Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego współautorem wytycznych dla gabinetów kosmetycznych i salonów fryzjerskich

Kategoria: Bliżej branży
1 min. czytania

W informacji od Związku, podanej do wiadomości publicznej, czytamy:

Zależało nam, aby wprowadzone wytyczne gwarantowały bezpieczeństwo pracowników i klientów, były zaakceptowane przez każdą ze stron dialogu i możliwe do zrealizowania. Dziś po wielu dniach rozmów z Ministerstwem i wielodniowym dialogu z przedstawicielami branży przygotowaliśmy, mamy nadzieję, finalną treść rekomendacji. Tuż przed 20.00 przesłaliśmy ją do resortu. Czekają jeszcze na akceptację GIS.

Wytyczne powstały w oparciu o przewodnik „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”, autorstwa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i były przez wiele dni konsultowane m.in. z Izbą Kosmetologów, przedstawicielami branży zrzeszonymi w inicjatywie BeautyRazem oraz OSSP Fantasmagorie. Na ich podstawie i w we współpracy ze Związkiem Ministerstwo Rozwoju przygotowało rządowe rekomendacje które zostaną upublicznione w najbliższych dniach.

Zgodnie z wytycznymi opracowano infografiki dedykowane klientom salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Grafiki można znaleźć na stronie intrernetowej PZPK. Związek zachęca do wydrukowania ich i umieszczenia w oknach salonów.

 

Źródło: PZPK