100 lat istnienia Miraculum

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Źródło: Fotolia

Firma Miraculum została założona w 1924 roku przez doktora Leona Lustra. Była to jedna z pierwszych firm kosmetycznych w Polsce. Już w 1931 roku kosmetyki z krakowskiej firmy Miraculum zostały docenione w Paryżu, gdzie spółka otrzymała prestiżową nagrodę GRAND PRIX za swój produkt, jakim był puder do twarzy. Dr Leon Luster śmiało sięgał po innowacje, dzięki którym szybko i skutecznie podbił rynek kosmetyczny. Był pierwszym przedsiębiorcą w Polsce, który wykorzystał do promowania swoich produktów znane i lubiane osobowości. Największe gwiazdy okresu międzywojennego w Polsce, takie jak Zofia Batycka czy Hanka Ordonówna promowały kosmetyki Miraculum.

Sto lat istnienia Miraculum

W 2024 roku firma Miraculum obchodzi swoje 100 lecie obecności na polskim rynku kosmetycznym. Z tej okazji została patronem projektu „Czułe Struny”. Jest to projekt muzyczny, który polega na opracowaniu dzieł Fryderyka Chopina w niespotykanej dotąd formie utworów symfonicznych ze specjalnie stworzonymi tekstami. Jednocześnie, dzięki umowie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, firma posiada wyłączną licencję na wykorzystywanie nazwiska Fryderyka Chopina w kosmetykach.

Prezes Miraculum, Sławomir Ziemski podkreśla:

„Marka od samego początku istnienia jest nieodłącznym elementem polskiej kultury muzycznej, reprezentując pasję, zaangażowanie i piękno, które nierozerwalnie są związane z twórczością Fryderyka Chopina. W ramach tej relacji, spółka Miraculum jest dumna z faktu, że jest częścią tak wyjątkowych wydarzeń jak Międzynarodowe Konkursy Chopinowskie, festiwale Chopin i Jego Europa czy Szalone Dni Muzyki.”

Koncerty odbędą się 29 oraz 30 kwietnia 2024 roku w Warszawie oraz w Katowicach. Specjalnie stworzone teksty do utworów Fryderyka Chopina zaśpiewa Natalia Kukulska.

Miraculum – pasja połączona z innowacją

Obecnie firma Miraculum posiada w swoim portfolio 12 marek, których produkty zaliczane są do kategorii pielęgnacji twarzy i ciała, makijażu, depilacji, a także perfumerii damskiej i męskiej. To ponad 700 różnych produktów, których koncepcja opracowywana jest przez spółkę Miraculum, a produkcja zlecana na zasadzie outsourcingu.

Produkty Miraculum to nie tylko kultowa marka „Pani Walewska”, czy „Wars” to nowoczesne kosmetyki, których składy są oparte na nowatorskich składnikach i tworzone z uwzględnieniem światowych trendów pojawiających się w przemyśle kosmetycznym. Przedstawiciele firmy podkreślają, że jednym z głównych celów jest odbudowanie wiodącej pozycji Miraculum na rodzimym rynku kosmetycznym.

Sławomir Ziemski dodaje:

„Od momentu założenia w 1924 roku, Miraculum kieruje się pasją, innowacyjnością i troską o piękno oraz zdrowie skóry. Jubileusz najstarszej polskiej firmy kosmetycznej to wyjątkowa okazja do spojrzenia z dumą w przeszłość, celebracji dotychczasowych osiągnięć oraz nakreślenia inspirujących planów na przyszłość.”