Bardziej zrównoważone produkty dzięki współpracy Procter & Gamble i Cargill

Kategoria: Aktualności Rynek
3 min. czytania

Innowacja przekształcająca kwas mlekowy w biologiczny kwas akrylowy, opracowana w korporacyjnych Jakość i bezpieczeństwoch badawczo-rozwojowych firmy P&G, może być ważnym krokiem w kierunku zmian produktów codziennego użytku, które mają być wytwarzane z roślin odnawialnych rocznie. P&G przyznało firmie Cargill wyłączną licencję, która pozwala na dalszy rozwój i komercjalizację tej technologii, dzięki czemu można ją ostatecznie włączyć do szeregu zastosowań, od superabsorpcyjnych polimerów w chłonnych produktach higienicznych po zagęszczacze w farbach domowych i nie tylko. Szacuje się, że zastosowanie kwasu akrylowego na bazie biologicznej zmniejsza emisje gazów cieplarnianych (GHG) i przyczynia się do tworzenia bardziej ekologicznych produktów w nadchodzących latach – co jest ważne dla wielu zainteresowanych stron, w tym konsumentów i liderów biznesu.

Za tę przełomową, zastrzeżoną technologię, naukowcy z P&G zostali niedawno ogłoszeni zwycięzcami nagrody American Chemical Society (ACS) 2020 za przystępną cenowo zieloną chemię. Chociaż technologia konwersji jest uważana za przełom, upłynie jeszcze kilka lat, zanim wpłynie na produkty konsumenckie na rynku.

– Ta technologia pokazuje, że możemy wykorzystać najnowszą naukę o materiałach dzięki nowym biologicznym rozwiązaniom zapewniającym zrównoważone innowacje w produkcji dóbr konsumpcyjnych. Inwestując w zaawansowane rozwiązania biologiczne, możemy i pomożemy zmniejszyć ślad węglowy różnych branż. Szukanie nowych, odnawialnych źródeł surowców do przekształcania w produkty codziennego użytku jest zgodne z wyznaczonymi przez P&G celami zrównoważonego rozwoju Ambition 2030. – mówi dr Annie Weisbrod, główny naukowiec, Environmental Stewardship & Sustainability w Procter & Gamble.

Producenci i właściciele marek szukają realnych ścieżek pozyskiwania biologicznego kwasu akrylowego, aby zmniejszyć wpływ na środowisko, a technologia konwersji P&G przybliża nas do rozwiązania – mówi Asheesh Choudhary, dyrektor ds. Globalnego rozwoju biznesu w branży bio-przemysłowej firmy Cargill.

Cieszymy się, że P&G przyznało firmie Cargill wyłączną licencję na technologię, która przekształca kwas mlekowy w kwas bioakrylowy – mówi dr Jill Zullo, lider marketingu strategicznego i innowacji w branży biotechnologicznej firmy Cargill. – Używając corocznie odnawialnych upraw, będziemy w stanie przyczynić się do dobrobytu rolników, dostarczając jednocześnie więcej odnawialnych rozwiązań, które, jak się szacuje, mają mniej niż połowę śladu cieplarnianego w porównaniu do ekwiwalentu ropy naftowej.

 

O firmie Cargill

Firma zatrudnia 155 000 pracowników w 70 krajach, którzy nieustannie pracują, aby osiągnąć cel, jakim jest odżywianie świata w bezpieczny, odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Firma posiada 154 lata doświadczenia. Na codzień pracuje z nowymi technologiami i spostrzeżeniami, aby służyć jako zaufany partner dla klientów z branży spożywczej, rolniczej, finansowej i przemysłowej w ponad 125 krajach. 

O Procter & Gamble

P&G obsługuje klientów na całym świecie dzięki jednemu z najsilniejszych portfeli zaufanych, wysokiej jakości wiodących marek, w tym Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze ®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® i Whisper®. Społeczność P&G obejmuje działalność w około 70 krajach na całym świecie. 

 

Źródło: Procter & Gamble