Kannabia Sense – pierwszy surowiec kosmetyczny poprawiający nastrój

Kategoria: Aktualności Surowce kosmetyczne
3 min. czytania

Gdy umysł jest spokojny i zajęty pozytywnymi myślami, ciału trudniej jest zachorować – powiedział Dalajlama. Okazuje się, że człowiek żyjący w równowadze emocjonalnej, mając niezachwiany spokój umysłu, pozytywne nastawienie do życia oraz minimalny poziom stresu, jest okazem piękna. Ludzie szczęśliwi, promienieją, tryskają zdrowiem, energią, blaskiem, ich skóra jest gładka, jędrna i wiecznie młoda.

Obecnie największym zainteresowaniem producentów kosmetyków i konsumentów cieszą się surowce naturalne, szczególnie takie które dbają o zachowanie równowagi mikrobiomu skórnego. Aktualności kierują nas w stronę neurokosmetyków, powstałych w oparciu o  najnowsze technologie, zapewniające najwyższą  jakość z jednoczesnym uwzględnieniem zasad zrównoważonej produkcji.

Czy możemy stworzyć produkt, który oprócz bezpośredniego pozytywnego odziaływania na skórę, wpłynie również na syntezę hormonów „szczęścia” i poprawi nasz nastrój?

Odpowiedzią na to pytanie jest innowacyjny produkt olej komórkowy Kannabia Sense. To pozyskane z nasion Cannabis sativa komórki macierzyste.

Ta innowacyjna koncepcja zakłada, że nasza skóra i mikrobiom są rozszerzonym organem sensorycznym mózgu. Cząsteczki produkowane przez naszą skórę mogą modyfikować nasz stan umysłu i tym samym wpływać na nasz nastrój. Komórki skórne mogą syntetyzować neuroprzekaźniki, takie jak dopamina, oksytocyna, endorfiny, histamina, serotonina, adrenalina, acetylocholina, melatonina, noradrenalina, prolaktyna.

Kannabia Sense stymuluje mikroflorę skóry do produkcji tzw. koktajlu postbiotycznego in-situ, który wpływa na wydzielanie oksytocyny skórnej, która poprzez neurony dociera do zakończeń nerwowych w mózgu wywołując dobre samopoczucie oraz równowagę mikrobiologiczną. Dzięki działaniu na układ nerwowy nasza skóra promienieje.

Przeprowadzone badania in vitro, potwierdziły skuteczność surowca w działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym (zmniejszenie aktywności proteazy kalikreiny-5 aż o 93%), przeciwstarzeniowym, poprzez hamowanie aktywności hialuronidazy o 17%.

Testy in vivo przeprowadzono w dwóch kierunkach: zbadanie wpływu surowca na zahamowanie procesu starzenia oraz poprawę nastroju.

 TEST 1 – wpływ surowca na zahamowanie procesu starzenia

TEST 2 – wpływ surowca na poprawę nastroju

– zwiększenie nawilżenia skóry o 8%

– Przywracanie równowagi mikrobiomu skórnego, zwiększa ilości dobrych bakterii (S. epidermidis) aż o 25%,

a zmniejsza ilość negatywnych populacji (C.acnes) o 20%

– redukcja zmarszczek, aż do 44%

– zwiększenie promienności skóry aż do 50 %

 

– zwiększenie poczucia radości o 18%

– optymizmu o 8,5%

– pogody ducha 29%

– poczucia szczęścia  8,5%

 

Szczególną uwagę warto zwrócić na drugi rodzaj testów, badający wpływ komponentu na nastrój badanych. Polegały one na analizie aktywacji pracy mózgu za pomocą rezonansu magnetycznego.  Zbadano jakie części naszego mózgu są aktywne po 15 minutach od zastosowania 2% kremu z Kannabia Sense i po 28 dniach,
w porównaniu do placebo. Zaobserwowano stymulację tych części mózgu, które odpowiadają za emocje, m.in.: ciało migdałowate, środkową część móżdżku, zwaną robakiem, wyspa w kresomózgowiu parzystym. Wyniki potwierdzają  realny wpływ Kannabia Sense na układ nerwowy.

Warto podkreślić, że badany surowiec nie zawiera psychoaktywnych kannabidoidów takich jak CBD i  THC. Kannabia sense jest w 100% naturalny, posiada także certyfikat COSMOS.

Komponent kosmetyczny Kannabia Sense dostępny jest na rynku od 2 połowy maja. Jedynym dystrybutorem surowca na polski rynek jest firma Kaczmarek-Komponenty, która dodatkowo wspiera producentów kosmetyków fachowym doradztwem oraz zapleczem badawczym.