LANXESS zaprezentował portfolio aromatów

Kategoria: Surowce kosmetyczne
3 min. czytania

Zrównoważone składniki zapachowe o wysokiej czystości i identyczne z naturalnymi. Ultraczysty benzoesan benzylu Kalama o zmniejszonym śladzie węglowym. Możliwość przetestowania nowych, innowacyjnych produktów.

LANXESS zaprezentował swoje bogate portfolio aromatycznych substancji chemicznych podczas targów SIMPPAR, międzynarodowej wystawie surowców dla przemysłu perfumeryjnego. w Grasse we Francji.

W portfolio firmy LANXESS znajdują się wysokiej czystości, identyczne z naturalnymi aromaty chemiczne, w tym nowe gatunki benzoesanu benzylu Kalama, a także nowe składniki aromatyczne w fazie rozwoju. Szeroka gama aromatów obejmuje zapachy kwiatowe i korzenne, a także nuty cytrusowe, drzewne i ziemiste.

Benzoesan benzylu w różnych klasach jakości

Gatunki benzoesanu benzylu od LANXESS są wykorzystywane w różnych zastosowaniach, od smaków i zapachów po farmaceutyki i tekstylia. Ich wysoka masa cząsteczkowa i prawie bezwonny charakter sprawiają, że są one wybierane jako utrwalacze.

LANXESS oferuje różne klasy jakości tego produktu. Umożliwia to wybór najbardziej odpowiedniej opcji dla konkretnych zastosowań. Klasa „Regular” jest odpowiednia do zastosowań przemysłowych, „Performance”, gdy wymagany jest standardowy profil zapachowy, a „Ultrapure” do zastosowań, w których pożądany jest doskonały profil zapachowy i bardzo wysoka czystość.

Nowy gatunek Ultrapure przenosi wydajność zapachową, czystość i trwałość na wyższy poziom. Jest to benzoesan benzylu wybierany do produktów takich jak dezodoranty, świece i jako rozpuszczalnik do substancji zapachowych, takich jak sztuczne piżmo. Zastosowanie benzoesanu benzulu Ultrapure może obniżyć koszty produktu, ponieważ nie jest konieczne maskowanie typowej słodkiej balsamicznej nuty innych benzoesanów benzylu. Po raz pierwszy został zaprezentowany wariant „Ultrapure Scopeblue”. Jest szczególnie zrównoważoną wersją klasy Ultrapure, opartą na odnawialnych surowcach bilansu masy (certyfikat ISCC PLUS) i zmniejszonym śladzie węglowym produktu.

Koncentracja na zrównoważonym rozwoju

LANXESS wspiera swoich klientów w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju – zarówno w procesie produkcyjnym, jak i w samych produktach końcowych. W tym roku LANXESS zaoferuje zrównoważone alternatywy oparte na surowcach odnawialnych i odnawialnych źródłach energii dla każdej ze swoich aromatycznych substancji chemicznych. Dr Michael Zobel, dyrektor jednostki biznesowej Flavors & Fragrances w LANXESS, mówi: „Dzięki naszej etykiecie Scopeblue i wprowadzeniu produktów z certyfikatem ISCC PLUS opartych na podejściu do bilansu masy, odpowiadamy na zapotrzebowanie na delikatne, skuteczne i przyjazne dla środowiska zapachy, aromaty chemiczne i konserwanty dla przemysłu kosmetycznego i perfumeryjnego”.

LANXESS wykorzystuje etykietę Scopeblue do identyfikacji własnych produktów, które umożliwiają rozwiązania przyjazne dla klimatu i przyczyniają się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Są one oparte w ponad 50 procentach na zrównoważonych surowcach lub ich ślad CO2 jest o połowę mniejszy niż w przypadku produktów konwencjonalnych. Są one klasyfikowane zgodnie z metodą bilansu masy i są identyczne pod względem chemicznym.

24 identyczne z naturalnymi aromaty chemiczne

Jednostka biznesowa LANXESS Flavors & Fragrances jest jednym z wiodących na świecie dostawców wysokiej czystości, identycznych z naturalnymi aromatów chemicznych. Podzielone na cztery klasy: kwiatową, ziemistą, korzenną i owocową, chemikalia aromatyczne zapewniają atrakcyjność zapachową, która odgrywa kluczową rolę w doskonałych zapachach, środkach higieny osobistej, środkach czystości, żywności i napojach oraz paszach dla zwierząt. Oprócz przyjaznych dla środowiska aromatów, LANXESS oferuje również produkowany w sposób zrównoważony alkohol benzylowy, który jest stosowany jako aromatyczny środek koalescencyjny, rozpuszczalnik, środek konserwujący i utrwalacz.

Ze swoich strategicznie zlokalizowanych zakładów produkcyjnych w USA, Europie i Indiach, LANXESS obsługuje klientów na całym świecie – wyznaczając najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakości, odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Dzięki tej wyjątkowej i bezpiecznej sieci dostaw, produkty mogą być dostarczane lokalnie niemal z każdego miejsca na świecie.

Więcej informacji na temat produktów LANXESS dla przemysłu perfumeryjnego można znaleźć pod adresem https://lanxess.com/en/company/corporate-structure/business-units/flavors-and-fragrances.

artykuł promocyjny