Na straży jakości powietrza. Aura Air chroni pracowników laboratorium

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

„Aura Air doskonale wpisuje się w nasze obecne zapotrzebowanie. Laboratorium jest miejscem o małej kubaturze, a odwiedza nas dużo osób z fabryki z uwagi na specyfikę naszej pracy” – informuje Dominika Rozwadowska, kierownik Laboratorium L’Oréal .

„W obecnych czasach jakość powietrza jest dla nas istotną kwestią. Uważamy, że dzięki temu urządzeniu poprawimy komfort pracy naszych pracowników, poprzez między innymi zmniejszenie stresu spowodowanego sytuacją związaną z Covid-19”.

Kierownik laboratorium kontroli jakości jednej z największych i najbardziej znanych fabryk produkujących kosmetyki podkreśla, że o podjęciu decyzji o instalacji tego nowoczesnego systemu do monitorowania, filtrowania i oczyszczania powietrza przyczyniły się napływające informacje z rynku o tym produkcie.

Aura Air to platforma do monitorowania jakości powietrza, wykorzystująca cztery odrębne sposoby filtracji i oczyszczania. Dzięki temu osiąga potwierdzoną badaniami ponad 99% efektywność w neutralizacji bakterii i wirusów, w tym SARS-CoV-2 .

Pojedyncze urządzenie może efektywnie działać na powierzchni do 55 m2 (133m3). Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, wspierającej stałą pracę czujników – Aura Air na bieżąco i przez całą dobę reaguje na wszelkie zmiany w jakości powietrza. Kontrolę nad jej pracą sprawuje mobilna i prosta w obsłudze aplikacja. Niezwykle łatwo jest także wyskalować to rozwiązanie dla większych powierzchni i większej liczby urządzeń dzięki programowi do zarządzania Aura Business, który umożliwia intuicyjne sterowanie wieloma urządzeniami na raz. Każde urządzenie Aura Air co 10 sekund zbiera komplet informacji o stanie powietrza, które następnie są zapisywane i archiwizowane przez okres do 12 miesięcy. To pozwala na dostęp do danych historycznych i potwierdza zmiany np. w ilości pyłów PM2.5 czy PM10 lub też CO2, lub kropel aerozolu, które przenoszą wirusy.

Komfort pracy, ograniczenie stresu i gwarancja, że powietrze w pomieszczeniach jest na bieżąco i całą dobę monitorowane, filtrowane oraz oczyszczane z wirusów, bakterii, a także pleśni, grzybów i lotnych związków organicznych ma dla wszystkich ogromne znaczenie. Głównie z uwagi na fakt, że umożliwia codzienną pracę.

„Wdrożyliśmy tę nowoczesną platformę i jesteśmy w trakcie analizowania funkcji Dashboard jaką posiada Aura Air. Z racji tego, że pracujemy w laboratorium, które na co dzień stoi na straży bezpieczeństwa i jakości produktów, chcemy wykonać nasze wewnętrzne badania także jakości powietrza. Niemniej już dziś mogę powiedzieć, że oddychanie mniej zaprząta moje myśli” – podsumowuje Dominika Rozwadowska.

Widok wskaźników monitorowanych całą dobę dzięki funkcji Aura Business (Dashboard) w Laboratorium L’Oréal.

AQI widoczne u góry to aktualny wskaźnik dotyczący jakości powietrza. Jest on nieustannie aktualizowany na podstawie wyników pozostałych wskaźników.

Dashboard pokazuje, że w okolicach godziny 19-21 są wyraźne skoki w jakości powietrza – AQI osiąga aż 400 punktów. (W tym czasie jest duży ruch w pomieszczeniu). Widać, że Aura szybko sobie z tym radzi.