F.K. Pollena – Ewa S.A.

Adres firmy:

Zachodnia 25, Zelów, 97-425, Dolnośląskie, PL

Telefon/Fax:

Strona www:

www.pollenaewa.com.pl

Adres e-mail:

pollena@pollenaewa.com.pl

Opis działalności:

Fabryka Kosmetyków „POLLENA-EWA” S.A. szczyci się ponad dziewięćdziesięcioletnią tradycją w produkcji kosmetyków. Jej produkty kojarzone są z wysoką jakością, w niczym nie ustępującą porównywalnym kosmetykom uznanych, zachodnich firm oraz są cenione przez klientów od wielu lat.

Od 1951 roku była własnością państwa i funkcjonowała pod nazwą Fabryka Kosmetyków „Ewa”. Dwadzieścia lat później fabryka weszła w skład Zjednoczenia Przemysłu Chemicznego „Pollena” i uzyskała nazwę „POLLENA-EWA”, z którą funkcjonuje do dzisiaj.  Jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęła produkcję płynnych szamponów na bazie naturalnych wyciągów ziołowych, które do dziś stanowią mocną pozycję na liście jej wyrobów.

W latach 90-tych państwowe przedsiębiorstwo F.K. „POLLENA-EWA” zostało przekształcone w pracowniczą Spółkę Akcyjną i w dniu 24.08.1992r. zostało wpisane do Rejestru Handlowego. W wyniku umowy leasingowej z grudnia 1992r. majątek firmy został oddany pracownikom do odpłatnego korzystania. W wyniku negocjacji z Ministerstwem Skarbu Państwa w grudniu 1997 roku została zawarta umowa, zgodnie z którą leasing pracowniczy zamieniono na notarialny akt kupna-sprzedaży majątku. „POLLENA-EWA” S.A. przejęła na własność dotychczas użytkowany majątek dawnego zakładu państwowego i zmieniła swój status – przestała być spółką pracowniczą, stając się prywatną spółką akcyjną. Jako Spółka Akcyjna została zawiązana aktem notarialnym z dnia 19 czerwca 1992r. i zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w dniu 24 sierpnia 1992r.

Firma posiada od 1996r. certyfikat ISO 9001, który jest dowodem na to, że dbając o maksymalne zadowolenie swoich klientów jest gotowa spełniać ich oczekiwania. We wrześniu 1999 roku Spółka została dopuszczona do obrotu giełdowego, a w dniu 4 listopada 1999r odbyło się pierwsze notowanie jej papierów wartościowych na warszawskim parkiecie.

W połowie 2003r. Spółka pozyskała strategicznego inwestora – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Wejście do Spółki inwestora z pokrewnej branży umożliwiło wykorzystanie potencjału produkcyjnego oraz pozwoliło utrzymać wysoki poziom jakości produkowanych wyrobów i zadowolenia klientów.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. stały się w listopadzie 2012r. jedynym akcjonariuszem i 100% właścicielem F.K.”POLLENA-EWA” S.A.

W styczniu 2013r. na wniosek Spółki Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na zniesienie dematerializacji akcji i tym samym F.K.”POLLENA-EWA”S.A. utraciła status spółki publicznej.

Największą wartość przedsiębiorstwa stanowią znane marki o wieloletniej tradycji, posiadające grono stałych klientów tj. EVA NATURA i KANION. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz rzetelnemu podejściu do produkcji preparatów pielęgnacyjnych i perfumeryjnych wyroby F.K.”POLLENA-EWA”S.A. stały się symbolem wysokiej jakości oraz są uznawane za produkty dające poczucie estetyki i piękna.

Fabryka Kosmetyków POLLENA EWA S.A. oferuje również usługi tworzenia marek własnych. Bogata – prawie 100-letnia obecność na polskim rynku i rynkach zagranicznych pozwala określać się nam mianem ekspertów w tworzeniu kosmetyków. Jesteśmy w stanie tworzyć produkty kosmetyczne od pomysłu do wdrożenia lub realizować innowacyjne projekty zleceniodawcy.