Branża kosmetyczna vs. COVID-19 – PZPK rozpoczyna badanie sektora kosmetycznego

Kategoria: Aktualności Rynek
1 min. czytania

Rzetelne dane od firm kosmetycznych działających w Polsce pomogą nakreślić, w jakim miejscu jest branża i jakich narzędzi potrzebuje, aby dalej funkcjonować i utrzymać pozycję sektora w Europie i na świecie. Diagnoza pozwoli też sklasyfikować problemy branży na tle innych gałęzi gospodarki.

Jak pokazują dostępne analizy, już dziś obok ratowania miejsc pracy, trzeba myśleć o czekającym branżę trudnym okresie odbudowy, która także wymaga szczególnych rozwiązań. Odpowiedzi przedsiębiorców będą ważnym argumentem w przyszłych rozmowach z decydentami, a także w medialnym nagłośnieniu celów Związku.

PZPK podkreśla jak ważne jest, aby jak najwięcej firm kosmetycznych działających w Polsce wzięła udział w badaniu. Jego wyniki będą wówczas maksymalnie miarodajne i wiarygodne. 

Każda firma może przesłać jedną odpowiedź, przygotowaną przez osoby, które mają pełną wiedzę o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa w tematach zatrudnienia, sprzedaży, wykorzystywanych narzędzi w ramach programów rządowych itp.

Aby wziąć udział w badaniu należy skontaktować się mailowo z biurem PZPK. Wypełnienie ankiety powinno zająć ok. 10 minut. Badanie jest w pełni anonimowe, a jego obsługę zapewnia firma badawcza SW Research. Odpowiedzi można przesyłać do wtorku 28 kwietnia do godz. 12.00.

 

Źródło: PZPK