Spektrofotometr spectro2guide firmy BYK Gardner

Kategoria: Produkcja
2 min. czytania

Trzy w jednym :Barwa, Połysk, Fluorescencja.

Nowy spektrofotometr spectro2guide reprezentuje kolejny etap w ewolucji pomiaru barwy. Zachowuje atut poprzedniej generacji: jednoczesny pomiar barwy i połysku w geometrii 60°. Jednoczesna kontrola barwy i połysku ma ogromne znaczenie, gdyż wygląd przedmiotów wyznaczają najczęściej oba te parametry (stopień połysku wpływa na postrzeganie barwy).  Nowością jest ilościowa ocena fluorescencji za pomocą pomiaru dokonywanego tak jak we fluorymetrach. Wyniki pomiarów fluorescencji wyświetlane są na ekranie za pomocą wartości numerycznych oraz czytelnych wykresów.

Duży kolorowy wyświetlacz

Podobnie jak przy użytkowaniu smartphona – im większy wyświetlacz tym łatwiejsza obsługa urządzenia. Spectro2guide wyposażony jest w największy na rynku, kolorowy, dotykowy wyświetlacz o wymiarach 3,5”. Oparty na grafikach interfejs oraz kolorowe wykresy i ikony pozwalają na wyjątkowo intuicyjną obsługę urządzenia. Dotykowy wyświetlacz pozwala na sprawne przesuwanie menu oraz przemieszczanie się między opcjami za pomocą gestu jednym palcem (nawet podczas noszenia rękawiczek.

Kamera do podglądu próbki

Wbudowana kamera pozwala na podgląd punktu pomiarowego. Dzięki niej można precyzyjniej pozycjonować urządzenie, co zapobiega błędom w pomiarach. Pozwala ona na wstępną ocenę próbki pod kątem ewentualnych niedoskonałości (brudu, pęknięć), powiększenie 4.5:1. Prosta w obsłudze, uruchamia się po wciśnięciu przycisku do połowy zakresu.

Akcesoria do pomiaru produktów kosmetycznych

Pomiar produktów kosmetycznych stawia jednak wiele wyzwań– materiały płynne, pastowate lub sproszkowane mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, podczas gdy małe i zakrzywione

powierzchnie są trudne do zmierzenia. Spektrofotometry BYK-Gardner zawiera pełne rozwiązanie ze specjalnie zaprojektowanymi akcesoriami do bezdotykowych pomiarów cieczy, past, proszków, a nawet małych i zakrzywionych próbek.

Zarządzanie danymi pomiarowymi w przemyśle 4.0

Dołączony software – smart-chat pozwala na tworzenie i zarządzanie standardami cyfrowymi oraz pozwala na monitorowanie stabilności procesów generując jednocześnie analizy, w tym analizy trendów, raporty i karty SPC (statistical process control).  

 

Autoryzowany Dystrybutor