Velvet Care w gronie Benefit Corporations

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Velvet CARE w gronie B Corp

Otrzymując certyfikację Velvet CARE udowodniła, że jako firma spełnia szereg, rygorystycznych wymagań klasyfikowanych w pięciu obszarach certyfikacji – środowiska, pracowników, klientów, społeczności oraz ładu korporacyjnego.

Jak podkreśla prezes zarządu Velvet CARE, Artur Pielak Uzyskanie statusu B Corp nie tylko potwierdza nasze zaangażowanie w przestrzeganie wysokich standardów środowiskowych i społecznych. To także strategiczny kompas, który wskazuje nam kierunek działania w dążeniu do bardziej zrównoważonych wyników. Jesteśmy jednym z liderów w naszej branży, czujemy się odpowiedzialni nie tylko za realizację celów biznesowych, ale także za działania w aspektach środowiskowych czy społecznych. Status Benefit Corporation jest zobowiązaniem, które podejmujemy wobec naszych interesariuszy.”

Uzyskując certyfikację B Corp, Velvet CARE staje się dziewiątą firmą w Polsce, która może poszczycić się obecnością w gronie Benefit Corporations. Certyfikacja obejmuje całą grupę Velvet, tak więc także czeską spółkę – firmę Moracell.

Fabryka w Kluczach – jeden z liderów w branży celulozowych wyrobów higienicznych   

Fabryka Velvet CARE mieszcząca się w Kluczach jest jednym z najnowocześniejszych i największych zakładów zajmujących się produkcją celulozowych wyrobów higienicznych w Europie Środkowej. Firma może pochwalić się trzema maszynami papierniczymi, które wytwarzają bibułkę higieniczną, a także osiemnastoma liniami przetwórczymi. W fabryce produkowany jest papier toaletowy, chusteczki oraz ręczniki papierowe. Produkty Velvet CARE dostępne są w około 30 krajach. Firma stale się rozwija, jednocześnie zachowując najwyższe standardy, o czym świadczą liczne certyfikacje i nagrody. W ostatnim czasie, w rankingu zrównoważonego rozwoju EcoVadis- Velvet CARE zdobyła Złoty Medal. Aktualnie firma zatrudnia około 900 osób w swoich zakładach w Polsce i w Czechach.