Pierwsza certyfikowana maska do włosów 4w1 od Nature Box firmy Henkel

Kategoria: Nowości kosmetyczne
3 min. czytania

Od listopada na polskim rynku można kupić pierwszą wegańską maskę do włosów 4w1 marki Nature Box firmy Henkel. Najnowszy produkt do pielęgnacji włosów sprzedawany jest w dwóch wariantach o bogatej formule, w opakowaniach wytworzonych w 100% z tzw. social plastiku. Maski dostępne są w drogeriach sieci Hebe.

Nature Box to ekologiczna marka naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów i ciała, które posiadają certyfikat Ecocert Cosmos Natural. W ramach poszerzania palety wegańskich  produktów, cieszących się coraz większą popularnością wśród konsumentów, od listopada br. dostępne są już pierwsze na polskim rynku, certyfikowane maski do włosów 4w1.

Bogata formuła

Produkty z tej serii mają w swoim składzie w 100% tłoczone na zimno oleje z orzechów i owoców, które, dzięki zachowaniu naturalnych właściwości, pielęgnują włosy i skórę. Maski są obecnie dostępne w dwóch wariantach: Awokado i Argan.

Nature Box 4w1 Hair Butter to formuła wolna od składników pochodzenia zwierzęcego, która dodatkowo została wzbogacona o „superfoody” dla włosów, czyli olej arganowy, tłoczony na zimno olej z awokado oraz masło shea. Dodatkowo formuły dopasowane są do konkretnych potrzeb włosów, a maski można stosować na cztery różne sposoby – mówi Eliza Bogucka, Brand Manager z Henkel Polska.

Formuła 4w1 – różnorodność zastosowań

Formuła 4w1 umożliwia stosowanie maski do włosów na cztery różne sposoby. Pierwszym z nich jest nałożenie produktu przed myciem włosów na mokre lub suche włosy na 2-3 minuty. Kolejnym wariantem jest zastosowanie maski jako odżywki, którą wystarczy nałożyć na włosy, a następnie spłukać. Ewentualnie, aby jeszcze wzmocnić jej działanie można pozostawić ją na trzy minuty na włosach i potem spłukać. Czwartym zastosowaniem produktu Nature Box 4w1 Hair Butter jest naniesienie jej jedynie na końcówki umytych, osuszonych ręcznikiem włosów i pozostawienie bez spłukiwania.

Dla dobra natury

Maski do włosów Nature Box stworzone zostały w 99% ze składników pochodzenia naturalnego. Pozyskane półprodukty pochodzą od lokalnych rolników należących do Solidaridad. Dzięki współpracy Henkla z tą organizacją i wspieraniu lokalnych gospodarstw dbamy o to, żeby zrównoważony był cały proces produkcji, a więc także pozyskiwanie surowców. Składniki pochodzące ze zrównoważonych upraw, to przede wszystkim wysoka jakość produktu, który oferujemy konsumentom – komentuje Eliza Bogucka, Brand Manager z Henkel Polska.

Marka Nature Box idealnie wpisuje się w realizację celów, których osiągnięcie Henkel założył sobie do 2025 roku. Opakowania maski do włosów 4w1 Hair Butter zostały stworzone w 100% z tzw. social plastiku i mogą zostać poddane zarówno recyklingowi jak i upcyklingowi. Maski do włosów zostały umieszczone w bezbarwnych słoiczkach, które po wykorzystaniu produktu można umyć w zmywarce i ponownie użyć w różnych celach. Nature Box aktywnie angażuje się także w liczne inicjatywy zmierzające do stopniowego usuwania ze środowiska plastikowych odpadów. Firma Henkel, jako jej właściciel, współpracuje w tym celu z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank, które organizuje zbiórki odpadów zanim trafią one do wód, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma infrastruktury niezbędnej do ich utylizacji, takich jak Haiti, Filipiny, Indonezja czy Egipt.