Mintel wskazuje kluczowe trendy w branży kosmetycznej na 2024 rok

Kategoria: Aktualności
1 min. czytania

1. Prostota w luksusie Konsumenci coraz bardziej cenią skuteczność i funkcjonalność kosmetyków, zamiast skupiać się na ich ekstrawaganckim opakowaniu czy głośnych kampaniach reklamowych. Współczesne podejście do kosmetyków zakłada przejrzystość i uzasadnienie wyższych cen przez namacalne wyniki, a nie jedynie przez powierzchowne aspekty. Marki, które skupiają się na innowacjach, ekologii i ekspansji, mają szansę na większy sukces w nadchodzącym roku.

2. NeuroGlow: Połączenie umysłu i ciała Zrozumienie związku między umysłem a ciałem staje się kluczowe w branży kosmetycznej. Marki dążą do oferowania produktów, które nie tylko poprawiają wygląd zewnętrzny, ale także wpływają pozytywnie na samopoczucie psychiczne i emocjonalne. Technologie takie jak urządzenia monitorujące zdrowie skóry czy testy DNA pomogą w tworzeniu spersonalizowanych rozwiązań.

3. Beaut-AI: Rewolucja dzięki sztucznej inteligencji Sztuczna inteligencja przekształca branżę kosmetyczną, przyspieszając rozwój produktów i promując różnorodność. Analiza danych, uczenie maszynowe i generowanie spostrzeżeń pozwolą markom na szybsze wdrażanie innowacji i tworzenie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. W przyszłości AI będzie miała kluczowe znaczenie w dostosowywaniu kosmetyków do preferencji, genetyki i stylu życia konsumenta.

Podsumowując, nadchodzący rok w branży kosmetycznej będzie charakteryzować się naciskiem na innowacje, połączenie umysłu z ciałem oraz wykorzystaniem technologii, w szczególności sztucznej inteligencji, w celu lepszego dostosowania produktów do potrzeb konsumentów.