Nowa era walki z metalami we włosach – pielęgnacja przed szamponem Metal Detox od L’Oréal Professionnel Paris

Kategoria: Nowości kosmetyczne
2 min. czytania

Fot: materiał prasowy

W codziennym życiu włosy są narażone na liczne czynniki mające negatywny wpływ na ich kondycję, takie jak stylizacje przy użyciu wysokich temperatur, promieniowanie UV czy metale obecne w wodzie, którą myje się pasma. Wpływają one na kondycję kosmyków, prowadząc do powstawania mikropęknięć na ich powierzchni oraz ubytków w strukturze włosa, a nawet do porowatości i zniszczenia włosów. L’Oréal Professionnel Paris odpowiedziało na te wyzwania, tworząc innowacyjną serią kosmetyków do pielęgnacji włosów Metal Detox, którą teraz wzbogacono o nowy produkt – pielęgnację przed szamponem.

Sekret pięknych i zdrowych włosów

Szkodliwe metale dostają się do włókien włosów z wody, którą myje się pasma. Szczególnie dotkliwe skutki tego procesu są widoczne na pasmach po koloryzacji, a także na tych, które są narażone na promienie UV. Metale negatywnie wpływają na trwałość koloru oraz stan kosmyków. Na ratunek przychodzi seria Metal Detox, której kluczowym składnikiem jest glikoamina. Dzięki swojemu mikroskopijnemu rozmiarowi wnika ona w głąb włókien włosa, neutralizując obecne w nich metale. Codzienna pielęgnacja za pomocą tych produktów sprawia, że pasma stają się piękne, odżywione i lśniące, a efekty koloryzacji utrzymują się dłużej.

Silny sojusznik w walce z mikropęknięciami

Teraz L’Oréal Professionnel Paris wzbogacił gamę Metal Detox o pielęgnację przed szamponem. To innowacyjny produkt, który został stworzony, aby jeszcze skuteczniej walczyć z metalami oraz mikropęknięciami powodującymi porowatość. Kosmetyk redukuje złamania włosów o 96%[1], zapewniając 72 godziny intensywnego nawilżenia i wygładzenia[2]. Działając natychmiastowo, uzupełnia aż 1 milion mikropęknięć w zaledwie 1 minutę. Jego innowacyjna formuła, oparta na glikoaminie o 2-procentowym stężeniu, nie tylko redukuje złamania włosów, ale także zmniejsza poziom porowatości, ułatwiając proces rozczesywania każdego rodzaju włosów[3].

Skuteczna symbioza

Pielęgnacja przed szamponem Metal Detox idealnie komponuje się z pozostałymi kosmetykami z gamy. Razem z szamponem tworzy doskonały duet oferujący kompleksową ochronę przed mikropęknięciami, metalami w wodzie oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Połączenie tych dwóch produktów sprawia, że włosy stają się nie tylko silniejsze, ale również bardziej odporne na uszkodzenia.

Pełna gama Metal Detox, obejmująca pielęgnację przed szamponem, szampon, maskę, skoncentrowany olejek i krem o wysokiej ochronie, gwarantuje spektakularne efekty. To kompleksowe podejście do pielęgnacji włosów, które przekształca ich kondycję oraz sprawia, że stają się gładkie, lśniące i pełne życia.

Z Metal Detox od L’Oréal Professionnel Paris każde włosy zyskują szansę na bycie silnymi, zdrowymi oraz promiennymi. Wejdź w nową erę pielęgnacji włosów i odkryj tajemnicę piękna, która kryje się w innowacyjnych produktach Metal Detox.


[1] Test instrumentalny po 10 użyciach Pielęgnacji przed szamponem + szamponu + maski + olejku Metal Detox.​

[2] J.W.

[3] J.W.

Dodatkowe informacje

Źródło: materiał prasowy