Nowy kompleks produkcyjny, innowacje i rozszerzenie dystrybucji. Empire Pharma podsumowuje pierwszy kwartał 2024 roku

Kategoria: Aktualności
3 min. czytania

Fot: materiały prasowe / Daniel Jan Palonek, prezes Empire Pharmy

Pierwszy kwartał 2024 roku upłynął dla Empire Pharmy pod hasłem bardzo dynamicznego rozwoju, nowych inwestycji i innowacji. O budowie kompleksu produkcyjnego, rozszerzaniu dystrybucji oraz nowościach, które staną się game changerami opowiada Daniel Jan Palonek, prezes Empire Pharmy.

Dobiegł końca pierwszy kwartał 2024 roku. Czy z punktu widzenia Empire Pharmy był to kwartał udany?

Daniel Jan Palonek: Zdecydowanie tak!… i bardzo intensywny. Pierwsze miesiące bieżącego roku upłynęły pod znakiem inwestycji i innowacji. Zainwestowaliśmy 15 mln. zł w nowy zakład produkcyjny. Kompleks będzie mieścił się w miejscowości Krusze niedaleko Radzymina, a jego powierzchnia całkowita wyniesie 10 tys. m2. Będzie to jeden z nowocześniejszych zakładów produkujących kosmetyki w tej części Europy. Planowane zamknięcie inwestycji to drugi kwartał 2025, zatem także nadchodzący rok zdecydowanie będzie przełomowy dla Empire Pharmy.   

Podkreśla Pan, że koncentrujecie się obecnie na przełomowej inwestycji. A jak kształtuje się obszar dystrybucji? Czy tu także mamy do czynienia ze zmianami? Powiedzmy więcej na ten temat.

DJP: Bardzo ważnym elementem w tym zakresie jest współpraca z HEBE jeśli chodzi o markę mesoBoost®. Nasze produkty od stycznia sprzedawane są na półce profesjonalnej w drogeriach HEBE. W zawiązku z tym rozpoczęliśmy także aktywną promocję brandu mesoBosot®. Dla nas to zdecydowanie game changer, ponieważ jest to pierwsza profesjonalna marka z portfolio Empire Pharmy, która znajduje się na półkach naszego kluczowego klienta.

Kolejnym istotnym aspektem, jeśli chodzi o dystrybucję naszych marek, jest rozpoczęcie współpracy z siecią drogerii SuperPharm w kontekście brandu SOLVERX®. Trzecim, kluczowym z naszego punktu widzenia krokiem, który zrobiliśmy w pierwszym kwartale 2024 roku, jest podjęcie współpracy z siecią Lidl, w zakresie dystrybucji naszej „marki dla wszystkich”, czyli marki BAŚKA. Podsumowując, pierwszy kwartał zaowocował rozbudową sieci dystrybucyjnej naszych marek – począwszy od półki profesjonalnej, a skończywszy na kosmetykach popularnych. To dla nas powód do dużej satysfakcji.

Czy w zakresie poszczególnych Państwa marek pojawiły się w ostatnich miesiącach nowości produktowe?

DJP: Początek tego roku zdecydowanie jest rekordowy jeśli chodzi o nowości. Nasza marka Sielanka została wzbogacona o całą linię Face Care, która obecnie zawiera produkty zarówno do demakijażu, takie jak pianka, masło, czy balsam do demakijażu, ale także produkty do pielęgnacji twarzy z filtrem SPF50, kremy BB i kosmetyki typu glow. Produkty pojawiły się na półkach sieci HEBE kilka tygodni temu, a już dostrzegamy ogromne zainteresowanie nowościami i potężny impact. To bardzo nas cieszy i nie zwalniamy tempa.

Ponadto, specjalnie stworzone linie naszych produktów z filtrami i po opalaniu SOLVERX® będą w tym roku dostępne w ofercie sezonowej w sieci HEBE. To pierwszy raz w historii Empire Pharmy, kiedy wprowadzamy do sieci produkty sezonowe. Z naszego punktu widzenia to sukces, który potwierdza jakość wszystkich kosmetyków przeciwsłonecznych marki. Nasze produkty zostały docenione zarówno przez kluczowego klienta, jakim jest HEBE, ale także przez finalnych użytkowników, którzy od lat bardzo chętnie sięgają po kosmetyki SOLVERX® z SPF. To dla nas niezwykle ważne.

Jakie konsekwencje przyniosła tak duża liczba innowacji, wdrożeń i nowości produktowych w kontekście wewnętrznej polityki firmy? Czy rozbudowują Państwo zespół?

DJP: Tak, zdecydowanie jest to jedna z ważniejszych zmian, które zdecydowaliśmy się wprowadzić. Rozbudowujemy zespół, wzbogacając go o kolejnych specjalistów z obszaru sprzedaży, marketingu i technologii. Zmianie uległa także sama struktura stanowisk w organizacji. W poprzednich latach miała ona charakter poziomy. Na początku roku zbudowaliśmy strukturę o charakterze pionowym, z dwoma kluczowymi filarami – sprzedażą i marketingiem, na czele których stoją dyrektorzy pionów. Pozwala nam to zintensyfikować proces zarządzania i zmaksymalizować efektywność.

Warto wspomnieć o tym, że sam nasz dział marketingu również uzyskał nową odsłonę. W teamie znalazły się osoby odpowiedzialne za grafikę, media społecznościowe i zakup kampanii. To dla nas niezwykle ważne, że te kompetencje mamy dostępne wewnętrznie, co bardzo pozytywnie wpływa na naszą kreatywność i czas reakcji na potrzeby rynku. To znacząco nas wyróżnia.

Co planują Państwo na kolejne miesiące?

DJP: Już teraz zapowiadamy kolejne nowości w portfolio marki SOLVERX® – zarówno w drugim, jak w trzecim kwartale. Będą to m.in. produkty z retinolem i z witaminą C. Wprowadzimy także na rynek dużą nowość jeśli chodzi o markę Peel Mission® – w drugim kwartale tego roku. Na razie nie mogę wyjawić, co to będzie, ale już niebawem uchylimy rąbka tajemnicy! I wreszcie, już teraz mogę zdradzić, że planujemy wprowadzić do sieci sprzedaży drugą markę profesjonalną. I – oczywiście – jednym z aspektów, który będzie w wysokim stopniu nas pochłaniał w kolejnych miesiącach, jest koordynacja inwestycji w zakład produkcyjny, na którego otwarcie będziemy mieli przyjemność zaprosić Państwa za blisko rok.

Dziękuję za rozmowę.

Dodatkowe informacje

Źródło: informacja prasowa