Cosmetics Safety Consulting

Adres firmy:

Jowisza 38, Grodzisk Mazowiecki, Kozerki, 05-825, Dolnośląskie, PL

Telefon/Fax:

tel. 605726486

Strona www:

www.cosmeticssafety.pl

Adres e-mail:

kontakt@cosmeticssafety.pl

Opis działalności:

Zajmujemy się szeroko pojętym doradztwem w zakresie wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Wykonujemy ocenę bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, prowadzimy doradztwo naukowo-techniczne oraz szkolenia. Naszymi klientami są zarówno firmy kosmetyczne z Polski i Europy jak i ośrodki badawcze. Współpracujemy z laboratoriami badawczymi, dzięki czemu zapewniamy kompleksowość usług podczas wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu. Uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach, publikujemy w czasopismach naukowych i branżowych. Jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

Wykonujemy ocenę bezpieczeństwa produktów kosmetycznych zgodnie z wytycznymi Załącznika I do Rozporządzenia WE 1223/2009 oraz wytycznymi SCCS dotyczącymi testowania składników kosmetycznych i ich oceny bezpieczeństwa.

Nadzór

Zajmujemy się przygotowaniem i nadzorem nad dokumentacją wyrobów kosmetycznych oraz sprawdzenia dokumentów pod względem formalno-prawnym zgodnie z Rozporządzeniem WE 1223/2009 oraz Ustawą o Produktach Kosmetycznych, doradzamy w zakresie badań produktów kosmetycznych i dokumentacji.

Doradztwo

Prowadzimy doradztwo w zakresie oznakowania produktów kosmetycznych i weryfikację deklaracji marketingowych zgodnie z wytycznymi WE.

Opracowania naukowe

Przygotowujemy opracowania naukowe i analizy na temat surowców kosmetycznych i ich wpływu na skórę oraz bezpieczeństwo konsumentów.

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia m.in. z zakresu wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu, oznakowania kosmetyków, dokumentacji i sporządzania raportu bezpieczeństwa.