Kluczowe informacje w sprawie „szybkiej ścieżki” rejestracji produktów biobójczych po spotkaniu z URPL

Kategoria: Aktualności
1 min. czytania

Przedmiotem rozmowy była przede wszystkim tzw. „szybka ścieżka” rejestracji produktów biobójczych, a szczególnie możliwość przedłużenia pozwolenia na ich produkcję i wprowadzanie do obrotu na okres dłuższy niż 180 dni.

URPL zapewnił, że pracuje aktualnie nad rozwiązaniem korzystnym dla firm kosmetycznych, które dotychczas skorzystały z „szybkiej ścieżki”. PZPK wnioskuje z rozmowy, że stanowisko urzędu jest bliskie stanowisku Związku i że rozumie on bieżące problemy branży kosmetycznej w Polsce. Obu stronom zależy, by produkty niezbędne do walki z pandemią COVID-19 nadal można było sprzedawać – do wyczerpania produktów, które mają na stanie firmy i dopóki popyt na nie się nie skończy.

Poinformowano jednak, że ponieważ to Główny Inspektorat Sanitarny jest organem nadzorującym wykonanie obowiązujących od 13 marca br. przepisów, to on ma głos decydujący i musi opublikować oficjalne stanowisko w tej sprawie. URPL już miesiąc temu wystosował stanowisko do GIS. Jeszcze w tym tygodniu zrobi to również Związek we współpracy z Konfederacją Lewiatan. 

To pierwsze tego typu spotkanie z Panem Grzegorzem Cessakiem – PZPK odbiera je jako początek dobrej współpracy.