Laboratorium pod lupą – szkolenie on-line dla producentów leków i kosmetyków

Kategoria: Aktualności Jakość i bezpieczeństwo
2 min. czytania

KAŻDE DLACZEGO MA SWOJE DLATEGO – ZARZĄDZANIE DZIAŁANIAMI WYJAŚNIAJĄCYMI WYNIKI OOS

Justyna Krasuska, Novartis Technical Operations

Kolejny wynik OOS w tym miesiącu, kolejny dla produktu ABC, kolejny spowodowany błędem ludzkim” – znasz to? Przyzwyczaiłeś się, a może chcesz to zmienić? Podczas wykładu dowiesz się w jaki sposób efektywnie zarządzać działaniami wyjaśniającymi wyniki OOS w laboratorium. Zbuduj kompetentny zespół osób prowadzących działania wyjaśniające i wyposaż go w odpowiednie narzędzia pozwalające zredukować ilość wyników OOS. Podpowiem Ci, jak to zrobić.

KAŻDE DLACZEGO MA SWOJE DLATEGO – ZARZĄDZANIE DZIAŁANIAMI WYJAŚNIAJĄCYMI WYNIKI OOS

Monika Lebioda, Novartis Technical Operations

Mądrość planów polega na przewidzeniu także trudności wykonawczych”… Dodatkowe projekty, awaria Produkcja, działania wyjaśniające, urlopy. Ile razy w tygodniu zmienia się planowanie w Twoim Laboratorium? Podczas wykładu dowiesz się jak świadomie planować pracę w oparciu o dostępne zasoby ludzkie, urządzenia –„ nie tylko tu i teraz” – ale również w dłuższym horyzoncie. Jak przewidywać trudności i reagować w odpowiednim czasie, aby podjęte działania nie miały wpływu na realizację planu.

POBIERANIE PRÓB DO BADAŃ LABORATORYJNYCH – JAK NIE ZGUBIĆ JAKOŚCI NA POCZĄTKU

Anna Krawczak, PharmAK

Celem wykładu jest zapoznanie uczestników z wymaganiami prawnymi w zakresie pobierania prób surowców, materiałów opakowaniowych i gotowych produktów leczniczych.

W trakcie wykładu uczestnicy dowiedzą się jak przygotować procedury i plany pobierania prób do badań laboratoryjnych w procesie wytwarzania produktu leczniczego. Poznają rodzaje, sposoby pobierania, przechowywania i dokumentowania próbek, tak aby osiągnąć wiarygodny i niezafałszowany błędami próbkowania, wynik analiz jakościowych. Dla osób, których zadaniem w pracy jest pobieranie prób materiałów wyjściowych i opakowaniowych będzie to pigułka wiedzy o tym zagadnieniu i idealny sposób na poszerzenie wiedzy.

Zostaną omówione zagadnienia dotyczące m.in. wymagań prawnych, celów próbkowania, metod poboru prób, oznakowania, przechowywania prób, dokumentowania pobierania prób, wyborów odpowiedniego planu próbkowania (kryteria wyboru), miejsc poboru prób i sprzętu do poboru prób, zapobiegania zanieczyszczeniom krzyżowym.

 

Więcej informacji!

Koszt uczestnictwa:
400zł netto

Rejestracja:
https://farmacom.clickmeeting.com/laboratorium-pod-lupa-szkolenie-dla-producentow-lekow-i-kosmetykow/register