Zapraszamy na Webinar zatytułowany „Przemysł kosmetyczny – trudne aspekty produkcji”

Produkcja kosmetyków niesie za sobą szereg wyzwań i problemów, z którymi należy się zmierzyć chcąc uzyskać produkt na miarę rosnących potrzeb konsumentów. W trakcie tego wieloetapowego procesu, technolog musi do minimum ograniczyć potencjalne ryzyko niepowodzeń, aby ostatecznie uzyskać produkt zgodny z założeniem.

Nieustannie zmieniające się trendy na rynku nie ułatwiają zadania technologom, którzy zmuszeni są poszukiwać coraz to nowych rozwiązań w swojej pracy.

Wydawnictwo Farmacom ma przyjemność zaprosić Państwa na Webinar zatytułowany „Przemysł kosmetyczny – trudne aspekty produkcji”. Webinar odbędzie się 8 czerwca 2021, a w jego trakcie wystąpią prelegenci wiodących firm kosmetycznych na naszym rynku.

Webinar ma na celu przybliżyć uczestnikom tematykę wyzwań, z jakimi mierzy się na co dzień technolog w swojej niełatwej pracy. Prelegenci przedstawią najczęściej pojawiające się problemy produkcyjne, a także sposoby ich eliminacji. Prześledzimy cały proces produkcji kosmetyku, od etapu przełożenia produkcji ze skali laboratoryjnej, aspekty technologii mieszania mas, wpływu różnych parametrów na przebieg procesu, aż po etap dozowania, doboru opakowania i konfekcjonowania. 

Podczas wydarzenia przedstawionych zostanie 5 tematów eksperckich:

 • „Trudne aspekty produkcji kosmetyków kolorowych do makijażu“ - Małgorzata Talaga – Technolog, Magdalena Barańska – Technolog z firmy Euphora Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
 • „Kosmetyki a różnorodność opakowań – wyzwania dla urządzeń dozujących i pakujących“ - Wojciech Marciniak - Kierownik działu produkcji mas, specjalista ds. ochrony środowiska z firmy Joanna Sp. J.
 • „Problemy w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych“ - Małgorzata Cynowska - Starszy technolog w obszarze półstałych i stałych postaci leków z firmy PPF Hasco-Lek S.A.
 • „Efektywna logistyka wewnętrzna 4.0“ -  Jacek Daukszewicz - Kierownik MES Solutions z firmy Astor
 • „Od pomysłu do wdrożenia - o czym pamiętać jako technolog?“ - Przemysław Czajka – Niezależny Ekspert.

Do współpracy zaprosiliśmy również dostawców usług i towarów dla branży kosmetycznej, takich jak:

 • Dominik Jastrzębski z firmy Trade&Consult Ltd. Sp. z o.o.
 • Kamila Szymańska z firmy Zakład Usług Technicznych Andrzej Urliński
 • Krzysztof Maryl z firmy MMR Consult Sp. z o.o.

Wydarzenie będzie doskonałą przestrzenią do wymiany doświadczeń dla wszystkich osób, które w swojej pracy zawodowej związani są z produkcją kosmetyków.

Pełny program:

1.      45 min - 60 min + Q&A
TRUDNE ASPEKTY PRODUKCJI KOSMETYKÓW KOLOROWYCH DO MAKIJAŻU.

 
Małgorzata Talaga – technolog, Euphora Sp. z o.o, Sp. k
Magdalena Barańska – technolog, Euphora Sp. z o.o, Sp. k
 
W trakcie wystąpienia przybliżymy temat problemów produkcyjnych charakterystycznych dla produkcji kosmetyków kolorowych (fluidy, produkty do ust, produkty proszkowe) – omówimy główne czynniki powodujące trudności produkcyjne. Przedstawimy sposoby eliminacji problemów produkcyjnych.
 
2.       20 min + Q&A w pokoju PARTNERA WEBINARIUM
NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA BRANŻY KOSMETYCZNEJ.


Dominik Jastrzębski – Trade&Consult Ltd. Sp. z o.o.
 
3.      45 min - 60 min + Q&A
KOSMETYKI A RÓZNORODNOŚĆ OPAKOWAŃ – WYZWANIA DLA URZĄDZEŃ DOZUJĄCYCH I PAKUJĄCYCH.

Wojciech Marciniak - kierownik działu produkcji mas, specjalista ds. ochrony środowiska, Joanna Sp.j.
 
Podczas webinarium opowiem o wielu aspektach produkcji kosmetyku jako produkcie, który ma przyciągnąć uwagę nabywcy i zamienić go w stałego użytkownika. Skupię się na poszukiwaniach nowych form przekazu, ale także na problemach w trakcie dozowania, urządzeniach do dozowania oraz automatyzacji procesu. Zastanowię się nad granicami możliwości urządzeń dozujących, uniwersalnością urządzeń w ogóle, a także jakością opakowań i kontrolą jakości produktu..
 
4.      20 min + Q&A w pokoju PARTNERA WEBINARIUM
SKALOWANIE PROCESU? TO TAKIE PROSTE.

Kamila Szymańska – Zakład Usług Technicznych Andrzej Urliński
 
5.      45 min - 60 min + Q&A
PROBLEMY W PRODUKCJI KOSMETYKÓW PIELĘGNACYJNYCH.

Małgorzata Cynowska – Starszy technolog w obszarze półstałych i stałych postaci leków, HASCO-LEK S.A.

W trakcie wystąpienia przypomnę definicję emulsji oraz żelu. Dokonam przeglądu potencjalnych problemów, które mogą pojawić się podczas ich produkcji, a także przedstawię sposoby zapobiegania i rozwiązania tych problemów.

6.     20 min + Q&A w pokoju PARTNERA WEBINARIUM
OFERTA SaintyCo ODPOWIEDZIĄ NA AKTUALNE WYZWANIA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH W PRZEMYŚLE KOSMETYCZNYM.

Krzysztof Maryl – MMR Consult Sp. z o.o.

7.      45 min - 60 min + Q&A
EFEKTYWNA LOGISTYKA WEWNĘTRZNA 4.0

Jacek Daukszewicz - kierownik MES Solutions, ASTOR

Prezentacja będzie dotykać zagadnień optymalizacji produkcji w zakresie logistyki wewnętrznej, w kontekście możliwości wykorzystania rozwijających się technologii informatycznych, w tym z obszaru Przemysłu 4.0. W wystąpieniu postaramy się m.in. uporządkować rolę systemów IT na produkcji, wraz z wróceniem uwagi które z nich wspierając bezpośrednio optymalizację logistyki wewnętrznej i podparciem przykładami realizowanych funkcji, a także rekomendacjami co do podejścia.

8.      45 min - 60 min + Q&A
OD POMYSŁU DO WDROŻENIA - O CZYM PAMIĘTAĆ JAKO TECHNOLOG.

Przemysław Czajka - technolog, niezależny ekspert
 
"Jedyny człowiek, który nigdy nie popełnia błędów to taki, który nigdy nie robi nic. Nie bój się pomyłek pod warunkiem, że nie popełniasz tego samego błędu dwa razy" - ucz się na doświadczeniach innych, aby minimalizować własne pomyłki i ewentualne straty wizerunkowe i materiałowe firmy. Jako technolog możesz być lub już jesteś obecny na wielu etapach „życia” produktu kosmetycznego. Przejdź ze mną przez etapy projektowania, prac badawczo rozwojowych, produkcji oraz magazynowania i dowiedz się na co zwrócić uwagę w każdym z nich. Aby lepiej uwidocznić konsekwencje nieodpowiednich działań  - garść przykładów z życia wziętych.

Serdecznie zapraszamy!

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ: https://farmacom.clickmeeting.com/przemysl-kosmetyczny-trudne-aspekty-produkcji/register

Udostępnij materiał w

Nowości kosmetyczne

 • 3630

  Iść w stronę słońca!

  To, że skóra potrzebuje ochrony przed promieniowaniem jest… jasne jak słońce! Nie ma bowiem czegoś takiego jak „bezpieczne opalanie”. Każda styczność ze słońcem bowiem nie tylko dostarcza komórkom ciała energii do działania, ale jednocześnie powoduje uszkodzenie skóry. Dlatego tak ważna jest prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna i stosowanie preparatów, które niwelują skutki niebezpiecznego promieniowania UV. Czytaj dalej

 • 3597

  Z SPF czekasz na letni sezon? To błąd!

  Mimo wzrostu świadomości konsumenckiej, z produktów z ochroną UV nadal korzystamy głównie w okresie wiosenno-letnim. Aby zmienić te nawyki i podejście, Pure by Clochee wypuściło na rynek nowy kosmetyk – BB SPF 30 Krem mineralny. Z pewnością będzie to całoroczny sprzymierzeniec dla dobrej kondycji skóry. Jego formuła została opracowana tak, aby spełniał swoje zadania w codziennej pielęgnacji, niezależnie od pory roku. Czego możemy się po nim spodziewać? Czytaj dalej

 • 3551

  Świat u stóp!

  26 kości, 107 mięśni oraz żyły, tętnice i nerwy o całkowitej długości 1,6 km, a także setki tysięcy gruczołów potowych – ludzkie stopy to ewolucyjny majstersztyk. Ale tylko w pełni zdrowe i sprawne stanowią stabilną podporę ciała! Tymczasem coraz więcej Polaków boryka się z dolegliwościami takimi jak nadmierne pocenie czy, w efekcie, z grzybicą. Dlatego o stopy należy dbać w każdym wieku i właściwie pielęgnować je przez cały rok, a bezpiecznych, skutecznych i sprawdzonych dermokosmetyków i wyrobów medycznych szukać w aptekach. Czytaj dalej

 • 3549

  Idea zdrowej pielęgnacji włosów

  Linia Jantar Medica to intensywna kuracja do włosów zniszczonych i wymagających regeneracji z wyciągiem z bursztynu dostępna wyłącznie w aptekach. Wysokie stężenie składników aktywnych oraz rezultaty działania potwierdzone w badaniach konsumenckich to gwarancja skuteczności od pierwszego zastosowania. Czytaj dalej

 • 3546

  Poczuj ZEW zdrowych i lśniących włosów – odkryj nowy szampon do włosów 2w1 z odżywką ZEW for men

  Nowy produkt z węglem drzewnym z Bieszczad w ofercie polskiej marki kosmetyków dla mężczyzn. Czytaj dalej

 • 3540

  Nowość od polskiej marki Olivia Plum – Tonik DASH - nawilżająca esencja tonizująca

  Polska marka kosmetyków naturalnych Olivia Plum wkracza w nowy obszar i poszerza swoje portfolio o kolejny produkt. Debiutancka seria naturalnych toników do twarzy to kosmetyki, nad którymi pracowaliśmy bardzo długo – mówi założycielka marki Ania Śliwińska. Udało nam się, zachowując krótki skład i dobierając wyjątkowe składniki aktywne, nadać im pożądane właściwości. 23 lutego odbył się launch pierwszego z nich – toniku nawilżającego DASH. Czytaj dalej

 • 3503

  tołpa dermo men max efekt. W odpowiedzi na męskie potrzeby.

  Czasy się zmieniają. Współcześni mężczyźni poszukują w kosmetykach już nie tylko skuteczności, ale także innowacji i przyjemności z używania. Dlatego połączyliśmy trendowe składniki z najważniejszymi potrzebami pielęgnacyjnymi mężczyzn, nie rezygnując ze skutecznego działania. Poznajcie nowoczesną i energetyzującą linię tołpa dermo men max efekt. Czytaj dalej

 • 3502

  Naturalnie czyste i świeże pranie z ZIELKO

  Pachnące, świeże oraz czyste pranie, bez zbędnej chemii jest możliwe. Spośród dużego wyboru środków piorących zarówno tych tradycyjnych, jak i naturalnych, można odnaleźć perełki z nienagannym składem, o skutecznym działaniu. Czytaj dalej

 • 3471

  Świąteczne zestawy Roomcays

  Już ostatni dzwonek, by wybrać prezent dla najbliższych. Dla brodaczy świetne będą zestawy marki Roomcays, w których znajdziemy dobre kosmetyki do pielęgnacji wąsów i brody. Czytaj dalej

 • 3468

  ROZBŁYŚNIJ SPOJRZENIEM Z LUMI

  Kto nie marzy o utrzymaniu pięknej i zdrowej skóry wokół oczu? Z myślą o tym, Pure by Clochee stworzyło kolejny fantastyczny produkt, w którym 98 % to składniki pochodzenia naturalnego. Przedstawiamy LUMI krem pod oczy! Czytaj dalej

 • 3455

  Rozgrzej jesień swoim uśmiechem. Moc kurkumy dla zdrowych, białych zębów

  W ajurwedzie, starohinduskiej sztuce leczenia, kurkuma jest doceniana ze względu na swoje właściwości rozgrzewające, oczyszczające i antybakteryjne. Stanowić może nie tylko naturalny suplement zdrowej diety, ale także cenny sekret kosmetycznych receptur. Jako składnik pasty do zębów zapobiega stanom zapalnym jamy ustnej, dba o dziąsła, a także… świetnie smakuje. Eksperci Białej Perły dodatkowo sprzymierzyli ją z koenzymem Q10 dla jeszcze większej skuteczności w walce o zdrowy, biały uśmiech. Czytaj dalej

 • 3447

  Kolejne to(ł)powe nowości w bestsellerowej linii sebio

  Peeling 3 enzymy to absolutny bestseller wśród kosmetyków face care. Wasz ulubieniec, z którym zdążyłyście zaprzyjaźnić się na dobre. Czytaj dalej

 • 3442

  Naturalna pielęgnacja dłoni i paznokci Iwoniczanki

  Mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusów. Niestety, częste mycie wodą z detergentem może powodować nadmierne wysuszenie naskórka, zaczerwienie, a nawet bolesne pęknięcia. Jak zatem dbać o wrażliwą skórę dłoni? Czytaj dalej

 • 3439

  Naturalna sól do kąpieli. Uzdrowisko we własnym domu

  Kąpiele solankowe od stuleci polecane są w celu uzupełnienia terapii uzdrowiskowych. Nie tylko relaksują, ale także upiększają skórę i kojąco wpływają na bolące mięśnie i stawy. Stosowane są w fizjoterapii, a także dla wszystkich, poszukujących regeneracji i odprężenia podczas pobytu w uzdrowisku. Dziś uzdrowisko możesz stworzyć we własnym domu, dzięki Iwonickiej Soli Jodobromowej, produkowanej na bazie naturalnych wód mineralnych przez Uzdrowisko Iwonicz. Czytaj dalej

 • 3434

  Pielęgnacja twarzy pełna natury - nowości od Hagi

  Miłośniczki naturalnej pielęgnacji twarzy mają powody do świętowania. Hagi, rodzinna manufaktura kosmetyczna, wprowadziła na rynek kolejne nowości pełne dobroczynnych surowców. Ofertę firmy wzbogaciły dwa zestawy produktów do różnych typów skóry. Dla osób, które chciałyby spowolnić czas firma przygotowała naturalny regenerujący krem i eliksir anti-aging zawierające polisacharydy z alg, ekstrakt z drzewa Tara oraz beta-glukan. Natomiast dla osób z cerą mieszaną Hagi proponuje krem do twarzy i odżywcze serum olejowe z ekstraktami z jaśminu, frangipani, zielonej herbaty, brzoskwini, cyprysu, bergamotki i róży. Czytaj dalej

Czytaj inne

Ciekawostki ze świata

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • http://www.kosmetyczni.pl/
 • http://www.kosmetyka.edu.pl/
 • http://swiat-przemyslu-farmaceutycznego.pl/
 • http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • http://www.kosmetyki-detergenty.pl/