Aurafirm – ferment z owsa

Kategoria: Aktualności Surowce kosmetyczne
2 min. czytania

Wśród składników obecnych w portfolio firmy Oat Cosmetics znajdziemy bardzo ciekawy składnik otrzymywany z owsa, który różni się od innych dostępnych na rynku – jest to aurafirm. To surowiec aktywny otrzymywany z koloidalnej mąki owsianej (Oat COM – colloidal oatmeal). Mąkę do jego produkcji otrzymuje się ze specjalnej odmiany owsa bogatej w naturalny beta-glukan. Duża zawartość skrobi i beta-glukanu odpowiada za właściwości ochronne i nawilżające owsa. Koloidalną mąkę z owsa poddaje się następnie fermentacji. Długi czas fermentacji, do której wykorzystano stabilne szczepy bakterii Lactobacillus umożliwia poprawę dostępności występujących naturalnie w owsie składników aktywnych. Ferment z owsa zawiera wyjątkowe składniki odżywcze: fosfolipidy, przeciwutleniacze, aminokwasy, kwasy tłuszczowe itd. W wyniku fermentacji zmienia się ich profil (Rys. 1). Uważa się, że stają się one bardziej biodostępne dla naszej skóry.

Aurafirm jest naturalnym składnikiem zawierającym pre-biotyczny kompleks będący wynikiem fermentacji mąki owsianej. Jednym z ważniejszych kierunków działania aurafirm jest przywrócenie odpowiedniej równowagi mikrobiomu. aurafirm hamuje wzrost niepożądanych bakterii, przyspieszając rozwój tych, które są korzystne dla naszej skóry. Dzięki zawartości składników NMF oraz innych unikalnych składników aktywnych z owsa ma potencjał do naprawy bariery skórnej, a co za tym idzie nawilżania skóry.

Dostępne są trzy wersje aurafirm:

  • aurafirm P – fermentowany składnik aktywny w postaci kremu, który przyspiesza regenerację skóry jako pierwszej linii obrony naszego organizmu oraz wspiera i przyspiesza regenerację mikrobiomu skóry. Poprawia teksturę skóry i zmniejsza widoczne zmarszczki. Badania wykazały również poprawę gęstości epidermy i ogólnego wyglądu skóry.
  • aurafirm N – fermentowany składnik aktywny w postaci cieczy, zmniejszający szorstkość skóry, który wypełnia i ujędrnia oraz poprawia blask i wygląd skóry. W badaniach wykazano, że zwiększa gęstość stratum corneum oraz polepsza rogowacenie (Rys. 2). Poprawia skuteczność eksfoliacji wykonywanej przy użyciu AHA. Przyspiesza także odnowę mikrobiomu skóry.
  • aurafirm S – aktywne serum, głęboko penetrujące i stabilizujące barierę skóry, dzięki dużej zawartości kompleksu aminokwasów, kwasów tłuszczowych oraz fosfolipidów. Jest to również skuteczny składnik kondycjonujący do włosów. Pomaga rozczesywanie, zarówno na mokro jak i na zimno. Może być stosowany w masce, odżywce lub szamponie. Jest to najbardziej klarowna postać z wszystkich fermentów.

Aurafirm ma pozytywny wpływ na wiele parametrów skóry związanych z poprawą właściwości bariery skórnej i ogólnego wyglądu skóry. Otrzymywany jest metodą przyjazną środowisku, podczas której nie powstają szkodliwe odpady. Wszystkie wersje są zaaprobowane przez ECOCERT / COSMOS.

 

dr inż. Anna Piotrowska
Protec Ingredia Polska
biuro@protecingredia.com