Jon R. Moeller nowym Dyrektorem Generalnym Procter & Gamble

Kategoria: Aktualności
1 min. czytania

1 listopada 2021 r. David Taylor zostanie prezesem wykonawczym Procter & Gamble. Pełniąc tę funkcję będzie przewodniczyć Radzie Dyrektorów oraz doradzać dyrektorowi generalnemu i kierownictwu P&G w zakresie decyzji Spółki.

James McNerney, dyrektor wiodący zarządu P&G, powiedział: „Dziękujemy Davidowi za jego strategiczne przywództwo i wskazówki w ciągu ostatnich sześciu lat, dzięki którym firma powróciła do stałego, zrównoważonego wzrostu. Wdrożony jest silny plan trwałego sukcesu, a Zarząd jednogłośnie zgadza się, że teraz nadszedł czas, aby przenieść na stanowisko dyrektora generalnego Jona. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że David będzie pełnił funkcję prezesa wykonawczego”.

Jon R. Moeller dołączył do P&G w 1988 roku. Od 2009 roku jest członkiem globalnego zespołu zarządzającego wyższego szczebla P&G, pełniąc funkcję dyrektora finansowego, dyrektora ds. operacyjnych i wiceprezesa. Moeller odegrał kluczową rolę w projektowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju organizacji P&G w ramach jednej z najważniejszych transformacji w historii firmy.

 

       Fot. Jon R.Moeller – materiały prasowe P&G