Wanda Stypułkowska wybrana na drugą kadencję do Rady Głównej Konfederacji Lewiatan

Wanda Stypułkowska, prezes MPS International, zasiada w Radzie Głównej Konfederacji Lewiatan od 2019. Jako prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego reprezentuje tam firmy działające w polskiej branży kosmetycznej.

W czwartek, 9 czerwca, w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Ogólne Konfederacji Lewiatan. Zatwierdziło ono sprawozdanie z działalności organizacji w 2021 roku i raport roczny. Wyłoniło też, na trzyletnią kadencję, nową 37-osobową Radę Główną, która z kolei wybrała 19-osobowy zarząd.

Prezydentem Lewiatana na drugą kadencję wybrany został Maciej Witucki. Przestrzegał, że czeka nas kryzys. Spowolnienie gospodarcze, wysoka inflacja,  problemy związane z zerwanymi łańcuchami dostaw będą miały wpływ na działalność przedsiębiorstw.

– Będziemy chcieli, żeby jak najwięcej pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy trafiło do firm – mówi Maciej Witucki. – Będziemy dbali o relacje z administracją i wszystkimi siłami politycznymi. Będziemy bronili prywatnego biznesu, zdrowego rozsądku. Jesteśmy i pozostaniemy głosem tysięcy polskich przedsiębiorców.

Przewodniczącą Rady Głównej Lewiatana ponownie została Henryka Bochniarz, wieloletnia prezydent tej organizacji.

– Polski Ład, pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie odcisnęły piętno na działalności firm – mówi. – W tym trudnym czasie sprawdziliśmy się. To był wielki egzamin z naszej odpowiedzialności, profesjonalizmu. Ale przed nami stoją nowe wyzwania związane z realizacją KPO, wyborami parlamentarnymi, działalnością Unii Europejskiej, odbudową Ukrainy czy wzmacnianiem roli kobiet w biznesie. W najbliższych trzech latach czeka nas dużo niepewności, która szybko nas nie opuści.

W Radzie Głównej Lewiatana ponownie zasiadła Wanda Stypułkowska, prezes MPS International i prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego (Kosmetyczni).

– Cieszę się, że branża kosmetyczna jest silnie reprezentowana we władzach Konfederacji Lewiatan – mówi. – W zarządzie organizacji zasiada Henryk Orfinger, prezes firmy Dr Irena Eris i członek Kosmetycznych, ja pracuję w Radzie Głównej. Przed nami wiele wyzwań – zarówno tych, o których mówią Henryka Bochniarz i Maciej Witucki, jak i tych, które dotkną bezpośrednio branżę kosmetyczną i opakowaniową. Musimy zmierzyć się nie tylko ze zmieniającymi się oczekiwaniami konsumentów, ale także z koniecznością dostosowywania naszego sektora do europejskich regulacji związanych z ekologią. Obecność reprezentantów Kosmetycznych w Konfederacji Lewiatan wzmocni nasz głos.

Lewiatan to wpływowa polska organizacja biznesowa. Dzięki jej działaniom, firmy wpływają na kształt prawa, prowadzą dialog z administracją i otrzymują narzędzia do rozwoju. Konfederacja Lewiatan reprezentuje swoich członków w Polsce i w Unii Europejskiej, ma stałe przedstawicielstwo w Brukseli i jako jedyna organizacja z Polski należy do BusinessEurope – największej europejskiej organizacji biznesu. Lewiatan skupia ponad 4100 firm, zatrudniających ponad milion pracowników.

 

Na zdjęciu: Wanda Stypułkowska, prezes MPS International

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

ONe | B2B in ONe

Nowości kosmetyczne

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

  •  http://www.kosmetyczni.pl/
  •  http://swiat-przemyslu-farmaceutycznego.pl/
  •  http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
  •  http://www.kosmetyki-detergenty.pl/