Zadbaj o skórę po lecie i pozbądź się przebarwień!

Kategoria: Nowości kosmetyczne
3 min. czytania

Wrzesień, choć wciąż piękny, złoty i słoneczny, nie do końca sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, zwłaszcza wieczorami. Z jednej strony wzbudza to uczucie tęsknoty za latem, ale z drugiej – daje szansę, by bardziej skupić się na sobie i np. potrzebach swojej skóry. A ta, po intensywnym, letnim okresie, może wymagać specjalnej troski. W szczególności, jeśli w wakacje dużo przebywało się na słońcu, co mogło przyczynić się do powstania niechcianych przebarwień. Jak sobie z nimi poradzić? Pomóc mogą innowacyjne kosmetyki od Alkmie, w tym bestsellerowe serum Wake-up shot!, które zawiera uderzeniową dawkę witaminy C.

Przebarwienia skórne mogą wynikać z różnych przyczyn. Jeśli jednak zostaną zauważone po wakacjach, najpewniej powodem ich pojawienia się jest stosowanie zbyt słabej ochrony przeciwsłonecznej. W takiej sytuacji komórki barwnikowe skóry zaczynają produkować zbyt dużą ilość melaniny, czyli pigmentu. Nie jest ona jednakowo rozłożona na powierzchni twarzy i gromadzi się w różnych miejscach, tworząc plamy, znane nam właśnie jako przebarwienia. Co zrobić, jeśli nie zadziałaliśmy prewencyjnie i teraz chcemy naprawić sytuację?

Skuteczna walka z przebarwieniami

Wyrównanie kolorytu skóry jest możliwe już na poziomie domowej pielęgnacji – wystarczy wybrać kosmetyki, które rozjaśniają cerę i hamują syntezę melaniny. Takie właściwości posiada bestsellerowe serum o nazwie Wake-up shot! od Alkmie, które dzięki wysokiej zawartości witaminy C, jest absolutnym must-have dla każdego, kto chce pozbyć się przebarwień i rozświetlić cerę. Wspomniana witamina C ma działanie depigmentacyjne, dzięki czemu rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, a w Wake-up shot! składnik ten występuje aż w trzech postaciach – wyciągu ze śliwki kakadu i ekstraktu z aceroli, które są dwoma najbardziej wartościowymi, naturalnymi źródłami jej pochodzenia oraz w postaci kompleksu o nazwie AA2G o aż 5-procentowym stężeniu. Kompleks ten dzięki połączeniu witaminy C z glukozą aktywuje się i stopniowo uwalnia w momencie aplikacji na skórę. Taka uderzeniowa dawka witaminy C umożliwia m.in. wyhamowanie syntezy melaniny, delikatne złuszczenie, rozjaśnienie przebarwień i wsparcie gojenia podrażnień oraz wyprysków, czyli dokładnie to, czego może potrzebować skóra po lecie!

Idealnym uzupełnieniem dla Wake-up shot! będzie serum Wonderful Glow oraz krem rozjaśniający Spotless (r)evolution, które również wchodzą w skład rewolucyjnej linii kosmetyków marki Alkmie – Snow White. Produkty te zawierają związek oparty na bazie morskiego egzopolisacharydu – EPS White PA. Zatrzymuje on syntezę melaniny już na poziomie komórki, co równoznaczne jest z wybielającym i rozjaśniającym działaniem kosmetyków.

Ponadto w składzie produktów z linii Snow White występuje luminescine, czyli fitokompleks, który opiera się o fotoluminescencję roślinną. To proces polegający na przekształcaniu przez rośliny promieniowania UV w nowe światło widzialne. W ten sposób działają m.in. kwiaty dziewanny, które chcą tym samym stać się lepiej widoczne dla owadów zapylających. Wykorzystanie luminescine w kosmetykach pozwala uzyskać podobny efekt – dzięki ochronie skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, przechwyceniu go i przekształceniu w emanujące ze skóry światło widzialne, możliwe jest uzyskanie natychmiastowego efektu promiennej, rozświetlonej i wizualnie młodszej skóry.

Ochrona przed UVA przez cały rok

Na takie rezultaty można jednak liczyć tylko wtedy, gdy w pielęgnacji zostanie uwzględniona ochrona przeciwsłoneczna. Bo mimo tego, że lato się skończyło, na promieniowanie UV wciąż jesteśmy narażeni. Jeśli się przed nim nie zabezpieczymy, nasza skóra może ulec podrażnieniu, a aplikacja witaminy C na uszkodzony naskórek, może przynieść odwrotny od zamierzonego skutek. 

Latem zaleca się stosowanie filtrów zapewniających ochronę na poziomie SPF 50, jednak w miesiącach jesienno-zimowych wystarczy SPF 30. To optymalny stopień bariery przeciwsłonecznej, jednak warto, by stosowany produkt działał bardziej kompleksowo – tak, jak Sun Drops od Alkmie, czyli innowacyjne, multiaktywne serum, które łączy codzienną pielęgnację z ochroną SPF, a także doskonale współgra z linią Snow White. Kropelki te mają właściwości nawilżające, zmniejszają widoczność zmarszczek oraz poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Co więcej, świetnie sprawdzają się jako baza pod makijaż, bo ich konsystencja pozwala na szybkie wchłanianie.

Niech jesień będzie czasem szeroko rozumianego wyrównania – w tym także tego związanego z kolorytem skóry. Pomocne w tym mogą być kosmetyki od Alkmie, które oparte są o składniki aktywne, a ich skuteczność potwierdzają badania. Efekty będzie można zauważyć już po pierwszym użyciu, jednak najlepszy rezultat przyjdzie po dłuższym stosowaniu – cierpliwość i konsekwencja w działaniu popłacą!