Sun Drops – innowacyjna ochrona przed słońcem i pielęgnacja w jednym!

Kategoria: Nowości kosmetyczne
2 min. czytania

Sun Drops to innowacja wśród kosmetyków przeciwsłonecznych. Niezwykle bogaty skład produktu sprawia, że krople oprócz ochrony zapewniają także pielęgnację. Za sprawą 17 składników aktywnych o szerokim spektrum działania, Sun Drops nawilżają i rozświetlają cerę, dodatkowo wzmacniając także barierę hydrolipidową skóry. Ponadto substancje czynne zmniejszają widoczność zmarszczek oraz poprawiają jędrność i elastyczność.

Sun Drops wyróżnia także przyjazna formuła – lekka, satynowa, która szybko się wchłania. Krople nie bielą skóry i nie pozostawiają na niej lepkiej warstwy, dlatego doskonale sprawdzą się do każdego typu cery. Ze względu na swoją wszechstronność, produkt ten może być stosowany samodzielnie, na ulubiony krem lub jako baza pod makijaż, ponieważ nie powoduje rolowania się podkładu.

A dlaczego ochrona przed słońcem jest tak ważna? Bo mimo tego, że nawet 90% Polaków zmaga się z niedoborem witaminy D3, na co wpływ ma między innymi niewielka liczba słonecznych dni w roku, to jednocześnie należy przeciwdziałać fotostarzeniu i zapobiegać negatywnemu wpływowi nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Nowość od Alkmie pozwala zabezpieczyć skórę przed tym, co jej zagraża, a jednocześnie nie ogranicza pozytywnych właściwości, jakie dają organizmowi promienie słoneczne. Krople sprawiają, że absorpcja witaminy D ze słońca jest możliwa, a nawet rośnie! Wszystko za sprawą innowacyjnego składnika zawartego w formule produktu – ekstraktu Nectaria Lithops. To kosmetyczne odkrycie 2021 roku, które pochodzi z sukulentów zwanych „żywymi kamieniami”, zwiększających syntezę witaminy D3 w skórze nawet o 100%[1].

Żywe kamienie naturalnie występują na pustyniach Afryki. Ze względu na trudne warunki, które tam panują, wykształciły one mechanizmy obronne, dzięki którym regenerują warstwę ochronną swoich komórek. Ekstrakt ten działa tak samo na komórki skóry człowieka – odbudowuje ich warstwę ochronną i pobudza do produkcji wspomnianej witaminy. Zapewnia także równowagę, wzmacnia mikrokrążenie oraz dotlenienie skóry, hamuje rozpad kolagenu i poprawia nawilżenie aż o 93%[2], zatrzymując wodę w głębokich partiach skóry.

Wystarczy tylko kilka kroków, aby osiągnąć pełną ochronę:

  1. Rozprowadzić 1-1,5 ml SUN DROPS na twarzy.
  2. Pozostawić do wchłonięcia.
  3. Opcjonalnie wykonać makijaż.
  4. W zależności od potrzeb i sposobu spędzania dnia, powtórzyć aplikację kropli po kilku godzinach.

Nowość od Alkmie to innowacyjny produkt, który kompleksowo zadba o skórę, zapewniając jej niezbędną ochronę i skuteczną pielęgnację. Warto o nim pamiętać każdego dnia, zwłaszcza teraz, kiedy spędzamy więcej czasu na słońcu!

 

 


[1] badanie in vitro producenta

[2] badanie in vivo producenta