BEIERSDORF MANUFACTURING POZNAŃ PRZEDSTAWIA PLANY ROZBUDOWY ZAKŁADU W POZNANIU

Kategoria: Aktualności Bliżej branży Produkcja Rynek
2 min. czytania
  • Beiersdorf Manufacturing Poznań przedstawił plany rozbudowy zakładu w Poznaniu.
  • Planowana inwestycja to ok. 700 mln zł na rozwój infrastruktury i innowacje.
  • Po zakończeniu rozbudowy zakład stanie się miejscem pracy dla max 800 osób (wzrost o 50 proc. w stosunku do aktualnego zatrudnienia), a jego możliwości produkcyjne wzrosną dwukrotnie.
  • Nowa inwestycja będzie się ubiegać o Certyfikat LEED potwierdzający zrównoważony wpływ na środowisko naturalne.
  • Rozbudowana fabryka Beiersdorf Manufacturing Polska stanie się strategicznym centrum produkcyjnym specjalizującym się w wytwarzaniu innowacji. Docelowo będzie tam powstawało do 400 mln szt. wyrobów z portfolio Beiersdorf rocznie.

Nowy zakład Beiersdorf Manufacturing Polska będzie nowoczesną i przyjazną środowisku fabryką, nastawioną głównie na produkcję innowacji. Dzięki rozbudowie powstanie do 300 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanej kadry w wielu specjalnościach (wzrost o 50 proc. – obecnie pracuje tam 560 osób), a możliwości produkcyjne wzrosną o 200 proc. Po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej zakład będzie produkował rocznie około 400 mln sztuk wyrobów z portfolio Beiersdorf.

– Projekt rozbudowy naszej fabryki jest ważną częścią planu modernizacji Grupy Beiersdorf i przygotowania centrów produkcyjnych na przyszłe potrzeby. Będzie to bardzo nowoczesny zakład o strategicznym znaczeniu w Grupie, w którym będą powstawały przyszłe innowacje i produkty wysokomarżowe z portfolio Beiersdorf. Decyzja o rozbudowie naszej fabryki to także wyraz uznania dla fachowości i ogromnego zaangażowania pracowników BMP w rozwój naszej firmy, ale również efekt przyjaznej dla inwestycji polityki miasta i regionu – mówi dyrektor generalny BMP Igor Matus.

W ramach projektu rozbudowy na terenie zakładu przy ul. Gnieźnieńskiej powstaną nowe hale produkcyjne, nowoczesne budynki techniczne, magazyn wysokiego składowania oraz budynki biurowe. Powstanie również nowy parking dla pracowników, zlokalizowany po drugiej stronie ulicy Gnieźnieńskiej, naprzeciwko zakładu.

– Rozbudowa fabryki to dowód na to, że Nivea dobrze czuje się w naszym województwie, docenia wykwalifikowaną kadrę i przyjazną atmosferę inwestycyjną. Wielkopolska zawsze słynęła z pracowitości i dobrze zorganizowanej pracy, a rozbudowa zakładu jest tego efektem. Jestem pod wielkim wrażeniem projektu, który nie tylko jest wsparciem dla lokalnej gospodarki, ale przede wszystkim realizuje zadania związane z dbałością o środowisko naturalne – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Zgodnie z przyjętą przez firmę Beiersdorf AG strategią zrównoważonego rozwoju, przyjazna środowisku inwestycja będzie ubiegać się o Certyfikat LEED (system oceny pod względem energooszczędności i wpływu na środowisko naturalne). Budynki zaprojektowane są zgodnie ze standardami zrównoważonej architektury, będą energooszczędne, a do ich budowy zostaną wykorzystane materiały ekologiczne. Częścią inwestycji będzie również nowa biologiczna oczyszczalnia ścieków.

Spotkanie podsumował wiceprezydent Bartosz Guss słowami „Cieszą nas dynamiczne plany rozwoju Beiersdorf w Poznaniu jako trzeciej co do wielkości fabryki w Europie produkującej kosmetyki marki NIVEA czy Eucerin. Stanowią doskonały przykład potencjału gospodarczego Miasta i całego regionu. Szczególnie cieszy podkreślanie przez Inwestora bardzo dobrej współpracy z miastem Poznań oraz wysokich kwalifikacji zatrudnionych pracowników.

Obecnie trwają prace przygotowawcze oraz uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń i decyzji środowiskowych. Prace budowlane mają się rozpocząć w pierwszej połowie 2021 r. Zgodnie z planem zakończenie budowy i osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej przewidziane jest na koniec roku 2022. Rozbudowany zakład będzie zaopatrywał rynki Beiersdorf w całej Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce.