Wanda Stypułkowska Człowiekiem Roku 2020 „Głosu Koszalińskiego”

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

– Doceniliśmy działania pani Wandy i kierowanej przez nią firmy na rzecz lokalnej społeczności – szczególnie w tym trudnym covidowym czasie. Podczas pandemii ogromnym wsparciem dla placówek ochrony zdrowia, szkół, hospicjum, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci były środki czystości, które firma przekazywała i – co nas szczególnie ujęło – z własnej inicjatywy! Nikt nie musiał o tę pomoc prosić – mówiła podczas uroczystości Joanna Boroń, dziennikarka „Głosu Koszalińskiego”.

MPS International to polski kontraktowy producent kosmetyków i opakowań z tworzyw sztucznych. Firma produkuje także pod własną marką profesjonalne środki czystości i linię Antiseptus, której sztandarowym wyrobem jest płyn do higienicznej dezynfekcji rąk.

– Jestem niezmiernie dumna, że nasza praca w ostatnim roku została dostrzeżona. Jesteśmy firmą 30 lat prosperującą na koszalińskim rynku. Jest to więc nasze naturalne środowisko i dbamy o to środowisko, o mieszkańców Koszalina i okolic. To są nasi pracownicy, a jeśli nie pracownicy, to ich rodziny. Stąd nasze zainteresowanie, by wszystkim żyło się tu jak najlepiej – mówiła Wanda Stypułkowska. – Koronawirus był dla wszystkich dużym zaskoczeniem i nie wyobrażam sobie, żebyśmy jako firma produkująca środki do dezynfekcji, nie pomogli lokalnej społeczności. To był dla mnie naturalny odruch. 

Notka biograficzna

Wanda Stypułkowska z branżą kosmetyczną i jednocześnie z MPS International związana od 1 marca 1993 roku. Funkcję prezesa objęła w 2006 roku.

Firma stale się rozwija, każdego roku zwiększając zatrudnienie (dziś to ponad 350 osób) i zdobywając coraz to nowe rynki. Jakość obsługi i zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w procesie produkcji doceniają właściciele marek kosmetycznych z Polski i Europy, między innymi ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec.

Wanda Stypułkowska była przewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa tej organizacji. W 2019 roku została powołana w skład Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, gdzie jest jednym z dwojga reprezentantów polskiej branży kosmetycznej.

 

Materiał prasowy firmy MPS International