MATRIFUSE™ S-1 dispersant: tworzenie wysokiej jakości kosmetyków kolorowych

Kategoria: Surowce kosmetyczne
2 min. czytania

Bądź gotowy do selfie!

Obecnie na świecie coraz bardziej zwraca się uwagę żeby zapewnić klientom produkty dopasowane „na miarę”. Podkład do twarzy musi odpowiadać zarówno kolorem jak i ukrywać niedoskonałości cery, tak aby jego użytkownik w rzeczywistości wyglądał tak samo dobrze jak na Instagramie.

Tu nie tylko chodzi o kolory

Istnieje jednak niedostrzegalna granica pomiędzy makija-żem a pielęgnacją skóry. Konsumenci poszukują produktów do makijażu, które jednocześnie nawilżają skórę, chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznych takimi jak m.in. szkodliwe promieniowania UV. Dominującym trendem jest naturalny wygląd skóry. Nowo powstałe produkty potrzebują dużej skuteczności oraz muszą być przyjazne środowisku.

Naturalne kolory niekoniecznie muszą być matowe i niewyraźne. Natura jest pełna jaskrawych i żywych kolorów oraz fascynujących tekstur, których konsumenci oczekują również w swoich kosmetykach.

Nieustanna ewolucja potrzeb konsumenckich oferuje nowe możliwości do rozwoju nowatorskich tekstur, zapachów i kształtów. To rzuca wyzwanie producentom do wdrażania wysokiej jakości barwników, aby osiągnąć lepsze wykonanie utrzymując jednocześnie preferowane przez konsumentów tekstury i zapachy.

MATRIFUSE™ S-1 nowy dyspergator dla pigmentów firmy Lubrizol

W odpowiedzi na aktualności rynkowe i zapełnienie technicznych niedoskonałości produktu, Lubrizol stworzył MATRI-FUSE™ S-1 dispersant. Ten wysoce efektywny olejkowy rozpuszczalny dyspergator dla pigmentów zapewnia optymalne pokrycie i dodaje woni barwnym kosmetykom i produktom pielęgnacyjnym o właściwościach ochronnych przed słońcem.

Zaprojektowana jako prosta w użyciu mieszanka w płynie skutecznie rozdziela skupisko cząsteczek pigmentu i zmniejsza lepkość substancji pozwalając na zwiększenie zawartości barwników nadając mieszance równomierne pokrycie, intensywny kolor i utrzymując odświeżające zapachy. Produkty pielęgnacyjne powinny przykrywać niedoskonałości cery i jednocześnie podkreślać kontur twarzy. MATRIFUSE™ S-1 dispersant pozwala uzyskać, w podkładach do twarzy, doskonałe krycie z efektem połysku.

Dodatkowo MATRIFUSE™ S-1 dispersant pomaga obniżyć lepkość pierwotnego rozproszenia pigmentu, pozwalając producentom otrzymać stabilnie niską lepkość z zastosowaniem mniejszej ilości dodatków, zapewniając doskonałą estetykę. To pozwala nawet na skuteczniejsze rozprowadzenie produktu w trakcie stosowania, poprawia krycie kosmetyku i może ostatecznie pomóc udoskonalić ochronę przed promieniowaniem UV, poprzez zastosowanie produktów chroniących przed szkodliwym działaniem słońca.

Nasz matujący podkład w płynie SPF 50 dowodzi kompaty-bilności MATRIFUSE™ S-1 dispersant z tlenkiem cynku i żelaza (III) oraz jego zdolności do produkcji wysokonasyconej pigmentacji, niskiej lepkości podkładu, która pozwala na gładkie rozprowadzenie na skórze i doskonałe krycie.

MATRIFUSE™ S-1 dyspera oferuje:

 • wysokie i jednolite rozproszenie pigmentu z intensywnym kolorem,
 • kompatybilność w szerokim wyborze olejków i pigmentów,
 • niskie zużycie energii w fazie udoskonalania stabilności produktu,
 • gładkie, niskiej lepkości substancje, które są rozprowadzane łatwo w trakcie zastosowania i zapewniają całkowite krycie,
 • odświeżające i pielęgnacyjne zapachy produktów,
 • wysoką zawartość naturalnych składników; Renewable Carbon Index = 0.79.

Autorzy

 • Małgorzata Makówka

  Business Manager
  Personal Care and Homecare & Industrial Cleaning
  Azelis
  www.azelis.com