13. Kongres Świata Przemysłu KOSMETYCZNEGO. Odkryj nowe horyzonty

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Kongres jest corocznym, międzynarodowym spotkaniem branży przemysłu kosmetycznego.  Przez 3 dni Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję, aby nawiązać nowe kontakty, spotkać się z dostawcami surowców, opakowań, maszyn, najnowszych urządzeń laboratoryjnych oraz wielu innych, świadczących usługi dla branży. Liczne seminaria ekspertów oraz prezentacje dostawców bardzo często okazują się inspiracją do rozwoju oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

Dawka eksperckiej wiedzy i inspiracji

Od pierwszej edycji kongresu wykłady merytoryczne cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników. To aż siedem bloków tematycznych dedykowanych dla specjalistów z branży kosmetycznej.

Podczas pierwszego dnia kongresu eksperci przedstawią między innymi tematykę związaną z wyzwaniami i prognozami na przyszłość, przed którymi stoi rynek kosmetyczny. Ukażą najnowsze Aktualności w opakowaniach oraz powiedzą, w co inwestować w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. W trakcie wykładów zostaną też poruszone tematy związane z surowcami, a ściślej ujmując z nową generacją surowców. Kolejny dzień będzie poświęcony tematyce badań, rozwoju oraz innowacji w produkcji kosmetycznej. Eksperci przedstawią najnowsze rozwiązania dla produkcji w zakładach kosmetycznych oraz wytyczne dotyczące jakości i bezpieczeństwa kosmetyków. Dodatkowo wykłady zostaną wzbogacone o 15-minutowe prezentacje dostawców usług z sektora kosmetycznego i farmaceutycznego.

Wspólna strefa wystawiennicza dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Kongres to nie tylko konkretna dawka wiedzy merytorycznej, ale też możliwość odwiedzenia strefy wystawienniczej. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku stworzymy wspólną strefę dla branży kosmetycznej oraz farmaceutycznej. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni dostawcy najnowszych rozwiązań dla obu branż zaprezentują swoją bogatą ofertę. Ponadto podczas kongresu każdy uczestnik znajdzie przestrzeń do rozmów. To właśnie wizyty na stoiskach często przeradzają się w dyskusje, które później kontynuowane są w przerwach między wykładami oraz w trakcie wieczornych spotkań integracyjnych.

Zwiedzanie zakładu produkcyjnego MG Evolution®

Wycieczki do fabryk Honorowych Gospodarzy na stałe wpisały się w program Kongresów. Tym razem Honorowym Gospodarzem 13. Kongresu Świata Przemysłu Kosmetycznego jest firma MG Evolution ®, która od 2019 roku zajmuje się produkcją kosmetyków.

Trzeciego dnia Kongresu Uczestnicy będą mogli odwiedzić nowoczesną fabrykę kosmetyków mieszczącą się w Pieńkowie. Jest to doskonała okazja do zobaczenia nowoczesnego parku maszynowego MG Evolution ®, czy też laboratorium R&D dysponującego działem fizyko-chemicznym, który umożliwia monitorowanie stabilności produktu na wszystkich etapach produkcji.

Wspólna integracja i uroczysta Gala

Wiemy, jak ważne jest nawiązywanie nowych kontaktów oraz relacji biznesowych, jednak nic nie zastąpi swobodnych rozmów prowadzonych w kuluarach, właśnie dlatego uczestnicy mają ku temu wile okazji w trakcie kongresu. W tym roku pierwszy dzień kongresu zakończy się wspólnym wieczorem integracyjnym dla branży kosmetycznej oraz farmaceutycznej. Do dyspozycji uczestników będzie oddana między innymi strefa rozrywki oraz kręgielnia.

Zwieńczeniem drugiego dnia Kongresu będzie uroczysta Gala. To właśnie takie momenty tworzą niezapomniane chwile, które mogą przekształcić się w długotrwałe i owocne relacje.