Firma Elida Beauty na sprzedaż

Kategoria: Aktualności
1 min. czytania

Unilever sprzedaje firmę Elida Beauty, w której portfolio znajdują się między innymi dobrze znane marki Timotei czy Monsavon. Nowym właścicielem firmy zostanie fundusz private equity – Yellow Wood.

W portfolio Elida Beauty znajduje się pond 20 marek kosmetycznych. Już w 2021 roku Unilever celowo połączył marki, tworząc jeden podmiot, aby w przyszłości go sprzedać. Rok 2022 firma zakończyła, generując obrót na poziomie 800 milionów euro.

Komentując sprzedaż Elida Beauty, prezes Unilever Personal Care, Fabian Garcia podkreśla: „Oznacza to kolejny krok w kierunku optymalizacji naszego portfolio produktów Personal Care. Naszym priorytetem jest przyspieszenie rozwoju naszych marek Power Brand poprzez inwestowanie w kluczowe strategiczne obszary, takie jak zapewnianie niewątpliwej przewagi marki i skalowanie wieloletnich innowacji. W portfolio Elida Beauty znajdują się kultowe i klasyczne marki kosmetyczne i pielęgnacyjne. Jestem pewien, że pod nowym właścicielem będą nadal prosperować i służyć konsumentom w Ameryce Północnej i Europie”.

Nie jest to pierwsza transakcja Unilever i funduszu Yellow Wood. W maju 2023 roku Yellow Wood zakupił od Unilever markę Suave z produktami do pielęgnacji skóry, ponadto w portfolio Yellow Wood znajduje się między innymi znana marka produktów do pielęgnacji stóp Scholl.