Avon stworzy nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe w Polsce

Kategoria: Aktualności Badania i rozwój
3 min. czytania

Światowe centrum innowacji Avon w Garwolinie

Stworzenie nowoczesnego zaplecza badawczo-rozwojowego zostało symbolicznie potwierdzone 18 lipca 2023 roku. To właśnie wtedy został wmurowany kamień węgielny pod jego budowę. Tym samym fabryka Avon mieszcząca się w Garwolinie zyska jeszcze większe znaczenie w działalności firmy. W tej największej i najbardziej zaawansowanej technologicznie na całym świecie fabryce Avon, będą opracowywane innowacyjne produkty oraz testowane nowe opakowania dla produktów z portfolio firmy. Specjaliści z Garwolina będą ściśle współpracowali z centrum R&D firmy Avon mieszczącym się w Brazylii. W rezultacie firma chce wynieść proces produkcji ze skali laboratoryjnej na skalę masową. Badania będą realizowane pod nadzorem jednostek R&D, zwanych Process Development Laboratory oraz Technology Transfer Laboratory.

Jak podkreśla dyrektor fabryki Avon w Garwolinie- Jakub Żurowski "Garwolin jest dla Avon wyjątkowym miejscem na mapie nie tylko Polski, ale i całego świata. To właśnie tutaj bije serce naszych europejskich Operacji, tu wprowadzamy i testujemy innowacyjne rozwiązania, które służą międzynarodowym zakładom produkcyjnym oraz centrom dystrybucyjnym Avon. Tu też znaleźliśmy doświadczonych pracowników, dzięki którym firma stale się rozwija. Obiekt badawczo-rozwojowy idealnie uzupełni istniejącą w Polsce strukturę biznesową, którą tworzą polskie spółki Avon, a zwłaszcza nasza najnowocześniejsza fabryka, zintegrowana z centrum dystrybucyjnym, oraz nasi partnerzy, Konsultantki i klienci. Ta inwestycja to dla nas niezwykle istotny krok na drodze dalszego rozwoju i zwiększania efektywności łańcucha dostaw. Dziękujemy lokalnym władzom za stworzenie w Garwolinie tak sprzyjających warunków do rozwoju biznesu. W ubiegłym roku świętowaliśmy 25-lecie naszej działalności w tym mieście. Dzisiaj otwieramy kolejny, pasjonujący rozdział w naszej wspólnej historii. Cieszymy się, że know-how z zakresu R&D trafi właśnie tutaj”

Avon Open UP & Grow – w poszukiwaniu lepszego świata

Nowopowstająca inwestycja w Garwolinie wpisuje się w Globalny Plan Innowacji firmy Avon, który jest częścią realizowanej strategii Avon Open Up & Grow. Luise Scott, Avon chief scientific oficer, mówi „Zgodnie ze strategią Avon Open Up & Grow oraz Globalnym Planem Innowacji, chcemy inwestować w kompleksowe rozwiązania, które zapewnią naszym klientkom i klientom unikatową wartość, a jednocześnie będą przyjazne dla środowiska. W ten sposób będziemy mogli zaoferować im jeszcze bardziej atrakcyjne portfolio produktów, kontynuując naszą misję tworzenia lepszego świata dla kobiet, który jest lepszym światem dla wszystkich.”

W portfolio firmy Avon znajduje się wiele opatentowanych formuł oraz składników. Jako flagowy przykład można podać Protinol™ – określany mianem jednego z najskuteczniejszych składników w walce z oznakami starzenia. Jego działanie pozwala na zachowanie równowagi między kolagenem typu I oraz III, wzorując się na równowadze występującej w dziecięcej skórze.

Opakowania kosmetyków

W Garwolinie będzie funkcjonowała jednostka Avon odpowiedzialna za testowanie opakowań. Package Evaluation & Technology Laboratory zajmie się testowaniem oraz wdrażaniem innowacyjnych opakowań kosmetyków, które będą przyjazne środowisku oraz spełnią wymagania dla nowoczesnych receptur kosmetycznych.

Avon w Polsce

Spółki – Avon Operations Polska oraz Avon Distribution Polska mają swoje siedziby w Garwolinie, skąd realizowane są dostawy firmy do EMEA. AOP zarządza fabryką w Garwolinie, gdzie pracuje blisko 1000 osób. Każdego roku w zakładzie produkowane są kosmetyki, które później trafiają do około 50 krajów. Z kolei ADP zarządza centrum dystrybucyjnym, z którego wysyłane są produkty do Konsultantek Avon z Polski, Niemiec, Finlandii, Ukrainy, Łotwy, Litwy czy Estonii.

Burmistrz miasta Garwolin – Marzena Świeczak, podkreśla wagę inwestycji Avon dla lokalnej społeczności, mówiąc „Avon to bez wątpienia jeden z kluczowych inwestorów w Garwolinie – nie tylko zapewnia liczne miejsca pracy, ale pomaga nam też realizować przedsięwzięcia przyczyniające się do rozwoju dla lokalnej społeczności. Bardzo cieszymy się, że tak ważna inwestycja, jaką jest obiekt badawczo-rozwojowy, powstanie właśnie w naszym mieście”

Nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe Avon będzie zajmowało około 1100 m 2 powierzchni. Nowy budynek powstanie w sąsiedztwie fabryki, a jego otwarcie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku.