Mikrobiom, czyli skóra pod lupą

Kategoria: Nowości kosmetyczne
3 min. czytania

Doprecyzowując – mikrobiom to drobnoustroje zasiedlające organizm człowieka. Zaliczyć do nich można grzyby, bakterie, roztocza, a nawet wirusy. Te niewielkie mikroorganizmy pomagają chronić naszą skórę przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego.

Jak funkcjonuje mikrobiom?

Mikroorganizmy funkcjonują z nami w symbiozie. Nasz organizm daje im miejsce do życia, rozmnażania i rozwoju, natomiast one zapewniają nam ochronę, strzegąc swojego środowiska. To współistnienie pozwala chronić naszą skórę przed szkodliwymi patogenami.

Zdarza się jednak, że ta ochrona zostanie zaburzona, np. w wyniku długotrwałej antybiotykoterapii, zanieczyszczenia środowiska czy ekspozycji na promieniowanie UV. Wtedy warto sięgnąć po produkty z linii Microbiome od Alkmie.

Seria Microbiome – wsparcie dla naturalnej bariery ochronnej skóry

Właściwa pielęgnacja skóry powinna być zrównoważona oraz delikatna. Oczyszczając skórę, należy korzystać z łagodnych kosmetyków o pH zbliżonym do naturalnego pH skóry, aby jej nie odwodnić i nie podrażnić. Podstawą jest też eliminacja produktów z alkoholem znajdującym się w składzie na wysokiej pozycji, ponieważ to również on odpowiada za wysuszenie, a także wyjałowienie skóry.

Te wszystkie wymagania spełnia seria Microbiome od marki Alkmie. Są to kosmetyki opracowane przez ekspertów, zawierające naturalne i skuteczne składniki. Znaczącą rolę w produktach z linii Microbiome odgrywa zawartość prebiotyków i probiotyków. Pierwsze z nich to substancje pobudzające wzrost korzystnej mikroflory, tzw. pożywienie dla mikrobiomu. Natomiast probiotyki to żywe kultury bakterii naturalnie występuje na skórze. Łącząc te składniki, dajemy naszym mikroorganizmom pożywienie i wsparcie do działania.

W efekcie, produkty Microbiome, działają regenerująco, łagodząco oraz nawilżająco. Sprawdzą się idealnie do cery wrażliwej, podrażnionej i alergicznej. Będą również ratunkiem po intensywnych zabiegach dermokosmetycznych, a także po nadmiernej ekspozycji na słońce.

Microbiome to szeroka gama kosmetyków, która pomoże stworzyć skuteczny rytuał pielęgnacyjny:

  • Pierwszy krok – oczyszczanie. Żel Holy harmony to idealna propozycja do mycia twarzy i ciała. W przypadku bardzo wrażliwej cery warto sięgnąć po najdelikatniejszy produkt z całej gamy – Foa-m my god!. Aktywne substancje myjące z trzech stron świata – z Kolibła Egipskiego, śródziemnomorskiej Gipsówki i afrykańskich orzechów Shikakai – doskonale oczyszczają i odświeżają, nie naruszając delikatnej warstwy hydrolipidowej skóry. Nie powodują efektu ściągnięcia czy podrażnienia.
  • Następnie warto skorzystać z toniku Don’t react, który wyciszy skórę. Dzięki zawartości Equibiome™ – ekstraktu z młodych korzeni łopianu o właściwościach postbiotycznych, produkt przywraca harmonię wrażliwej cerze i zapewnia jej długotrwały komfort.
  • Na tak przygotowaną skórę warto zastosować Liquid shield – serum wyciszające, które ukoi cerę i pomoże jej się zregenerować. To codzienna terapia dla skóry suchej, wrażliwej, alergicznej i łuszczącej się.
  • Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniego kremu – doskonały na co dzień będzie Perfect balance – 24-godzinny krem równoważący i wzmacniający mikrobiom. Krem zawiera innowacyjny kompleks, który łączy oligosacharydy i fruktooligosacharydy, pozyskane z korzenia yakon oraz łączy w sobie zalety prebiotyku i probiotyku.
  • Codzienną pielęgnację warto dwa-trzy razy w tygodniu uzupełnić intensywną pielęgnacją, którą dają maski. W linii Microbiome dostępne są dwa wyjątkowe produkty: Dream of beauty, która pozostaje aktywna przez całą noc, w czasie, gdy skóra najsilniej się regeneruje oraz ratunkowa maska Rapid relief, która w 10 minut skutecznie i szybko zadba o cerę.

Nie wszystko zależy od nas, ale aby wspomóc nasz organizm, warto zadbać o zdrową dietę, każdego dnia nakładać produkty z SPF’em oraz korzystać z kosmetyków wspierających mikrobiom – dzięki temu skóra będzie ukojona, zadbana, a mikroorganizmy żyjące z nami w symbiozie, na pewno się nam odwdzięczą!