Dermosuplementy Carein – pielęgnacja skóry problematycznej od środka

Carein to pierwsza marka profesjonalnych suplementów dermatologicznych, będących skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych, ekstraktów roślinnych, aminokwasów i wyselekcjonowanych szczepów bakterii probiotycznych, które wykazują działanie ukierunkowane na poprawę stanu skóry.

Formuły każdego preparatu zostały skomponowane na podstawie badań naukowych, aby dobrać kompozycje trafiające w rzeczywiste przyczyny problemów skórnych. Trądzik pospolity, trądzik hormonalny i różowaty, rumień, rozszerzone naczynka, atopia (AZS), odwodnienie czy zmarszczki to procesy mające swoje głębokie przyczyny wewnętrzne, których terapię wesprą dermosuplementy Carein. Skomponowane przez dietetyczkę kliniczną, dr nauk medycznych i kosmetolożkę, zastępują nawet kilkanaście mono suplementów diety. To najskuteczniejsza, bo działająca od wewnątrz, pielęgnacja skóry.  

Skóra stanowi wyzwanie dla przenikania produktów pielęgnacyjnych. Wchłanianie przez skórę odbywa się na wielu etapach: rozpuszczenie i uwolnienie substancji z kosmetyku, działanie substancji na warstwę rogową, dyfuzja przez warstwę rogową, przejście przez kolejne warstwy naskórka, dyfuzja przez naskórek do skóry właściwej, wchłanianie przez naczynia włosowate, krążenie ogólnoustrojowe. Daleka podróż z wieloma przeszkodami po drodze – utrudnione wchłanianie spowodowane jest właściwościami barierowymi i wodoodpornością naskórka, a podstawową barierą dla składników aktywnych zawartych w kosmetykach jest warstwa rogowa naskórka. Wiele składników nie jest też w stanie dotrzeć w głąb skóry ze względu na swoją wielkość lub strukturę. W zależności od kondycji skóry, jej nawilżenia, grubości warstwy rogowej czy wielkości cząsteczki zastosowanej substancji aktywnej, przenikanie określa się na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

Przykładem cząsteczki, która ma bardzo małe możliwości penetrowania przez naskórek jest kolagen. Ze względu na swoją wysoką masę cząsteczkową, kolagen dostarczany w postaci kosmetyków ogranicza swoje działanie tylko do powierzchni skóry. Oczywiście, w takiej formie również będzie działał ochronnie i zmniejszy transepidermalną utratę wody, jednak nie dotrze do warstwy skóry właściwej i nie uzupełni naturalnego kolagenu skóry. Aby uzyskać taki efekt, potrzebne są zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej lub zastosowanie kolagenu w formie dermosuplementacji. Podobnie wygląda to w przypadku kwasu hialuronowego. Badania wskazują, że podanie kwasu hialuronowego w formie kremu nie ma wpływu na jego zawartość we krwi. Taki efekt uzyskano dopiero w przypadku podania preparatu w mezoterapii oraz suplementacji.

Jeśli więc chcemy realnie i efektywnie zadbać o skórę – szczególnie problematyczną, ale i suchą, z utratą jędrności, poszarzałą czy zmęczoną, nie wystarczy pielęgnacja zewnętrzna. Potrzebujemy zadbać o nią od środka.

Wsparcie skóry od wewnątrz widoczne na zewnątrz

W przeszłości obie mierzyłyśmy się z problemami skórnymi. Każdego dnia nasze myśli i emocje koncentrowały się na wyglądzie skóry twarzy, a nastroje, jakie temu towarzyszyły, wpływały na inne obszary naszego życia. Na drodze poszukiwań najlepszych dla siebie rozwiązań, zrozumiałyśmy znaczenie tego, co dzieje się wewnątrz nas. Nasze emocje i procesy, które zachodzą w ciele, wypisane są na skórze. Mając tę wiedzę, postanowiłyśmy zadbać o świadomą pielęgnację „po obu stronach” – na zewnątrz i od środka. Wykorzystując z kolei wiedzę z dziedziny dietetyki klinicznej, kosmetologii i psychodermatologii, uczymy słuchać potrzeb skóry i zamiast z nią walczyć – wspierać ją. – powiedziały Katarzyna Matusiak i Emilia Dąbrowska, założycielki marki Carein.

Wprowadzając na rynek nową kategorię dermosuplementów, twórczynie marki Carein – Katarzyna Matusiak i Emilia Dąbrowska, bazując na własnym, wieloletnim zmaganiu się z problemami dermatologicznymi, zaprosiły do współpracy dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dietetyczkę kliniczną i mgr kosmetologii, dr Maję Czerwińską.

Tak powstały pierwsze na rynku dermosuplementy, będące skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych, ekstraktów roślinnych, aminokwasów i wyselekcjonowanych szczepów bakterii probiotycznych, które wykazują działanie ukierunkowane na poprawę stanu skóry w konkretnych jej problemach. Formuły każdego preparatu zostały wyselekcjonowane na podstawie bogatego dorobku badań naukowych i wiedzy z obszaru dietetyki, dermatologii i kosmetologii, aby dobrać kompozycje trafiające w rzeczywiste przyczyny problemów skórnych. Te wewnętrzne, dotyczące całego organizmu, a nie tylko ich zewnętrzną manifestację.

Dzięki sprawnemu procesowi bezpośredniej absorpcji w jelitach, składniki aktywne dermosuplementów mogą nie tylko poprawiać homeostazę organizmu, ale też stymulować zmiany na poziomie skóry właściwej. Holistyczne terapie powinny obejmować zarówno działania od zewnątrz, takie jak stosowanie kosmetyków, pielęgnacja domowa, zabiegi wykonywane pod okiem specjalisty, jak również działania od wewnątrz, uzupełniające niedobory oraz dostarczające niezbędne składniki odżywcze do głębszych warstw skóry. – powiedziała autorka składów, dr nauk med. i nauk o zdrowiu, dietetyczka kliniczna i mgr kosmetologii, dr Maja Czerwińska.

Transparentność, bezpieczeństwo i skuteczność

W przypadku Carein, na deklaracjach się nie kończy. Składniki zastosowane w dermosuplementach Carein mają udowodnione działanie w PUB MED, gdzie analizowane są substancje aktywne pod kątem ich działania i spodziewanych efektów[1]. Składy dermosuplementów są przebadane pod kątem czystości (formuły wolne od metali ciężkich, rtęci czy innych zanieczyszczeń). Badania takie nie są obligatoryjne, jednak twórczynie marki chciały uzyskać pełną transparentność i bezpieczeństwo swoich preparatów.

Marka ponadto sama bada skuteczność swoich produktów badaniami jakościowymi obrazowymi. Ciekawe case study skóry z trądzikiem różowatym, odnoszące się do skuteczności dermosuplementów Carein z wykorzystaniem profesjonalnej aparatury – skanera skóry twarzy Observ520, dostępne jest pod linkiem: https://carein.pl/efekty-terapii-skory-z-tradzikiem-rozowatym-case-study/

Carein, mimo że istnieje na rynku od roku, zdążyło już zebrać branżowe nagrody i zostać docenione w środowisku kosmetologów. Jako marka, otrzymało nagrodę innowacji w kategorii suplementów, a preparat Acne Skin otrzymał pierwsze miejsce w konkursie Kongres LNE – największym wydarzeniu kosmetologicznym w Polsce. Laureatów Konkursu wybrało Jury, w którego skład wchodzi grono ekspertów z zakresu chemii surowców, biotechnologii oraz wykorzystania w praktyce nowoczesnej aparatury.
 

Edukacja – klucz bezpiecznej i skutecznej suplementacji

Twórczynie Carein, świadome szerokiej dostępności suplementów na polskim rynku, mają ambicje edukowania swoich odbiorców w obszarze odpowiedzialnego stosowania dermosuplementacji. Zalecają przede wszystkim skonsultowanie planu suplementacji ze specjalistą, na podstawie aktualnych badań diagnostycznych. Kuracja trwać może 3 i 6 miesięcy, z uwzględnieniem przerwy w stosowaniu, jak w każdej suplementacji. Carein zachęca także do holistycznego podejścia do zdrowia, które nie powinno być tylko modnym sloganem, a codzienną praktyką. Dzięki temu nie tylko czujemy się dobrze, ale i suplementacja przynosi najlepsze efekty.

Dermosuplementy Carein zapakowane są w piękne, minimalistyczne, szklane opakowania wielokrotnego użytku, które następnie można uzupełnić refillem. Szkło fioletowe, zastosowane w opakowaniach Carein, ma unikalne właściwości odfiltrowujące szkodliwe promienie spektrum światła widzialnego, ale przepuszcza zabijające bakterie promienie UVA i UVB. Dzięki temu dermosuplementy możemy trzymać w widocznym miejscu na półce w kuchni czy sypialni, aby już nigdy nie pominąć codziennej dawki zdrowia dla skóry i całego organizmu.

 


[1] Prezentacja z linkami do konkretnych badań możliwa do udostępnienia.

Udostępnij materiał w

Zobacz aktualne wydanie

Nowości kosmetyczne

 • 4740

  Bogate składy w domowym SPA. Co potrafią masła do ciała?

  Skóra potrzebuje skutecznej, troskliwej i regularnej pielęgnacji o każdej porze roku. W chłodne dni w domowym SPA prym wiodą masła do ciała – ze względu na bogaty skład i… super moce. Świat beauty pozytywnie oszalał na punkcie maseł. I słusznie, ponieważ to wielofunkcyjne kosmetyki, które odżywiają, nawilżają skórę i… to jeszcze nie wszystko. Co wiesz o masłach do ciała? Czytaj dalej

 • 4739

  Odmłodzenie i odświeżenie. Dwa wyzwania dla skóry wokół oczu

  Delikatna skóra wokół oczu – szczególnie ta dojrzała – wymaga spersonalizowanej pielęgnacji nastawionej jednocześnie na kilka obszarów. Najważniejsze z nich to: anti-aging, niwelowanie cieni i likwidacja pojawiających się opuchnięć. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczem do efektywności w tym zakresie jest połączenie dobrych nawyków pielęgnacyjnych z kombinacją odpowiednich składników aktywnych. Czytaj dalej

 • 4738

  Gorączka zakupów z Phlov by Anna Lewandowska. Te perełki upolujesz w świetnych cenach!

  Każda miłośniczka zakupów przez cały rok czeka na listopad, kiedy z okazji Black Friday w sklepach pojawiają się specjalne promocje i rabaty. To idealny moment, żeby ulubione kosmetyki upolować w najlepszych cenach i uzupełnić kosmetyczkę albo skompletować prezenty dla bliskich na Święta. Zobacz, jakie oferty na Black Week przygotowała marka Phlov by Anna Lewandowska! Czytaj dalej

 • 4733

  CUDOWNIE SREBRZYSTA REWOLUCJA DO WŁOSÓW BLOND

  YOPE rozszerza linię produktów do pielęgnacji włosów. Tym razem całą uwagę skupia wokół włosów w kolorze blond. BLONDE my HAIR to seria, która została stworzona z myślą o wszystkich osobach, pragnących połączyć zdrowie i piękny wygląd włosów z wyrafinowanym blaskiem blondu. To produkty, które staną się uzależnieniem! Czytaj dalej

 • 4732

  Hasło: objętość! Jak osiągnąć efekt burzy włosów?

  Puszyste, świetnie układające się włosy… Marzenie większości z nas i cel działania fryzjerów oraz trychologów! Piękne pasma to zdecydowanie te uniesione u nasady, lekkie, a zarazem pełne objętości. Jak osiągnąć upragniony efekt? Specjaliści stawiają na równowagę PEH, a także na połączenie odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji. Czytaj dalej

 • 4731

  Odkryj idealne pomysły na prezenty świąteczne z marką Awesome Cosmetics

  W nadchodzącym sezonie świątecznym Awesome Cosmetics ma przyjemność zaprezentować swoje wyjątkowe kosmetyki pielęgnacyjne, stworzone z myślą o dostarczeniu najwyższej jakości doznań pielęgnacyjnych. Niezależnie od tego, czy szukasz prezentu dla bliskiej osoby, czy chcesz zaskoczyć siebie samego, Awesome Cosmetics przygotowało wyjątkowe propozycje, które doskonale wpisują się w magię świąt. Czytaj dalej

 • 4730

  Naturalna sól do kąpieli Korzenna Pomarańcza od Hagi - pielęgnacja zmysłów i ciała w jednym!

  Naturalna sól do kąpieli Korzenna Pomarańcza to rozgrzewająca mieszanka na jesienno- zimowe wieczory. Kąpiel w roztworze soli himalajskiej to prawdziwy rytuał pielęgnacyjno-kuracyjny, który pozytywnie wpływa na kondycję skóry oraz układ oddechowy. Szczególnie polecamy dla osób aktywnych fizycznie, przeciążonych pracą i tych kochających błogostan. Kąpiel łagodzi stany stresowe oraz relaksuje. Zapach linii Korzenna Pomarańcza to połączenie olejków eterycznych – z pomarańczy oraz przypraw korzennych. Czytaj dalej

 • 4729

  Świąteczna ZIAJA :) Sezonowe produkty już w sklepach!

  Czuć już oddech Świąt na plecach? Dlatego w sklepach Ziaja dla Ciebie i na stronie ziaja.com są już zestawy prezentowe oraz limitowana seria świąteczne aromaty. Czytaj dalej

 • 4728

  3 fakty na temat miceli. Poznaj cząsteczki o unikalnych właściwościach

  Efektywny demakijaż to klucz do pięknej i zdrowej cery. W przypadku skóry wrażliwej oczyszczenie powinno być perfekcyjne… i ekstremalnie delikatne. Czy to możliwe? Kosmetolodzy wskazują, że zdecydowanie tak – z pomocą miceli. Świat beauty pokochał te maleńkie „cząsteczki do zadań specjalnych”. Czego jeszcze o nich nie wiesz? Poznaj 3 fakty na temat miceli. Czytaj dalej

 • 4727

  Pełnia przyjemności z nowym czekoladowym żelem intymnym #Hello Love

  Długie jesienne i zimowe wieczory zachęcają do spowolnienia, odpoczynku, słuchania ulubionej muzyki, czytania książek, a także spędzania czasu we dwoje, rozpalenia w kominku, rozpieszczania zmysłów gorącą czekoladą. Warto doceniać ten szczególny czas, czerpać radość z naszej seksualności, wzbogacać życie intymne i podkręcać atmosferę w sypialni. Pomogą nam w tym naturalne i ultradelikatne żele intymne #Hello Love. Do wybory mamy wariant klasyczny a także nowy czekoladowy. Czytaj dalej

 • 4726

  Ochrona skóry jesienią

  Ochrona skóry jesienią to konieczność. Niskie temperatury i silne wiatry sprzyjają jej odwodnieniu i podrażnieniu. Wszechobecny smog wywołuje stres oksydacyjny, który przyspiesza procesy starzenia. Czytaj dalej

 • 4722

  Czarny listopad, bielsze zęby z Curaprox

  Wiele z nas marzy o pięknym, lśniącym uśmiechu, jednak nie każdy może go mieć. W tym celu próbujemy różnych metod, które pomogą rozjaśnić nasze zęby. Niestety stosowanie zwykłych produktów wybielających, może przynieść więcej szkód niż korzyści. Marka Curaprox pokazuje, że piękny uśmiech możesz uzyskać w bezpieczny, a zarazem delikatny i skuteczny sposób. Czytaj dalej

 • 4718

  Naturalne inspiracje w SPA dla włosów. Czego jeszcze nie wiesz o witaminach?

  Witaminy to substancje kluczowe z punktu widzenia równowagi naszego organizmu i synonim balansu niemal każdego z układów ciała. To jasne. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że witaminy mają także znaczący wpływ na kondycję włosów. Eksperci podpowiadają, które z witamin warto włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Czytaj dalej

 • 4717

  Jesienna pielęgnacja BIO natural(na)!

  Chłodne, jesienne wieczory zachęcają do spędzania czasu w zaciszu własnego domu. Warto wykorzystać te chwile i po dniu wypełnionym obowiązkami, zrobić coś dla siebie. Koc i serial, a może wanna i książka albo domowe SPA? Każda forma relaksu to dobry wybór, ale jeśli wolny wieczór zamierzamy przeznaczyć na pielęgnację, to wiemy po jakie kosmetyki na pewno warto sięgnąć – te w 100% wegańskie z linii BIO natural od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm. Czytaj dalej

 • 4709

  Ekspresowa pielęgnacja z FLOSLEK

  Nie masz czasu na zabiegi w gabinecie kosmetycznym, ani na wieczór w domu zarezerwowany tylko dla siebie? Wybierz ekspresowe peelingi i maseczki, które w kilka minut potrafią zdziałać cuda! Czytaj dalej

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • http://swiat-przemyslu-farmaceutycznego.pl/
 • http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • http://www.kosmetyczni.pl/
 • https://wsiiz.pl/
 • http://www.kosmetyki-detergenty.pl/