M&R LAB Microbiology & Research

Adres firmy:

Lipnik 2, Kobyla Góra, 63-507, 15, PL

Telefon/Fax:

tel. +48 695560570

Strona www:

www.mikrobiologia.pl

Adres e-mail:

mr@mikrobiologia.pl

Opis działalności:

M&R LAB

Microbiology & Research


wykonuje usługi laboratoryjne i prace badawczo-rozwojowe w obszarze badań kosmetyków, środków chemii gospodarczej oraz preparatów chemii specjalnej stosowanych do dezynfekcji w obszarze ogólnym, weterynaryjnym oraz medycznym. Angażujemy się w rozwiązywanie problematycznych zagadnienień zwiazanych z aspektami higieny i środowiska wytwarzania na etapie produkcji. 


Wykonujemy oceny efektywności substancji czynnych i ustalamy efektywne stężenia ekstraktów roślinnych i biopreparatów wykazujacych działanie hamujace lub bójcze wobec wybranych szczepów bakterii, grzybów pleśniowych i drożdżakowatych, spor bakterii oraz spor grzybów. Posiadamy doświadczenie w zakresie ustalania MIC i MBC dla nanocząstek srebra, złota, miedzi, tlenku miedzi, tlenku cynku i ditlenku cyrkonu. Nasza wiedza poparta jest pracą doktorską w zakresie oceny własciwosci biobójczych nanoczastek metalicznych i tlenkowych. 


Ważnym elementem naszej działalności jest ocena skuteczności konserwacji produktów i materiałów, w tym kosmetyków i powłok i folii o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wiedzę naukowo-badawczą w zakresie realizacji badań mikrobiologicznych różnych matryc, co przekłada sie na profesjonalą realizację zgodną z wymaganiami Klienta i obowiazującymi normami. 

Firma M&R LAB realizowała projekty badawcze w omawianym zakresie badawczym.

Satysfakcja klienta, profesjonalizm i dokładność prowadzonych badań to motto naszej pracy.

Proponujemy wykonanie:

– badań czystosci mikrobiologicznej kosmetyków wg norm PN EN, Farmakopea oraz zgodnie z wymaganiami Rozp. Min. Zdr. z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie określenia procedur pobierania próbek kosmetyków oraz procedur przeprowadzania badań laboratoryjnych (Dz.U. 2003 nr 9 poz. 107)

badań czystości opakowań

– testów obciążeniowych (chalange) kosmetyków PN EN ISO 11193

– badań apilkacyjnych

– badań dermatologicznych z hipoalergią

– badań stabilności 

– badań kompatybilności z opkowańiem

– ocenę bezpieczeństwa

– rejestrację w portalu CPNP

– badań skuteczności mydeł antybakteryjnych wg PN EN 1499:2013-07

– badań płynów do dezynfekcji rąk wg PN EN 1500:2013-07

– badań płynów z formułą antybakteryjną

– badań chusteczek dezynfekujących i antybakteryjnych 

dr Renata Szczygłowska