Lactobio przejęte przez L’Oréal

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Firma L’Oréal przejęła duńską firmę badawczą Lactobio, która specjalizuje się w badaniach nad mikrobiomem oraz probiotykami.

Duńska firma badawcza

Firma została założona przez dr Charlotte Vedel i dr Sørena Kjærulffa w 2017 roku i szybko osiągnęła sukces, opracowując unikalną platformę, dzięki której możliwe jest odkrywanie mikrobiomów. Lactobio może pochwalić się też opracowaniem metody badań przesiewowych, których celem jest wybór najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych szczepów.

Dyrektor naukowy oraz założyciel firmy Lactobio, Søren Kjærulff powiedział: „Dania ma długą historię innowacji opartych na żywych mikroorganizmach stosowanych w żywności, rolnictwie i zdrowiu i to właśnie na tym tle zainspirowaliśmy się do stworzenia Lactobio” jednocześnie dodając „Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnął nasz zespół i podekscytowany przyszłością jako część Grupy L’Oréal, gdzie razem możemy zastosować badania nad mikrobiomem w nowych obszarach innowacji kosmetycznych dla ludzi na całym świecie”.

L’Oréal liderem branży

L’Oréal jest jednym z liderów branży kosmetycznej. W portfolio posiada 37 marek. Aktywnie prowadzi badania w swoich 20 ośrodkach badawczych, które są zlokalizowane w 11 krajach. Niemal od 20 lat prowadzi zaawansowane badania nad mikrobiomem, tym samym obejmując wiodącą pozycję wśród firm w sektorze kosmetycznym. Jednocześnie firma stale poszerza wiedzę w zakresie tematyki mikroorganizmów, które żyją na powierzchni skóry. Przejęcie Lactobio przez L’Oréal jest kolejnym krokiem prowadzącym do poszerzania wiedzy oraz rozwoju możliwości naukowych. Na szczególną uwagę zasługuje doświadczenie i wiedza Lactobio w obszarze mikrobiomu, opracowywania bezpiecznych, skutecznych, a zarazem innowacyjnych rozwiązań kosmetycznych, w których wykorzystywane są żywe bakterie.

Anne Colonna, globalny szef zaawansowanych badań w Grupie L’Oréal podkreśliła:

„Solidna wiedza naukowa i postęp technologiczny L‘Oréal w połączeniu z najlepszymi w swojej klasie formułami L‘Oréal wykorzystującymi żywe organizmy znacznie wzmocnią i przyspieszą nasze badania nad mikrobiomem poświęcone urodzie. Naszym celem jest opracowanie nowej generacji kosmetyków, które będą wykorzystywać najnowocześniejsze innowacje w procesie formułowania, aby zapewnić oparte na nauce, precyzyjne produkty probiotyczne i postbiotyczne o nowym poziomie wydajności”.