Bielenda zwiększa eksport - uruchomienie oficjalnego sklepu na Amazon

Bielenda uruchomiła oficjalny sklep na platformie Amazon. To kolejny element w dynamicznym rozwoju dystrybucji eksportowej, jaki firma osiąga w ostatnim czasie. Za sprawą prowadzonych działań sprzedażowych i marketingowych, kosmetyki marki są już obecne na półkach w 56 krajach.

„Postawiliśmy na platformę Amazon.co.uk, ponieważ Wielka Brytania to jeden z naszych głównych rynków ekspertowych. Bielenda staje się tutaj coraz bardziej rozpoznawalna, co przekłada się na rosnące zainteresowanie naszymi kosmetykami. Co równie ważne, analizy wskazują, że brytyjski Amazon pełni dziś rolę globalnej platformy sprzedażowej i jest istotną częścią światowego ecommerce. Coraz częściej jest wykorzystywany jako narzędzie do wyszukiwania produktów przez konsumentów z wielu innych krajów, stając się dla nich punktem wyjścia do podejmowania decyzji zakupowych. I to właśnie te argumenty przekonały nas do większego zaangażowania się w działania na tej platformie” – mówi Adrian Winiarz, dyrektor eksportu Bielenda Kosmetyki Naturalne.

Oferta sklepu jest przekrojowa i obejmuje produkty pielęgnacyjne dla różnych grup wiekowych. Dostępne w nim kosmetyki należą do grupy najpopularniejszych w sprzedaży eksportowej firmy. „Realizowane na polskim rynku działania wdrożeniowe, dystrybucyjne, marketingowe i promocyjne, to punkt wyjścia dla sukcesu poszczególnych serii oraz wsparcie dla rozwoju globalnej sprzedaży naszych produktów. Polski klient jest równie wymagający jak globalny, a globalny równie ciekawy odkrywania nowych kosmetyków. Produkt doceniony na polskim rynku, ma więc ogromny potencjał na zyskanie statusu globalnego przeboju” – podkreśla Katarzyna Butrymowicz-Knap, dyrektor marketingu Bielenda Kosmetyki Naturalne.

W grupie kosmetyków Bielenda, po które najchętniej sięgają konsumenci na świecie, znajdują się m.in. preparaty do demakijażu i oczyszczania oraz specjalistyczne produkty pielęgnacyjne dla skóry wymagającej i z niedoskonałościami. Dużym zainteresowaniem cieszą się przy tym serie botaniczne oraz te z ciekawymi, naturalnymi składnikami aktywnymi, o działaniu odmładzającym.

 

 

            Link do sklepu: https://www.amazon.co.uk/stores/Bielenda/page/723BC478-D853-4A8E-A1F6-EC02EC9B7610

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

ONe | B2B in ONe

Nowości kosmetyczne

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

  •  http://www.kosmetyczni.pl/
  •  http://swiat-przemyslu-farmaceutycznego.pl/
  •  http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
  •  http://www.kosmetyki-detergenty.pl/