Nowa polska i naturalna marka JONI Teens wspiera zdrowie intymne młodych osób

Kategoria: Nowości kosmetyczne
6 min. czytania

Fot. materiał prasowy

Menstruacja bywa tematem tabu, a rozmawianie o niej jest ważne z wielu powodów. Pozwala młodym osobom na budowanie akceptacji swojego ciała, a także daje możliwość lepszego zadbania o zdrowie intymne, prewencji podrażnień, infekcji, łagodzenia bólów podczas miesiączki. Środki higieny menstruacyjnej mają kontakt z najdelikatniejszymi częściami ciała. W związku z tym ich jakość i naturalność jest niezwykle ważna. Jako marka JONI Teens proponujemy młodym kobietom podpaski i tampony wykonane z czystej, niebielonej chlorem bawełny, a także ultradelikatne, naturalne, wolne od kompozycji zapachowych kosmetyki do mycia i pielęgnacji miejsc intymnych. Produkty JONI Teens zapakowaliśmy w niebanalne i przyciągające wzrok opakowania. Wszystkie kosmetyki i środki higieny menstruacyjnej JONI Teens są już dostępne w drogeriach Rossmann, a także w sklepie internetowym 4organic.pl.

Świadomość na temat menstruacji według edukatorki   

Katarzyna Banasiak-Marszałek – edukatorka seksualna i koordynatorka Grupy Ponton przyznaje, że mimo postępu w dziedzinie edukacji i coraz większej otwartości na rozmowy o zdrowiu seksualnym, okres wciąż bywa tematem tabu w wielu środowiskach. Wciąż istnieje wiele mitów dotyczących menstruacji, które wpływają na sposób, w jaki jest ona postrzegana i doświadczana, szczególnie wśród młodych osób. W związku z tym według ekspertki niezwykle ważne jest otwarte mówienie o tym, czego doświadczają osoby miesiączkujące, normalizowanie kobiecej fizjologii i pozbycie się wstydu, który od tak dawna jest nam wmawiany. 

Higiena na co dzień i podczas menstruacji okiem ginekolożki

Według specjalistki ginekologii i położnictwa Katarzyny Pietuch miejsca intymne wymagają jak najbardziej naturalnych, delikatnych, wolnych od substancji zapachowych kosmetyków. Żele pod prysznic i mydła mają często w składzie substancje zapachowe i silne substancje myjące, które mogą podrażniać i alergizować. W związku z tym ginekolożka zdecydowanie odradza ich stosowanie w miejscach intymnych, przekonuje, że zapachowe kosmetyki mogą powodować pierwotne i nawracające infekcje. Katarzyna Pietuch poleca stosowanie naturalnych, wolnych od substancji zapachowych płynów do higieny intymnej, które delikatnie myją, nie podrażniają i pomagają zachować odpowiednie pH tych wrażliwych miejsc.

Jeśli chodzi o środki higieny menstruacyjnej ginekolożka doradza stosowanie naturalnych, wykonanych z czystej bawełny, niebielonych chlorem i bezzapachowych. Konwencjonalne podpaski, tampony i wkładki mogą być wybielane chlorem w celu uzyskania śnieżnobiałego koloru. W trakcie procesu wybielania chlorem powstaje substancja nazywana dioksyną. Według ekspertki dioksyny mogą zaburzać prawidłową gospodarkę hormonalną organizmu, mogą upośledzać cykl jajnikowy, zaburzać produkcję progesteronu i estradiolu, przyczyniać się do zwiększonego odsetka poronień oraz kłopotów z zajściem w ciążę, a także mogą przyczyniać się do rozwoju raka i endometriozy u kobiet.

Dlaczego stworzyłyśmy markę JONI Teens?

Marka JONI oznacza źródło, łono, początek. Jesteśmy kobietami, mamami,  stworzyłyśmy dla naszych córek i innych młodych kobiet w Polsce produkty doskonałe, takie, których my potrzebowałyśmy, kiedy wchodziłyśmy w okres dojrzewania, kiedy miałyśmy pierwszą miesiączkę i później. Stworzyłyśmy naturalne, ultradelikatne, wolne od kompozycji zapachowych, certyfikowane kosmetyki do higieny intymnej, a także doskonałe podpaski i tampony wykonane z czystej, niebielonej chlorem bawełny.

Nasze doświadczenia życiowe pokazały, że produkty do higieny menstruacyjnej i kosmetyki, które stosujemy każdego dnia do mycia miejsc intymnych są niezwykle istotne dla naszego zdrowia i komfortu życia. Kiedy wchodziłyśmy w okres dojrzewania nie miałyśmy dużego wyboru, brakowało nam też świadomości. W związku z tym cierpiałyśmy na różne dolegliwości związane ze stosowaniem syntetycznych i perfumowanych środków higienicznych. Gdy zmieniłyśmy kosmetyki do mycia miejsc intymnych, a także środki higieny menstruacyjnej na naturalne i bezzapachowe nasze życie się poprawiło, podrażnienia i infekcje intymne zniknęły, bóle menstruacyjne zdecydowanie się zmniejszyły. Stworzyłyśmy JONI Teens, żeby młode osoby nie musiały borykać się z takimi problemami jak my, żeby miały możliwość sięgnięcia po dobre, naturalne środki już od pierwszej miesiączki.

Produkty  zapakowaliśmy w kolorowe, skłaniające do uśmiechu opakowania, które wołają Hello Gorgeous!

JONI Teens czyli ultradelikatne podpaski i tampony wykonane z czystej bawełny

Podpaski i tampony JONI Teens są naturalne, wykonane z czystej bawełny, certyfikowane przez międzynarodowe organizacje, bezzapachowe. Chciałyśmy,  żeby młode osoby, które wchodzą w okres dojrzewania, mają pierwszą miesiączkę i później mogły korzystać z najlepszej jakości środków higienicznych stworzonych z czystej bawełny, bez chloru, wolnych od substancji zapachowych, niepodrażniających. 

Podpaski JONI Teens są wykonane w100 procentach z organicznej bawełny. Nasze jońciutkie produkty nie są bielone chlorem, tylko wodą utlenioną, która jest całkowicie naturalną, dezynfekującą substancją. Podpaski są bezzapachowe, hipoalergiczne, cienkie, niezwykle miękkie, pakowane osobno w biodegradowalną folię, dostępne w dwóch wariantach chłonności – na dzień i na noc.

JONI Teens Podpaski na dzień 10 szt – 15,99 zł

JONI Teens Podpaski na noc 10 szt – 15,99 zł

Tampony JONI Teens są wykonane w100 procentach z organicznej bawełny. Nasze tampony podobnie jak podpaski nie są bielone chlorem, tylko wodą utlenioną, która jest całkowicie naturalną, dezynfekującą substancją.  Produkty są bezzapachowe, hipoalergiczne i  certyfikowane przez międzynarodową organizację AllergyCertified. Nasze wyjątkowe tampony są owinięte bawełnianą siateczką, która zapobiega rozwarstwianiu się włókna. Dzięki temu nie ma żadnej możliwości, żeby tampony JONI pozostawiały drobne kłaczki podczas aplikacji, noszenia czy usuwania z waginy. Nasze tampony są pakowane w papierową owijkę, biodegradowalne i dostępne w dwóch wariantach: z aplikatorem w rozmiarze mini i bez aplikatora w rozmiarze normal. 

JONI Teens tampony z aplikatorem Mini 16 szt – 19,99 zł

JONI Teens tampony bez aplikatora Normal 18 szt – 19,99 zł

Naturalne kosmetyki do mycia i pielęgnacji JONI Teens

Płyn do higieny intymnej JONI Teens jest naturalny, bezzapachowy i ultradelikatny. Kosmetyk jest hipoalergiczny, certyfikowany przez międzynarodową organizację AllergyCertified, która gwarantuje bezpieczeństwo dla alergików i dla najdelikatniejszych partii ciała. Płyn zawiera 99 procent składników pochodzenia naturalnego i został stworzony na bazie wody. Kosmetyk delikatnie oczyszcza, nie naruszając naturalnego mikrobiomu okolic intymnych. W składzie płynu kryje się niezwykle delikatna substancja myjąca i kwas mlekowy, który pomaga zachować odpowiednie pH miejsc intymnych. Kosmetyk jest wegański, doskonały dla wszystkich wielbicielek jednorożców niezależnie od wieku.

Płyn do higieny intymnej JONI Teens 350ml – 19,99zł

Naturalny krem na wypryski na pośladkach i okolicach intymnych nawilża, wygładza skórę, zmniejszając tendencję do powstawania krostek. Kosmetyk zawiera 98 procent składników pochodzenia naturalnego. Produkt jest przeznaczony na krostki w okolicach ud i pośladków. Kosmetyk jest hipoalergiczny czyli wolny od substancji zapachowych, dzięki temu minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii oraz reakcji skórnych. A wszystko to przy odpowiednim pH dla okolic intymnych. Krem delikatnie złuszcza martwy naskórek i odblokowuje zatkane pory skóry. Z kolei aloes w składzie nawilża, koi i łagodzi podrażnienia. Produkt dla wszystkich, którzy kochają jednorożce, bez względu na wiek! Można go stosować codziennie.

Naturalny krem na wypryski na pośladkach i okolicach intymnych, 75ml – 19,99zł

Naturalna odświeżająca mgiełka do okolic intymnych JONI Teens jest doskonała do odświeżania w sytuacjach, kiedy nie mamy możliwości umycia się, podczas podróży, obozu czy miesiączki. Kosmetyk zapakowaliśmy w poręczną buteleczkę, którą można wszędzie ze sobą zabrać. W mgiełce kryje się 99 procent składników pochodzenia naturalnego, m.in. kwas mlekowy, który dba o odpowiednie pH miejsc intymnych. Kosmetyk jest wolny od kompozycji zapachowych, wegański i przebadany dermatologicznie.

Naturalna odświeżająca mgiełka do okolic intymnych JONI Teens, 75 ml – 19,99 zł

Jakie działania podejmuje marka JONI Teens?

Zależy nam, żeby wspierać młode kobiety w tym szczególnym czasie, kiedy wchodzą w okres dojrzewania, kiedy pojawia się pierwsza miesiączka. W wielu szkołach brakuje nowoczesnej edukacji zdrowotnej i psychologicznej. Mało się mówi o menstruacji i świadomej dbałości o zdrowie intymne, a ta wiedza jest młodym osobom bardzo potrzebna. Poza aspektami zdrowotnymi pozwala także oswajać się ze zmieniającym się ciałem, rodzącą się kobiecością, pozwala budować pewność siebie.

Jako marka JONI Teens działamy dwutorowo. Oferujemy doskonałe produkty i wspierające działania edukacyjne na młodych osób takie jak filmiki na youtube, w których starsza koleżanka opowiada o menstruacji, dobrej, bezpiecznej dla zdrowia higienie, radzi, wyjaśnia, wspiera. W filmach, które już niedługo będą się pokazywać na kanale JONI Teens wypowiadają się także ekspertki: psycholożki, ginekolożki, edukatorki.

4organic.pl

Joni.com.pl

Dodatkowe informacje

Źródło: materiał prasowy