Zapraszamy na Webinar zatytułowany „Przemysł kosmetyczny – trudne aspekty produkcji”

Kategoria: Aktualności Produkcja
4 min. czytania

Nieustannie zmieniające się Aktualności na rynku nie ułatwiają zadania technologom, którzy zmuszeni są poszukiwać coraz to nowych rozwiązań w swojej pracy.

Wydawnictwo Farmacom ma przyjemność zaprosić Państwa na Webinar zatytułowany „Przemysł kosmetyczny – trudne aspekty produkcji”. Webinar odbędzie się 8 czerwca 2021, a w jego trakcie wystąpią prelegenci wiodących firm kosmetycznych na naszym rynku.

Webinar ma na celu przybliżyć uczestnikom tematykę wyzwań, z jakimi mierzy się na co dzień technolog w swojej niełatwej pracy. Prelegenci przedstawią najczęściej pojawiające się problemy produkcyjne, a także sposoby ich eliminacji. Prześledzimy cały proces produkcji kosmetyku, od etapu przełożenia produkcji ze skali laboratoryjnej, aspekty technologii mieszania mas, wpływu różnych parametrów na przebieg procesu, aż po etap dozowania, doboru opakowania i konfekcjonowania. 

Podczas wydarzenia przedstawionych zostanie 5 tematów eksperckich:

  • „Trudne aspekty produkcji kosmetyków kolorowych do makijażu“ – Małgorzata Talaga – Technolog, Magdalena Barańska – Technolog z firmy Euphora Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
  • „Kosmetyki a różnorodność opakowań – wyzwania dla urządzeń dozujących i pakujących“ – Wojciech Marciniak – Kierownik działu produkcji mas, specjalista ds. ochrony środowiska z firmy Joanna Sp. J.
  • „Problemy w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych“ – Małgorzata Cynowska – Starszy technolog w obszarze półstałych i stałych postaci leków z firmy PPF Hasco-Lek S.A.
  • „Efektywna logistyka wewnętrzna 4.0“ –  Jacek Daukszewicz – Kierownik MES Solutions z firmy Astor
  • „Od pomysłu do wdrożenia – o czym pamiętać jako technolog?“ – Przemysław Czajka – Niezależny Ekspert.

Do współpracy zaprosiliśmy również dostawców usług i towarów dla branży kosmetycznej, takich jak:

  • Dominik Jastrzębski z firmy Trade&Consult Ltd. Sp. z o.o.
  • Kamila Szymańska z firmy Zakład Usług Technicznych Andrzej Urliński
  • Krzysztof Maryl z firmy MMR Consult Sp. z o.o.

Wydarzenie będzie doskonałą przestrzenią do wymiany doświadczeń dla wszystkich osób, które w swojej pracy zawodowej związani są z produkcją kosmetyków.

Pełny program:

1.      45 min – 60 min + Q&A
TRUDNE ASPEKTY PRODUKCJI KOSMETYKÓW KOLOROWYCH DO MAKIJAŻU.

 
Małgorzata Talaga – technolog, Euphora Sp. z o.o, Sp. k
Magdalena Barańska – technolog, Euphora Sp. z o.o, Sp. k
 
W trakcie wystąpienia przybliżymy temat problemów produkcyjnych charakterystycznych dla produkcji kosmetyków kolorowych (fluidy, produkty do ust, produkty proszkowe) – omówimy główne czynniki powodujące trudności produkcyjne. Przedstawimy sposoby eliminacji problemów produkcyjnych.
 
2.       20 min + Q&A w pokoju PARTNERA WEBINARIUM
NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA BRANŻY KOSMETYCZNEJ.

Dominik Jastrzębski – Trade&Consult Ltd. Sp. z o.o.
 
3.      45 min – 60 min + Q&A
KOSMETYKI A RÓZNORODNOŚĆ OPAKOWAŃ – WYZWANIA DLA URZĄDZEŃ DOZUJĄCYCH I PAKUJĄCYCH.

Wojciech Marciniak – kierownik działu produkcji mas, specjalista ds. ochrony środowiska, Joanna Sp.j.
 
Podczas webinarium opowiem o wielu aspektach produkcji kosmetyku jako produkcie, który ma przyciągnąć uwagę nabywcy i zamienić go w stałego użytkownika. Skupię się na poszukiwaniach nowych form przekazu, ale także na problemach w trakcie dozowania, urządzeniach do dozowania oraz automatyzacji procesu. Zastanowię się nad granicami możliwości urządzeń dozujących, uniwersalnością urządzeń w ogóle, a także jakością opakowań i kontrolą jakości produktu..
 
4.      20 min + Q&A w pokoju PARTNERA WEBINARIUM
SKALOWANIE PROCESU? TO TAKIE PROSTE.

Kamila Szymańska – Zakład Usług Technicznych Andrzej Urliński
 
5.      45 min – 60 min + Q&A
PROBLEMY W PRODUKCJI KOSMETYKÓW PIELĘGNACYJNYCH.

Małgorzata Cynowska – Starszy technolog w obszarze półstałych i stałych postaci leków, HASCO-LEK S.A.

W trakcie wystąpienia przypomnę definicję emulsji oraz żelu. Dokonam przeglądu potencjalnych problemów, które mogą pojawić się podczas ich produkcji, a także przedstawię sposoby zapobiegania i rozwiązania tych problemów.

6.     20 min + Q&A w pokoju PARTNERA WEBINARIUM
OFERTA SaintyCo ODPOWIEDZIĄ NA AKTUALNE WYZWANIA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH W PRZEMYŚLE KOSMETYCZNYM.

Krzysztof Maryl – MMR Consult Sp. z o.o.

7.      45 min – 60 min + Q&A
EFEKTYWNA LOGISTYKA WEWNĘTRZNA 4.0

Jacek Daukszewicz – kierownik MES Solutions, ASTOR

Prezentacja będzie dotykać zagadnień optymalizacji produkcji w zakresie logistyki wewnętrznej, w kontekście możliwości wykorzystania rozwijających się technologii informatycznych, w tym z obszaru Przemysłu 4.0. W wystąpieniu postaramy się m.in. uporządkować rolę systemów IT na produkcji, wraz z wróceniem uwagi które z nich wspierając bezpośrednio optymalizację logistyki wewnętrznej i podparciem przykładami realizowanych funkcji, a także rekomendacjami co do podejścia.

8.      45 min – 60 min + Q&A
OD POMYSŁU DO WDROŻENIA – O CZYM PAMIĘTAĆ JAKO TECHNOLOG.

Przemysław Czajka – technolog, niezależny ekspert
 
"Jedyny człowiek, który nigdy nie popełnia błędów to taki, który nigdy nie robi nic. Nie bój się pomyłek pod warunkiem, że nie popełniasz tego samego błędu dwa razy" – ucz się na doświadczeniach innych, aby minimalizować własne pomyłki i ewentualne straty wizerunkowe i materiałowe firmy. Jako technolog możesz być lub już jesteś obecny na wielu etapach „życia” produktu kosmetycznego. Przejdź ze mną przez etapy projektowania, prac badawczo rozwojowych, produkcji oraz magazynowania i dowiedz się na co zwrócić uwagę w każdym z nich. Aby lepiej uwidocznić konsekwencje nieodpowiednich działań  – garść przykładów z życia wziętych.

Serdecznie zapraszamy!

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ: https://farmacom.clickmeeting.com/przemysl-kosmetyczny-trudne-aspekty-produkcji/register