EJUVAVEEN – Nowatorski składnik aktywny z owsa zapewniający skórze młodość i dobre samopoczucie

Kategoria: Surowce kosmetyczne
4 min. czytania

EJUVAVEEN

Unikalny profil kompleksu z przeciwstarzeniowymi beta-glukanami z owsa, nawilżającymi skrobiami, korzystnymi dla skóry lipidami i przeciwzapalnym tryptofanem w postaci całkowicie rozpuszczalnego w wodzie proszku:

NATURALNE STARZENIE

Istnieją dowody na to, że stres może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry. Promieniowanie UV jest jednym z głównych stymulatorów osi HPA skóry. Indukuje ekspresję hormonów stresu, takich jak kortyzol. Promieniowanie UV jest jednym z głównych stresorów zewnętrznych odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się skóry, zwane inaczej fotostarzeniem. Dbanie o siebie może prowadzić do radzenia sobie z problemami związanymi z przeciwstarzeniową pielęgnacją skóry. Mając to na uwadze, Oat Cosmetics przeprowadził badania, które pokazują, w jaki sposób Rejuvaveen pomaga radzić sobie z uszkodzeniami związanymi ze stresem.

EX VIVO

  • Ochrona przed uszkodzeniami oksydacyjnymi skóry wywołanymi stresem psychologicznym

IN VIVO

  • Poprawa gładkości skóry
  • Poprawa złuszczania suchej skóry

USZKODZENIA OKSYDACYJNE SKÓRY – EFEKT OCHRONNY

WYWOŁANE STRESEM FIZJOLOGICZNYM

Uwalniany na stałe wysoki poziom kortyzolu może skutkować zmniejszeniem syntezy kolagenu, zaburzeniem macierzy zewnątrzkomórkowej, utratą grubości i elastyczności skóry oraz przedwczesnymi zmarszczkami. Sprawdzono, czy Rejuvaveen może chronić skórę przed niepożądanym skutkiem stresującego trybu życia – Rejuvaveen może chronić skórę przed utratą grubości i jędrności skóry wywołanymi stresem.

Dzięki 1% Rejuvaveen skóra jest chroniona przed wywołanym stresem spadkiem grubości warstwy rogowej i naskórka. Zaobserwowano również korzystny wpływ składnika na szybkość regeneracji grubości warstwy rogowej naskórka (+15%).

Dzięki 1% Rejuvaveen skóra jest chroniona przed wywołanym stresem spadkiem grubości warstwy korneocytów. Regeneracja warstw korneocytów wzrosła o 31%.

Dzięki 1% Rejuvaveen skóra jest chroniona przed spadkiem integralności bariery spowodowanej stresem. Ochrona integralności bariery skórnej powoduje, że woda zatrzymuje się w głębszych warstwach skóry. Penetracja barwnika przez uszkodzoną barierę skórną w badaniu produktu zawierającego Rejuvaveen była o 82% mniejsza, co świadczy o zachowaniu integralności warstwy rogowej naskórka.

ZMNIEJSZENIE SUCHOŚCI I ZŁUSZCZANIA SIĘ SKÓRY

Przy nieprawidłowym przebiegu procesu złuszczania skóra może wyglądać na suchą i łuszczącą się, ponieważ uszkodzona jest warstwa rogowa naskórka. Mając to na uwadze, przeprowadzono badania, które pokazują, w jaki sposób Rejuvaveen może poprawić złuszczanie skóry w ciągu 28 dni, w porównaniu z placebo i produktem konkurencyjnym.

Po 28 dniach Rejuvaveen wykazał silnie złuszczoną i nawilżoną skórę, podczas gdy placebo i produkt konkurencyjny wykazały suchą i łuszczącą się skórę. Rejuvaveen przeciwdziała łuszczeniu się i wysuszaniu skóry.

WYGŁADZANIE NIERÓWNOŚCI SKÓRY

Utrzymujący się poziom stresu może sprawić, że skóra będzie wyglądać na wyraźnie cieńszą i bardziej szorstką. Aby sprawdzić, czy Rejuvaveen ma działanie wygładzające i przeciwdziałające szorstkości skóry, grupa badanych stosowała serum zawierające 1% Rejuvaveen przez 56 dni, badanie wykonano w porównaniu z placebo. Rejuvaveen wyraźnie zmniejsza powierzchnię nierówności i wygładza skórę. Placebo nie wykazało istotnego wpływu na teksturę skóry. Rejuvaveen zmniejsza szorstkość skóry oraz widoczność drobnych linii i zmarszczek.

1% Rejuvaveen wizualnie redukuje kurze łapki w ciągu 56 dni, wygładza również i zmniejsza bruzdy nosowo-wargowe, w porównaniu do placebo, które nie wykazało poprawy wyglądu starzejącej się skóry.

POPRAWA WŁAŚCIWOŚCI APLIKACYJNYCH

Stres ma długoterminowy wpływ na skórę, dlatego dbałość o zdrowie i wygląd skóry musi obejmować również efekt długoterminowy. Producent przeprowadził ocenę długoterminowego wpływu Rejuvaveen na skórę poprzez przeprowadzenie testów konsumenckiej aplikacji na skórę w ciągu 56 dni. Rejuvaveen wykazał poprawę wszystkich parametrów w ciągu 56 dni stosowania: jędrność, wygładzenie, poprawa tekstury, poprawa wyglądu, odnowa, zmniejszenie oznak zmęczenia, odmłodzenie, nawilżenie, zagęszczenie, wypełnienie.

Aktualności

Od beta-glukanu stosowanego w kosmetyce wymaga się coraz więcej. Na podstawie danych przedstawionych przez Mintel wzrost obecnych trendów wygląda następująco (źródło: Mintel Intelligence 10/2017 – 10/2022):

  • Nawilżanie i nawadnianie +89%
  • Anti-aging  +47%
  • Skóra wrażliwa +33%
  • Zmniejszanie zmarszczek +32%

Rejuvaveen to odpowiedź na wszystkie te Aktualności. Zapewniając dostęp do kompleksu beta-glukanu z owsa, pokazujemy, w jaki sposób kierujemy się tymi popularnymi kluczowymi potrzebami i nie tylko. Wprowadzając ten składnik na rynek produktów do pielęgnacji skóry, bezpośrednio zajmujemy się wpływem hormonów związanych ze stresem na skórę, zapewniając unikalne rozwiązanie dla potrzeb dzisiejszych konsumentów w zakresie pielęgnacji skóry.

REJUVAVEEN – ŹRÓDŁO ODNAWIALNE

Oat Cosmetics współpracuje z partnerami, którzy od 2020 roku zmniejszają emisję CO2 o połowę. Zgodnie z tym w 2050 roku zostanie osiągnięta neutralność klimatyczna.

Cel ma zostać osiągnięty poprzez stopniowe odchodzenie od paliw kopalnych, przejście na zieloną energię elektryczną i zwiększenie efektywności energetycznej. Odpady produkcji trafiają do paszy dla zwierząt oraz do otrzymywania energii. Producent wykorzystuje odpady z przetwórstwa owsa, takie jak łuski owsiane, do produkcji energii oraz ogrzewania pobliskich terenów. Proces produkcyjny dostosowany jest do maksymalizacji wydajności ekstrakcji z otrębów owsianych. Mielenie enzymatyczne zmniejsza zużycie energii i zwiększa wydajność procentową, proces taki może skrócić czas przetwarzania, koszty energii i pozwala na eliminację potrzeby stosowania dodatkowych środków przetwarzających.

Model współpracy naszego partnera oznacza, że ludzie otrzymują: większą odpowiedzialność i inwestycje w rolnictwo; zyski wracają do szwedzkiego rolnictwa jako dywidenda dla właścicieli poprzez inwestycje w badania.

Pakiet Wzrostowy obejmuje: inwestycję w hodowlę roślin; eksport, gromadzenie danych, innowacje i finansowanie.

Każdy kilogram ziarna, który można przetworzyć, opracować i uszlachetnić, tworzy istotną wartość dodaną dla rolników, która przyczynia się do rentowności gospodarstwa.

Artykuł opracowany na podstawie materiałów firmy Oat Cosmetics

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Kosmetycznego" 1/2023

Artykuł promocyjny