Smog. Jak wpływa na naszą cerę?

Zima trwa w najlepsze, a powietrze w Warszawie i wielu największych miastach w Polsce pozostawia wiele do życzenia, jednym słowem smog to nasza codzienność. To jak smog wpływa na nasz układ oddechowy już wiemy, ale czy zdajemy sobie sprawę w jaki sposób oddziałuje on na nasza skórę?

Z uwagi na swoje niewielkie rozmiary, substancje obecne w smogu mogą bez problemu wnikać w skórę. Konsekwencje oddziaływania powoduje on przedwczesne starzenie się, utratę jędrności, zmarszczki, zaburzenia pigmentacji prowadzące do powstania przebarwień, alergie, atopowe zapalenie skóry, trądzik, nadmierne rogowacenie, nadprodukcję sebum. Wszystko dzieje się stopniowo. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja i odpowiednie przeciwdziałanie.

Jedno z badań opublikowanych w Journal of Investigative Dermatology ujawniło, że od 2010 roku pojawia się coraz więcej dowodów sugerujących, że zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do starzenia się skóry. Pomimo różnorodności zanieczyszczeń powietrza wpływających na starzenie się skóry, głównym źródłem wszystkich zanieczyszczeń jest ruch samochodowy. Zanieczyszczenie powietrza ma zatem szczególne znaczenie dla starzenia się skóry u osób mieszkających w gęsto zaludnionych obszarach miejskich.

W produktach od florence by mills znajdziemy oczyszczający żel Clean Magic Face Wash, który pomaga chronić naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak smog. Produkt o lekkiej żelowo-kremowej konsystencji pozostawia naszą skórę nawilżoną przez 24 godziny dzięki ekstraktom z wodorostów, śliwki i papai. Kosmetyki dodatkowo posiadają certyfikat PETA, są cruelty free, a także odpowiednie dla wegan.

Taki produkt idealnie sprawdzi się w nadchodzącym zimowym czasie, kiedy nasza skora ze względu na zwiększony poziom zanieczyszczeń, wymaga dodatkowej ochrony.

Kosmetyki dostępne są w perfumeriach Douglas i na stronie www.douglas.pl

Udostępnij materiał w

Zobacz aktualne wydanie

Nowości kosmetyczne

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

  •  http://swiat-przemyslu-farmaceutycznego.pl/
  •  http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
  •  http://www.kosmetyczni.pl/
  •  https://wsiiz.pl/
  •  http://www.kosmetyki-detergenty.pl/