Zrób coś pięknego

Kategoria: Bliżej branży
2 min. czytania

Już od trzech dekad Avon realizuje w Polsce swoją społeczną misję i konsekwentnie stoi po stronie kobiet i planety. Firma od lat wspiera zdrowie Polek, rozwijając świadomość profilaktyki raka piersi i dofinansowując co roku tysiące badań USG, oraz działa na rzecz bezpieczeństwa kobiet w ramach kampanii Avon Kontra Przemoc, przekazując na jej cel do tej pory 3,5 mln zł. Marka troszczy się także o środowisko wprowadzając innowacyjne i proekologiczne rozwiązania w łańcuchu dostaw i wspierając dobrostan zwierząt.

Zrób coś pięknego

„Wybierając kosmetyki Avon mówisz TAK dla zdrowia kobiet, TAK dla bezpieczeństwa kobiet, TAK dla dobrostanu zwierząt” – tak brzmią hasła nowej kampanii wizerunkowej „Coś Pięknego”, poprzez którą Avon zachęca do wspierania jej działań w obszarze społecznej odpowiedzialności [obejrzyj spot kampanii].

W ramach kampanii firma oferuje specjalny zestaw „Coś Pięknego” – ultrakremową szminkę True Color z nawilżającym olejkiem z awokado, który zapobiega wysuszeniu skóry, zapewniając ustom głęboki, trwały kolor razem z delikatną bransoletką z Różową Wstążką. Cały dochód ze sprzedaży bransoletki wesprze konto kampanii Avon Kontra Rak Piersi.

Marka z misją

Na przestrzeni lat, w ramach swoich działań pod egidą Avon Kontra Rak Piersi, marka dofinansowała ponad 58 tys. badań USG piersi, przeznaczając na ten cel przeszło 500 tys. zł. Ponadto, firma przeznaczyła 3,5 mln zł., by w ramach Avon Kontra Przemoc realizować inicjatywy wspierające bezpieczeństwo kobiet. Z Avon Alert, pierwszej w Polsce aplikacji przeciwprzemocowej, stworzonej przez markę wspólnie z fundacją Feminoteka, skorzystało już blisko 50 tys. osób. W ten łatwy i bezpieczny sposób, każdy potrzebujący może uzyskać bezpłatną i profesjonalną pomoc od specjalistów Feminoteki, łącząc się z telefonicznie lub przez całodobowy chat.

Avon pamięta też o środowisku. W swojej fabryce w Garwolinie, konsekwentnie wprowadza innowacyjne rozwiązania pomagające ograniczać wpływ na planetę. Dzięki nim, w samym tylko 2021 roku, firma zmniejszyła emisję CO2 o 200 ton, poddała recyklingowi 98,5% odpadów oraz oszczędziła 5000 m3 wody. Z treścią raportu CSR podsumowującego działania firmy na rzecz lepszego świata, można zapoznać się tutaj.

O kampanii

Kampania „Coś Pięknego” jest aktywna na stronie Avon i w Klubie Avon. W mediach wystartowała 8 sierpnia i potrwa do 25 września. Za jej koncepcję kreatywną odpowiada zespół Avon Polska, za zakup mediów – dom mediowy Starcom, a za działania PR – agencja Garden of Words.

Produkty wspierające kampanie Avon Kontra Rak Piersi i Avon Kontra Przemoc można kupić u Konsultantek Avon lub za pośrednictwem strony www.avon.pl.

Kontakt:

Avon Cosmetics Polska
Marta Kosińska

Corporate & CSR Lead Poland
Phone +48 789 268 268
e-mail: marta.kosinska@avon.com 

Garden of Words
Anna Kalina

Senior Account Executive 
Phone: +48 533 336 880
e-mail: a.krepczynska@gardenofwords.pl