów i są najczęściej wybierane, które produkty są już popularne, a które dopiero się takie stają. Produkty, które Cię zainspirują możesz ze sobą porównać, sprawdzić ich składy i wybrać składniki, które pasują do Twojej koncepcji. Możesz także porównać istniejące produkty z podobnymi recepturami dostępnymi w obszernej bazie przygotowanych przez BASF receptur.

            Mając do dyspozycji takie narzędzie, Twój zespół marketingu dokona analizy rynku szybko i wedle istotnych dla Twojej firmy założeń, a dział badawczo rozwojowy stworzy lub dostosuje odpowiednią recepturę produktów i wybierze do niej najlepsze składniki. Nasze narzędzie z założenia ma się rozwijać, a rozwój ten ma opierać się na informacjach zwrotnych, które otrzymamy od użytkowników.

            Zachęcamy do bezpłatnego przetestowania D’Lite i kontaktu w celu umówienia sesji szkoleniowej i uzyskaniu informacji o możliwości subskrypcji.

 

Sunscreen Simulator

Być może dla części czytelników nazwa naszego drugiego narzędzia wspierającego pracę działu R&D jest już znana. SunScreen Simulator służy do określania współczynnika ochrony (SPF) w produktach przeciwsłonecznych. Oprócz znanych parametrów takich, jak SPF, ochrona przed promieniowaniem UVA, czy fotostabilność, można teraz również wykonywać obliczenia ochrony przed światłem niebieskim i powstawaniem wolnych rodników. W najnowszej wersji SunScreen Simulator 4.0 dodaliśmy nowy interfejs użytkownika, który można samodzielnie konfigurować. Nowa funkcjonalność kokpitu prowadzi użytkownika przez narzędzie i rozszerza możliwości tworzenia projektów i zarządzania nimi. Dodatkowo w ramach kokpitu można także uzyskać dostęp do wsparcia naukowego.

            SunScreen Simulator 4.0 dokonuje nieograniczonych obliczeń w czasie rzeczywistym nie tylko dla wskaźników SPF i UVA, lecz także dla ochrony przed światłem niebieskim i ochrony przed wolnymi rodnikami. Oprócz symulacji wydajności, można także ocenić bezpośredni wpływ na środowisko wybranego systemu filtrów UV za pomocą EcoSun Pass. Połączenie nowoczesnych technologii i wiedzy ekspertów BASF stanowi nieocenione wsparcie dla formulatorów na pierwszym etapie opracowywania preparatów przeciwsłonecznych.

            Dzisiejsze filtry UV firmy BASF skutecznie chronią nawet bardzo wrażliwą skórę przed wysokim poziomem promieniowania ultrafioletowego. SunScreen Simulator stworzony przez BASF jest wyjątkowym narzędziem cyfrowym wspierającym producentów systemów ochrony przeciwsłonecznej w tworzeniu najwyższej jakości, zorientowanej na klienta ochrony przeciwsłonecznej.

 

 

 

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Kosmetycznego" 3/2021