Produkcja
Doskonale rozumiemy złożoność procesu mieszania
W tym roku obchodzimy 30 lat istnienia na polskim rynku. Ten czas poświęciliśmy na doskonalenie naszych metod zarządzania projektem oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań procesowych, które wesprą naszych Klientów w budowie wysokowydajnych instalacji i urządzeń, działających w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Jedną z cech, która nas wyróżnia jest kompleksowe podejście do instalacji. Już na etapie projektowania staramy się wprowadzić rozwiązania ułatwiające i utrzymanie Państwa obiektów, a po oddaniu do eksploatacji zapewniamy serwis obejmujący m.in. wymianę części zamiennych.
30 lat działalności poświęciliśmy w dużej mierze doskonaleniu się w projektowaniu i budowie instalacji i urządzeń dla przemysłu kosmetycznego. Potrafimy dobrać typ mieszalnika, a następnie zaprojektować odpowiedni układ mieszający, który będzie dopasowany do potrzeb procesu produkcyjnego. W naszej firmie pracują konstruktorzy, technolodzy i automatycy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu procesów mieszania płynów, proszków oraz proszków w płynach, wliczając w to płyny o skrajnie różnych lepkościach, nienewtonowskie oraz tworzące atmosfery wybuchowe. Nasi technolodzy wspólnie z automatykami posiadają pełne kompetencje w opracowaniu receptur zapewniających pełne traceability procesu. Projektujemy zbiorniki procesowe w taki sposób, by mieszanie było jak najbardziej efektywne, czyli pozwalało na uzyskanie wymaganego stopnia wymieszania w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym nakładzie energii, jednocześnie zachowując oczekiwane parametry fizykochemiczne. Zasadnicze znaczenie ma więc obliczenie mocy, jaka potrzebna jest do tego, aby mieszana substancja osiągnęła założony poziom jednorodności.
Następnie analizujemy cały układ urządzenia pod kątem specyfiki procesów, w których będzie ono brało udział, a więc przede wszystkim pod kątem:
• możliwości występowania drgań,
• pracy mieszadeł w zależności od poziomu cieczy,
• wzajemnego oddziaływania kilku mieszadeł w jednym mieszalniku,
• innych elementów wynikających z przewidzianej zabudowy mieszalnika
Każde nasze urządzenie poddajemy próbom sprawdzającym. Wykonujemy testy FAT, zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Ponadto, w trosce o ciągłe udoskonalanie jakości naszych mieszalników powołaliśmy własny dział R&D, który zajmuje się optymalizowaniem ich konstrukcji.
W swojej historii mieliśmy do czynienia praktycznie ze wszystkimi substancjami i produktami. Dla jednego z naszych wieloletnich Klientów wykonaliśmy mieszalnik do produkcji bazy do pasty do zębów. Mieszalnik o pojemności roboczej 3600L, wyposażony był w płaszcz grzewczo-chłodzący oraz system sterowania. Zaprojektowaliśmy także i wykonaliśmy mieszadło tarczowe o mocy 110 kw/ 1500 rpm. Byliśmy także odpowiedzialni za montaż i uruchomienie urządzenia na miejscu.
Dla innego Klienta wykonaliśmy urządzenia procesowe do produkcji płynnych kosmetyków: tusze, pomadki, podkłady. Projekt obejmował m.in. wykonanie kompletnego modułu produkcyjnego z własnym modułem grzewczym, układem próżniowym oraz układem nadciśnieniowego opróżniania produktu. Dodatkowo zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy stację mycia CIP dedykowaną do mycia tego układu oraz 40 zbiorników mobilnych o pojemności roboczej 200L.
Dla naszego wieloletniego Partnera, specjalizującego się w produkcji i dystrybucji kosmetyków, w tym kosmetyków do makijażu, wykonaliśmy 3 przejezdne mieszalniki. Klientowi zależało na wykonaniu urządzeń identycznych jak te, które już posiadał na zakładzie, dlatego głównym wyzwaniem w projekcie było odwzorowanie konstrukcji istniejących mieszalników. Mieszalniki zostały wyposażone w płaszcz grzewczo-chłodzący, mieszadła szybkoobrotowe (śmigłowe) zamontowane w płaszczu, czujniki temperatury produktu i płaszcza grzewczego, czujnik poziomy płaszcza grzewczego oraz zawór bezpieczeństwa.
Modułowe instalacje procesowe
Bardzo często dla naszych Klientów wykonujemy też modułowe instalacje procesowe (skidy) oraz platformy wytwórcze. Niewątpliwą ich zaletą jest możliwość dostosowania modułów do dowolnego miejsca produkcji. Ponadto ich stosowanie zapewnia dużą elastyczność produkcji, dzięki możliwości dodawania modułów do istniejących instalacji. Tym sposobem łatwo możemy je modernizować, zgodnie z ewolucją standardów i potrzeb produkcyjnych. Dodatkowo, dzięki etapowi prefabrykacji wykonanej w naszym warsztacie, możemy zapewnić bardzo wysoki standard instalacji, dzięki doskonałej kontroli jakości.
Dzięki temu, że większość prac jest wykonywana poza miejscem zamontowania, nasi Klienci zyskują zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu z minimalnym czasem przestojów.
Ostatnio dla jednego z naszych wieloletnich Klientów wykonaliśmy przeniesienie i modernizację platformy 20T do produkcji kosmetyków do pielęgnacji skóry. Z zakładu L’Oréal w Aulnay-sous-Bois (Francja) przenieśliśmy zbiorniki magazynowe i mieszalniki i wykorzystaliśmy je do budowy platformy produkcyjnej w zakładzie w Kaniach. Na potrzeby projektu zaprojektowaliśmy i prefabrykowaliśmy moduł procesowy służący do dozowania surowców proszkowych i płynnych, moduł procesowy do automatycznego dozowania surowców z rurociągów dystrybucyjnych oraz moduł transferowy do transferu produktu z mieszalnika do zbiornika magazynowego i ze zbiornika magazynowego na linie pakujące. Ponadto zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy stację mycia CIP, moduł próżniowy oraz moduł do dystrybucji mediów technicznych. Projekt wykonaliśmy wspólnie z francuskim oddziałem Boccard.
Wiedza i doświadczenie, którym warto zaufać
Nasi eksperci mają za sobą lata doświadczenia, co pozwala na dostarczenie sprawdzonych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Wykonujemy urządzenia ściśle dostosowane do procesu i spełniające specyficzne wymagania Klienta. Z racji tego, że mieliśmy okazję pomagać Klientom pracującym z różnymi substancjami, nabyliśmy sprawność w umiejętnym dobieraniu wariantów wyposażenia mieszalników i konfigurowaniu ich w taki sposób, aby zapewnić jak efektywniejszy przebieg procesów produkcyjnych. Dysponujemy także szeregiem gotowych, standardowych produktów. Istnieje więc szansa, że spośród nich uda się dopasować urządzenie spełniające potrzeby Państwa produkcji.
Artykuł promocyjny
Dodatkowe informacje
Artykuł został opublikowany w kwartalniku „Świat Przemysłu Kosmetycznego” 2/2021