Flow Cosmetics wybiera zrównoważone tektury Metsä Board na opakowania swoich naturalnych produktów

Kategoria: Aktualności Opakowania
1 min. czytania

Te produkty kosmetyczne w kształcie kostek są ekologiczne w użyciu, a także w transporcie i przechowywaniu. Tektura MetsäBoard Natural FBB została wybrana do produkcji opakowań ze względu na jej wygląd, lekkość i ekologiczność. Ponadto, niepowlekana powierzchnia tej tektury zapewnia przyjemny, naturalny wygląd i wrażenia dotykowe.

„Stosując zasadę całkowitej eliminacji odpadów wybraliśmy zrównoważoną tekturę MetsäBoard Natural FBB. Chcieliśmy, aby nasze produkty były całkowicie organiczne, łącznie z opakowaniami i spełniały surowe wymagania jakościowe” – powiedziała Riitta Jänkälä, założycielka i dyrektor generalny Flow Cosmetics. „Ważne jest dla nas również, aby wszystkie nasze tektury opakowaniowe nadawały się do recyklingu po użyciu”.

MetsäBoard Natural FBB to lekka tektura z włókien pierwotnych, której gładka powierzchnia zapewnia dobrą jakość druku. Oprócz technik drukarskich, w końcowej obróbce opakowań zastosowano proste folie, które nadają im luksusowy wygląd.

„Trwałe, ekologiczne i stylowe opakowania mają zasadnicze znaczenie dla atrakcyjności produktów oraz ich pozytywnego odbioru przez konsumentów. Ekologiczne i zrównoważone opakowania sprawiają, że produkty są uznawane za przydatne i właściwe” – zauważył Jari Halminen, dyrektor generalny Papermark, producenta tych opakowań.