Raport roczny Metsä Board 2019 uznany za najlepszy przez fińskich specjalistów ds. komunikacji

Kategoria: Aktualności Rynek
2 min. czytania

Według komunikatu prasowego ProCom, komisja oceniająca wyraziła uznanie dla Metsä Board we wszystkich czterech dziedzinach (finanse, narracja, strona wizualna i odpowiedzialność). W szczególności odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa i łagodzenie skutków zmian klimatu są kluczowymi tematami w raporcie rocznym Metsä Board, który w przejrzysty sposób uzasadnia działalność przedsiębiorstwa i przedstawia jego cele.

Chcieliśmy jasno pokazać wartość naszych działań i poinformować o planowanych dziedzinach rozwoju. W szczególności, zamierzaliśmy zaprezentować nasze cele i wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz przedstawić, w jaki sposób Metsä Board odpowiada na globalne wyzwania. To wyróżnienie stanowi cenny dowód uznania dla pracy wykonanej przez Metsä Group podczas przygotowywania wartościowego raportu rocznego – mówi Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board.

 

O Metsä Board

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem tektur z pierwotnych mas włóknistych i pionierem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2400 pracowników, a w 2019 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.

O Metsä Group

Metsä Group jest pionierem biogospodarki, wykorzystującym odnawialne drewno, które pochodzi z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Metsä Group prowadzi działalność w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkty drzewne, wytwarzanie celulozy oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także bibułki tissue i papieru odpornego na tłuszcz. W 2019 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,5 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 103 000 fińskich właścicieli lasów.

 

Źródło: