WSPÓŁPRACA L’ORÉAL POLSKA I WYBOROWA PERNOD RICARD PRZY PRODUKCJI ŚRODKA DO SANITYZACJI RĄK – PRODUKTY ZOSTANĄ BEZPŁATNIE PRZEKAZANE POLSKIM SZPITALOM ZAKAŹNYM

Kategoria: Aktualności Rynek
4 min. czytania

Wzajemne wsparcie i solidarne działanie są niezwykle ważne w zwalczaniu pandemii koronawirusa. Dlatego też L’Oréal Polska oraz Wyborowa Pernod Ricard połączyły siły, aby  środki do sanityzacji rąk trafiły do polskich szpitali zakaźnych w różnych miastach.

– Tak jak większość fabryk L’Oréal na całym świecie, w L’Oréal Warsaw Plant już kilka tygodni temu rozpoczęliśmy produkcję środków do sanityzacji rąk, które nieodpłatnie przekazujemy potrzebującym. Nadaliśmy temu absolutny priorytet, elastycznie reorganizując pracę fabryki i wprowadzając wzmocnione zasady bezpieczeństwa, aby chronić także naszych pracowników. Chcę podziękować całemu zespołowi fabryki za zaangażowanie i pracę przy tym projekcie. Współpraca z Wyborowa Pernod Ricard, która nieodpłatnie przekazała nam alkohol, pozwoli nam wyprodukować 500 000 sztuk żeli do sanityzacji rąk, które zostaną rozdystrybuowane do pracowników szpitali w Polsce. Ta współpraca pomoże chronić zdrowie i bezpieczeństwo pracowników szpitali, którzy ciężko pracują, walcząc z Covid19. Dziękujemy Wyborowej Pernod Ricard za to wsparcie, a L’Oréal Warsaw Plant będzie produkował środki do sanityzacji rąk tak długo, jak będzie to konieczne

podkreśliła Ewa Urbaniak, Dyrektorka L`Oréal Warsaw Plant.

Od samego początku walki z wirusem znana jest skala ogromnego zapotrzebowania służby zdrowia na środki dezynfekujące. Środki te są niezbędne nie tylko w profilaktyce zakażeń, ale również w ratowaniu zdrowia i zwalczaniu skutków chorób zakaźnych. Dlatego Wyborowa Pernod Ricard oraz L’Oréal Polska, lider rynku kosmetycznego, zdecydowali się na współpracę. W tym trudnym czasie L’Oréal Warsaw Plant dostosowała swoje linie produkcyjne, aby między innymi z wykorzystaniem alkoholu dostarczonego przez Wyborowa Pernod Ricard, stworzyć żele do sanityzacji rąk i nieodpłatnie przekazać je polskim szpitalom zakaźnym.

– W obliczu trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się obecnie znajdujemy, bardzo istotne jest podejmowanie inicjatyw i wspólnych działań. Dlatego właśnie zaangażowaliśmy się we współpracę z firmą L’Oréal Polska, w efekcie której możemy podzielić się naszymi zasobami i mieć wkład we wsparcie polskiej służby zdrowia i społeczeństwa. Sprawna współpraca obu firm jest dowodem na to, że możliwe jest zjednoczenie sił, a determinacja i chęć pomocy pozwala pilnie sprostać wszelkim wyzwaniom technicznym. Jesteśmy dumni, że w Polsce mogliśmy zrealizować działania, które Grupa Pernod Ricard wprowadziła także na innych rynkach, gdzie przekazaliśmy alkohol na produkcję środków dezynfekujących lub przekształciliśmy zakłady produkcyjne, dostosowując je do produkcji środków dezynfekujących m.in. w USA, we Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech

mówi Fabrice Audan, Prezes Wyborowa Pernod Ricard

Dostawa produktów do szpitali zakaźnych jest planowana na kwiecień. W ramach współpracy, L'Oréal Warsaw Plant oraz Wyborowa Pernod Ricard przekażą łącznie do placówek służby zdrowia w Polsce około 500 000 opakowań żelu do sanityzacji rąk (100 ml, 65% stężenie alkoholu). Dystrybucja produktów powstałych w wyniku współpracy obu firm organizowana jest na potrzeby służby zdrowia w Polsce. Produkty zostaną przekazane do szpitali zakaźnych za pośrednictwem firmy Asclepios S.A., która podjęła się bezpłatnej dystrybucji do wszystkich placówek. Kierując się ideą wspierania lokalnych społeczności, obie marki wspólnie zdecydowały, że produkty w pierwszej kolejności trafią do szpitali zakaźnych w Zielonej Górze, Poznaniu oraz w Warszawie – miast, w których działają fabryki obu koncernów. Pozostała część zostanie przekazana kolejnym szpitalom zakaźnym na terenie Polski.

 

O L'Oréal

L’Oréal już od ponad 100 lat skupia swoją uwagę na pięknie. Posiadając niepowtarzalne portfolio składające się z 36 różnorodnych i uzupełniających się marek, Grupa osiągnęła w 2019 roku obroty sięgające 29,9 miliarda euro i obecnie zatrudnia 88 000 osób na całym świecie. Jako lider na światowym rynku kosmetycznym, L’Oréal jest obecny we wszystkich sieciach dystrybucji: na rynku masowym, w centrach handlowych, aptekach, drogeriach, salonach fryzjerskich, sieciach sklepów wolnocłowych. Produkty L’Oréal dostępne są także we własnych sklepach firmowych marek oraz w handlu internetowym. Dział badań i innowacji wraz z grupą 4 100 badaczy stanowi podstawę strategii L’Oréal dążącej do spełnienia wszystkich marzeń o pięknie Klientów na całym świecie. „Sharing Beauty With All” – zobowiązanie L’Oréal dotyczące zrównoważonego rozwoju do roku 2020, stawia ambitne cele zrównoważonego rozwoju w każdym punkcie łańcucha wartości Grupy.

Więcej informacji: www.loreal.com || https://twitter.com/LOrealPL || https://facebook.com/LOrealPoland/

 

O Grupie Pernod Ricard

Grupa Pernod Ricard zajmuje drugie miejsce na świecie w branży win i wyrobów spirytusowych, osiągając skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 9,182 mln EUR w roku obrotowym 2019. Grupa powstała w 1975 roku w wyniku fuzji dwóch podmiotów: Ricard i Pernod. Od tamtego czasu Grupa nieustannie się rozwija, bazując zarówno na wzroście organicznym, jak i przejęciach. Marki Pernod Ricard są dystrybuowane na ponad 160 rynkach, a w ramach własnej sieci sprzedaży na 73 rynkach. Zdecentralizowana struktura Grupy umożliwia 19 tysiącom pracowników sprawowanie funkcji autentycznych lokalnych ambasadorów wizji „Créateurs de Convivialité”. Strategie i aspiracje Pernod Ricard opierają się na trzech kluczowych wartościach, które są mottem dla rozwoju Grupy, a są to: duch przedsiębiorczości, wzajemne zaufanie oraz silne poczucie zasad etycznych. Zgodnie z planem do roku 2030, którego celem jest urzeczywistnienie celów zrównoważonego rozwoju przyjętych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Hasłem Grupy jest “We bring good times from a good place.” W uznaniu za silne zaangażowanie Grupy Pernod Ricard w realizację idei zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji Ecovadis przyznał jej Złotą Kategorię, a Vigeo Eiris pierwsze miejsce w sektorze napojów. Grupa Pernod Ricard należy także do grona spółek Compact LEAD Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Źródło: L'Oreal