100 tysięcy USD na badania dermatologiczne skór o ciemniejszych odcieniach od L’Oréal USA.

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Jak pokazują statystyki to właśnie osoby z kolorową skórą, inną niż biała do roku 2044 będą stanowiły większość populacji zamieszkującej Stany Zjednoczone. Jednocześnie podkreśla się niewystarczający poziom wiedzy naukowej oraz klinicznej na tematy patogenezy chorób skór kolorowych, diagnostyki, różnicowania oraz leczenia. Wszystko to sprawia, że obecny poziom diagnostyki jest niewystarczający i może skutkować powstawaniem nieprawidłowości oraz pogorszeniem się jakości zdrowia i życia pacjentów.

L'Oréal USA wychodząc naprzeciw potrzebie rozwoju badań i diagnostyki przyznała grant w wysokości 100 tysięcy USD organizacji Skin of Colour Society. Kwota ta zasili konto stowarzyszenia i wesprze badania dermatologiczne, stale rosnącej populacji pacjentów, którzy między innymi z przyczyny braku odpowiedniej diagnostyki i wiedzy na temat wybranych jednostek chorobowych nie otrzymują pełnej pomocy.

Prezes do spraw badań i rozwoju L'Oréal USA, Sanford Browne podkreślił znaczenie przyznanego grantu oraz potrzebę badań i edukacji – W firmie L’Oréal dokładamy wszelkich starań, aby pomóc osobom o innym kolorze skóry i cierpiącym na dermatologiczne problemy, ponieważ są one często niedostatecznie reprezentowane w badaniach i opiece zdrowotnej. Dlatego z dumą wspieramy misję stowarzyszenia Skin of Colour i współpracujących z nim dermatologów, których celem jest poprawa jakości życia osoby z kolorową skórą.

Grant zostanie podzielony na pięć stypendiów o wartości 20 tysięcy USD, otrzymają je wybrani dermatolodzy oraz naukowcy, którzy są członkami organizacji i prowadzą badania kliniczne dotyczące skór kolorowych. Jak podkreśla w komunikacie wydanym przez stowarzyszenie prezes Skin of Colour Society, Valerie M. Harvey – Z niecierpliwością czekamy na wpływ tego programu grantowego na dziedzinę dermatologii i społeczności osób o innym kolorze skóry.