Vit. U Complex – przełom Popławska Group w kuracji cery naczyniowej

Kategoria: Surowce kosmetyczne
2 min. czytania

Co to jest Vit. U Complex?

Vit. U Complex to unikalny surowiec kosmetyczny opracowany przez Popławska Group w celu kompleksowego rozwiązania problemów cery naczyniowej i z tendencją do trądziku różowatego. Połączenie witaminy U pozyskanej z lokalnych upraw kapusty oraz ekstraktu z ambory gwarantuje wielopoziomowe działanie obejmujące redukcję rumienia i podrażnień, wzmocnienie funkcji barierowych skóry oraz jej restrukturyzację. Aplikacyjne i aparaturowe badania niezależnego instytutu badawczego potwierdzają, że Vit. U Complex:

  • skutecznie uszczelnia naczynia,
  • widocznie łagodzi rumień,
  • koi podrażnienia,
  • niweluje TEWL,
  • nawilża i wygładza skórę.

Jak powstał Vit. U Complex?

Popławska Group od dawna poszukiwała surowca o skutecznym działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym, a przy tym uszczelniającym naczynia krwionośne.  Ponieważ żaden z przebadanych składników nie spełnił tych wymagań podjęto decyzję, aby laboratorium Popławska Group opracowało własny surowiec kosmetyczny. W centrum  zainteresowania znalazł się wykorzystywany w medycynie ludowej sok z kapusty, stanowiący naturalne źródło Methylmethionine sulfonium (L-metylo-metionino-sulfonian), pochodnej metioniny, zwanej potocznie witaminą U. Metionina jest jednym z najważniejszych aminokwasów w naszym organizmie, wpływającym na funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego i wątroby. Ponadto stymuluje wzrost włosów, odpowiada za procesy rogowacenia naskórka, neutralizuje wolne rodniki oraz pobudza regenerację skóry. Jej skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi wykazującymi silne działanie przeciwzapalne. Z uwagi na klinicznie  udowodnione działanie przeciwzapalne witaminy U jej wybór stał się oczywisty.  W 2010 roku koreańscy naukowcy udowodnili, że dzięki witaminie U tempo regeneracji skóry wzrasta trzykrotnie. Dla zwiększenia aktywności uszczelniającej i uelastyczniającej naczynia surowiec wzbogacono o ekstrakt z ambory, który stabilizuje witaminę U powodując, że zachowuje swoją aktywność i nie ulega utlenianiu, a także jest odporna na działanie zmiennych temperatur. Znajdująca się w nim  rutyna i epikatechina uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, minimalizuje teleangiektazje i reguluje reaktywność naczyniową skóry. W ten sposób powstał unikalny Vit. U Complex.

Skontaktuj się z nami

Vit. U Complex to nowość w ofercie surowców kosmetycznych Popławska Group, która już stała się bestsellerem światowego rynku beauty. Wszystkich zainteresowanych surowcami  kosmetycznymi Popławska Group zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym portfolio produktowym i kontaktu mailowego poprzez privatelabel@poplawskagroup.pl

 

 

 

 

Materiał promocyjny