Dermosoft ® Decalact Sebum – skóra wolna od niedoskonałości

Na bazie doświadczeń w zakresie alternatywnych metod konserwacji produktów kosmetycznych, a zwłaszcza linii Dermosoft ® Anti microbials, w laboratorium Dr. Straetmans opracowano linię Dermosoft ® Decalact, obejmującą surowce kosmetyczne o sprawdzonej skuteczności działania w przypadku schorzeń skóry wywoływanych przez niektóre mikroorganizmy.

Pierwszym produktem z tej serii był Dermosoft ® Decalact – naturalny środek o właściwościach przeciwłupieżowych i skuteczności potwierdzonej w badaniach in vivo. Następnie w ofercie pojawił się Dermosoft ® Decalact Deo – pierwsza certyfikowana substancja czynna o naturalnym pochodzeniu i 24-godzinnym działaniu dezodorującym, wykazanym w badaniach in vivo. Tegoroczną nowością jest Dermosoft ® Decalact Sebum (INCI: Polyglyceryl-10 Laurate, Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate, Glycerin, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Juniperus Communis Fruit Extract) – mieszanina substancji czynnych naturalnego pochodzenia, o korzystnym oddziaływaniu na skórę z problemami spowodowanymi nadmiernym wydzielaniem sebum i skłonnościami do stanów zapalnych. Nowy produkt o wielokierunkowym działaniu łączy w sobie skuteczność przeciwdrobnoustrojową, charakterystyczną dla wszystkich kosmetyków serii, z kompleksowym działaniem, uzyskanym dzięki specjalnie dobranym surowcom naturalnego pochodzenia. Hamuje on wydzielanie sebum, ogranicza zakażenia bakteryjne i zaczerwienienie skóry oraz eliminuje niedoskonałości (np. zaskórniki), działając łagodnie, ale skutecznie już w niskich dawkach. Właściwości te zostały potwierdzone w badaniach in vivo. Dermosoft ® Decalact Sebum jest wydajną, ekonomiczną i bezpieczną alternatywą dla konwencjonalnych substancji czynnych dostępnych na rynku oraz spełnia standardy opracowane dla kosmetyków naturalnych.

Skóra skłonna do niedoskonałości

Niedoskonałości skóry oraz zwiększona podatność na ich powstawanie często mają związek z zaburzeniem równowagi mikroflory w obrębie skóry. W miejsce mikroorganizmów naturalnie zasiedlających skórę, które mają kluczowe znaczenie dla jej prawidłowego funkcjonowania, pojawiają się drobnoustroje o potencjalnie szkodliwym działaniu. Jednym z czynników etiologicznych trądziku są bakterie Gram-dodatnie z gatunku Propionibacterium acnes.

Mikrobiologiczne testy prowokacyjne wykazały dobrą skuteczność przeciwdrobnoustrojową substancji czynnej Dermosoft® Decalact (Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate) w mieszaninie oraz jej potencjał jako uniwersalnej alternatywy dla tradycyjnych substancji czynnych, np. kwasu salicylowego czy triklosanu, zawartych w kosmetykach przeznaczonych do cery skłonnej do niedoskonałości. W badaniach in vitro, w roztworze wodnym (pH 4,5), zawierającym 1% surfaktantu Dermofeel® G10L (Polyglyceryl-10 Laurate) oraz jedną z substancji czynnych o działaniu przeciwdrobnoustrojowym, wykazano ograniczenie rozwoju bakterii Propionibacterium acnes. Powszechnie wiadomo jednak, że oprócz zakażeń bakteryjnych należy również uwzględnić wiele innych czynników warunkujących podatność skóry na niedoskonałości. W większości przypadków problemy skórne mają swój początek w nadmiernym wytwarzaniu sebum w skórze (a), które wywołuje kolejne niekorzystne skutki (b-d).

Nadmierne wytwarzanie sebum

a) Umiarkowane wytwarzanie sebum przez gruczoły łojowe uchodzące do mieszków włosowych wywiera korzystny wpływ na skórę – nawilża ją i nadaje jej elastyczność. Za sprawą licznych niekorzystnych czynników stan delikatnej równowagi może jednak ulegać zakłóceniu, co może skutkować rozregulowaniem procesu wytwarzania sebum i jego wzmożonym wydzielaniem. Odbija się to niekorzystnie na wyglądzie cery, powodując jej nadmierne przetłuszczanie i efekt świecenia. Oprócz tego wzmożone wytwarzanie sebum może dodatkowo nasilać niedoskonałości, a także prowadzić do poważniejszych schorzeń skórnych.

Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych

b) Analogicznie do wezbranej wody, która powoduje powiększanie koryta rzeki, nadmierne wydzielanie sebum może prowadzić do rozszerzania ujść gruczołów łojowych w skórze. Powierzchnia skóry staje się przez to nierówna, co może być dostrzegalne gołym okiem.

Zaskórniki

c) Duża ilość sebum, odkładająca się w górnej części mieszków włosowych, może prowadzić do powstawania skupisk obumarłych komórek skóry, które twardnieją i tym samym blokują ujścia mieszków włosowych. Uniemożliwia to usuwanie nadmiaru sebum, a w konsekwencji powoduje powstawanie zaskórników.

Rozwój bakterii i powstawanie podrażnień skóry

d) Po zablokowaniu ujść mieszków włosowych wewnątrz ich tworzą się warunki beztlenowe, które sprzyjają namnażaniu bakterii beztlenowych, m.in. Propionibacterium acnes. Bakterie te żywią się zawartymi w sebum kwasami tłuszczowymi i powodują uszkodzenie komórek mieszków włosowych. Dodatkowo produkty ich przemiany materii mogą pobudzać organizm do wytwarzania i uwalniania cytokin prozapalnych, wywołując podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Stres oksydacyjny sprzyja rozwojowi stanu zapalnego w obrębie zaskórników, a w konsekwencji powstawaniu krostek, grudek i innych zmian skórnych charakterystycznych dla trądziku pospolitego.

Jak działa substancja czynna?

Poszczególne przyczyny podatności skóry na niedoskonałości są ze sobą ściśle powiązane. Wpływają na siebie i wzmacniają się nawzajem, a ich wzajemne zależności wykazują znaczne różnice międzyosobnicze. Aby produkt kosmetyczny był skuteczny, powinien uwzględniać wszystkie te czynniki. W związku z tym przy doborze składników do nowej mieszaniny skoncentrowano się na kompleksowych właściwościach funkcjonalnych oraz ich skuteczności (bazowano na danych naukowych, porównawczych badaniach in vitro i in vivo oraz know-how w zakresie opracowywania formulacji kosmetycznych).

Dermofeel® G10L – wyjątkowo delikatny surfaktant zawarty w mieszaninie usuwa nadmiar sebum z obciążonej skóry, nie wywołuje przy tym żadnych działań ubocznych, takich jak podrażnienie czy przesuszenie.

Aby ograniczyć nadmierną produkcję sebum i zapobiegać ponownemu występowaniu tego zjawiska po oczyszczeniu skóry, w mieszaninie zastosowano wyciąg z palmy sabalowej (Serenoa serrulata), której składniki wpływają na regulację wytwarzania sebum przez komórki. Zgodnie z literaturą naukową miejscowe stosowanie głównych składników wyciągu z palmy sabalowej skutecznie hamuje 5-alfa-reduktazę. Aktywność tego enzymu wewnątrz gruczołów łojowych reguluje proces wytwarzania sebum.

Skuteczne ograniczenie wydzielania sebum sprzyja również walce z zakażeniami bakteryjnymi w obrębie ujść mieszków włosowych. Zmniejszając ilość sebum, mieszanina ogranicza dostępne dla bakterii zasoby odżywcze. Efekt ten uzupełnia proces aktywnego zwalczania bakterii Propionibacterium acnes. Konsekwencją powyższych oddziaływań jest normalizacja naturalnej mikroflory, która stanowi niezbędny wymóg regeneracji skóry oraz zapobiegania procesom zapalnym potencjalnie wywołującym trądzik.

Dodatkowo zawarty w mieszaninie wyciąg z jałowca pospolitego (Juniperus communis) za sprawą swoich właściwości przeciwdrobnoustrojowych i przeciwutleniających sprzyja odbudowie obciążonej skóry.

Ocena in vivo

Aby zweryfikować szerokie spektrum działania i proponowany mechanizm aktywności substancji czynnej, we współpracy z Wydziałem Kosmetologii na Uniwersytecie w Hamburgu przeprowadzono badanie in vivo zgodnie ze schematem oceny na połowie twarzy. Dwudziestu pięciu ochotników w wieku od 15 do 36 lat stosowało dwa preparaty w postaci hydrożelu. Jeden z nich zawierał 2% badanej substancji czynnej, a drugi stanowił preparat kontrolny. Każdy z preparatów aplikowano na połowę twarzy dwa razy dziennie przez 28 dni. W okresie objętym badaniem in vivo zaobserwowano, że substancja czynna w istotny sposób zahamowała wydzielanie sebum, a także zmniejszyła zaczerwienienie skóry, rozwój bakterii i całkowitą liczbę zaskórników. Stwierdzono również wyrównanie powierzchni skóry.

Zalety substancji czynnej

1. Ograniczenie wytwarzania sebum

Wydzielanie sebum w skórze poddano ocenie ilościowej na obu stronach twarzy uczestników badania przy zastosowaniu folii zbierającej sebum (Sebufi x) na początku oraz w 28. Dniu badania in vivo. Ocena ilościowa (Visioscan) sebum wewnątrz ujść mieszków włosowych ujawniła istotny spadek (28%) wytwarzania sebum w ciągu 28 dni w porównaniu z preparatem kontrolnym.

Nadprodukcja sebum przez gruczoły łojowe w skórze powoduje powiększenie kanalików odprowadzających sebum, skutkując widocznym rozszerzeniem ujść mieszków włosowych. Skupiska rozszerzonych ujść mieszków włosowych, będące wyznacznikiem skóry tłustej i podatnej na niedoskonałości, były wyraźne zwłaszcza na początku badania in vivo. Po 28 dniach stosowania preparatu ujścia mieszków włosowych były mniej widoczne oraz stwierdzono ogólną poprawę tekstury skóry (Rys. 1). Według pomiarów uzyskano istotną poprawę (8%) stanu skóry, na której stosowano Dermosoft ® Decalact Sebum w porównaniu ze skórą, na którą aplikowano preparat kontrolny. Dane z pomiarów technicznych były spójne z opiniami członków panelu oraz oceną kliniczną. Członkowie panelu odnotowali istotną poprawę stanu skóry, na której stosowano preparat z substancją czynną w stosunku do receptury kontrolnej pod względem tłustości i efektu błyszczenia. Ocena kliniczna liczby rozszerzonych ujść mieszków włosowych wykazała średnią poprawę rzędu 17% po upływie 28 dni. Efekt ten należy przypisać substancji czynnej zawartej w recepturze hydrożelu.

2. Ograniczenie rozwoju bakterii

Wizualizację rozwoju bakterii przeprowadzono metodą obrazowania fluorescencyjnego porfiryn – związków wytwarzanych przez bakterie i gromadzących się w zakażonych ujściach mieszków włosowych. Obrazy uzyskane po 28-dniowym okresie badania potwierdziły istotne średnie ograniczenie zakażeń bakteryjnych w obrębie ujść mieszków włosowych o 12% w stosunku do receptury kontrolnej, dzięki działaniu substancji czynnej (Rys. 2).

3. Ograniczenie zaczerwienienia skóry

Zaczerwienienie skóry może być oznaką podrażnienia i stanu zapalnego skóry wywołanego przez produkty wydalania towarzyszące zakażeniom bakteryjnym oraz stresowi oksydacyjnemu. Ocena in vivo potwierdziła, że substancja czynna zawarta w formulacji hydrożelowej zmniejsza nasilenie zaczerwienienia, wyrównując koloryt skóry (Rys. 3). Preparat z substancją czynną pozwolił zmniejszyć nasilenie zaczerwienienia skóry o 12% w stosunku do receptury kontrolnej.

4. Zmniejszenie liczby zaskórników

Powstawanie zaskórników jest efektem oddziaływania wielu czynników. Założono, że wyeliminowanie przyczyn tego zjawiska oraz skuteczne oczyszczanie skóry przy pomocy Dermosoft® Decalact Sebum powinno skutkować zmniejszeniem liczby zaskórników. Efekt ten został potwierdzony w badaniu in vivo. Ocena wizualna wykazała znaczne ograniczenie liczby zaskórników na twarzy uczestników badania (Rys. 4), a na podstawie oceny klinicznej ustalono, że liczba zaskórników zmniejszyła się średnio o 11% na skórze poddawanej działaniu preparatu z substancją czynną w stosunku do preparatu kontrolnego.

5. Łagodne działanie

Nawet tłusta skóra z tendencją do powstawania niedoskonałości potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Odpowiedni poziom wilgoci chroni obciążoną skórę przed dalszym nasileniem podrażnienia. Bez odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych (m.in. nawilżenia) skóra skłonna do niedoskonałości łatwo ulega przesuszeniu. Powoduje to uszkodzenie komórek w zewnętrznej warstwie skóry oraz nasilenie procesu transepidermalnej utraty wody (TEWL). Jednocześnie jednak wiele zabiegów kosmetycznych, którym poddawana jest skóra skłonna do niedoskonałości w celu zwalczania zaskórników i krostek, wywołuje skutki uboczne w postaci podrażnień. Odpowiadają za to głównie surfaktanty, które powodują uszkodzenia naskórka, a tym samym dodatkowo zwiększają utratę wody. Dlatego w badanej mieszaninie substancji czynnej zastosowano wyłącznie surfaktanty o niezwykle łagodnym działaniu. Surfaktant Dermofeel® G10L został poddany analizom w laboratorium aplikacyjnym, gdzie potwierdzono jego łagodne działanie oraz nieznaczny i szybko odwracalny wpływ na poziom TEWL w skórze. Zamierzone łagodne działanie badanej mieszaniny potwierdzono również w badaniu in vivo. Pod koniec tego badania pomiary korneometryczne wykazały ogólną poprawę nawilżenia skóry poddawanej działaniu hydrożelu. Nie stwierdzono niekorzystnego wpływu na TEWL.

Rozwiązanie kompleksowe

Proponowana mieszanina substancji czynnych naturalnego pochodzenia stanowi wygodne rozwiązanie wielokierunkowe. Nie zawiera konserwantów ani alkoholu, a przy tym zapewnia konsumentom wysoką skuteczność działania. Doskonale nadaje się do opracowywania różnorodnych naturalnych lub konwencjonalnych koncepcji kosmetycznych, przeznaczonych do skóry tłustej lub skłonnej do niedoskonałości, dostosowanych do różnych celów marketingowych. Prosty w użyciu skład oraz niski poziom dozowania ułatwiają stosowanie mieszaniny w procesie formulacji. Dzięki łagodnemu działaniu Dermosoft ® Decalact Sebum sprawdzi się zarówno w doraźnej poprawie stanu skóry, jak i w długotrwałej profilaktyce walki z niedoskonałościami cery. W przypadku zainteresowania produktem Dermosoft ® Decalact Sebum zespół Biesterfeld Chemia Specjalna jest do Państwa dyspozycji. Posiadamy szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzonych badań (metodyka i wyniki).

Tekst opracowany na podstawie materiałów firmy Dr. Straetmans.

 

Arkadiusz Wesołowski

Biesterfeld Chemia Specjalna Sp. z o. o.

Udostępnij materiał w

Nowości kosmetyczne

 • 2537

  Sei bellissima! Jesteś piękna! Trendy w manicure na sezon wiosna / lato 2017 od Nails Company

  Tegoroczna wiosna zapowiada się wyjątkowo soczyście! Po jesiennych trendach w manicure, w których królowały bardziej stonowane odcienie lakierów, nadchodzi czas na prawdziwie kolorystyczny zawrót głowy! Nails Company wita wiosnę serią rajskich błękitów, dziewczęcych różów oraz apetycznych neonów. Czytaj dalej

 • 2929

  BIO warto - kremowa odsłona piękna

  Niedawno na rynku pojawiła się nowa seria kosmetyków BioDermic Dermocosmetics sygnowanych hasłem „BIO warto”. Marka podkreśla, że warto, „bio” udoskonalone receptury kosmetyków pozwalają uzyskać efekty zbliżone do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych i sprawić by skóra była piękna i zdrowa. W czym tkwi sekret? Czytaj dalej

 • 2642

  RÓŻANY KREM NAWILŻAJĄCO-WYGŁADZAJĄCY 30+ z serii ROSE REVITA EXPERT™ Eveline Cosmetics

  Przełomowa, innowacyjna TECHNOLOGIA REGENERACJI KOMÓREK zainspirowana została badaniami nad mechanizmem naprawy uszkodzeń DNA komórek skóry (nagroda Nobla w dziedzinie chemii w 2015 roku). Stymuluje skórę do wytwarzania tioredoksyny, białka zaangażowanego w ochronę komórki przed stresem oksydacyjnym i szkodliwym działaniem promieniowania UV, przedłużającego życie komórek. Czytaj dalej

 • 2641

  RÓŻANY KREM ROZŚWIETLAJĄCY POD OCZY I NA POWIEKI z serii ROSE REVITA EXPERT™ Eveline Cosmetics

  Przełomowa, innowacyjna TECHNOLOGIA REGENERACJI KOMÓREK zainspirowana została badaniami nad mechanizmem naprawy uszkodzeń DNA komórek skóry (nagroda Nobla w dziedzinie chemii w 2015 roku). Stymuluje skórę do wytwarzania tioredoksyny, białka zaangażowanego w ochronę komórki przed stresem oksydacyjnym i szkodliwym działaniem promieniowania UV, przedłużającego życie komórek. Czytaj dalej

 • 2640

  Natalia Szroeder ambasadorką lakierów Nails Company

  Natalia Szroeder uznawana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. To artystka, która nie boi się wyzwań. Tym razem będziemy mogli zobaczyć ją w roli ambasadorki lakierów hybrydowych marki Nails Company. Czytaj dalej

 • 2623

  Przeciwzmarszczkowe Serum Maksymalnie Odmładzające Multi - Lifting Hybrydowy 24H LA LUXE PARIS 100% KWAS HIALURONOWY

  MULTI-LIFTING HYBRYDOWY™ to skuteczna seria gwarantująca spektakularny efekt anti-aging. Działa niczym aktywna fuzja 3 zabiegów estetycznych: nici hialuronowych, wypełnienia kolagenowego oraz liftingu peptydowego. Silnie ujędrnia i napina, wygładza zmarszczki i modeluje owal twarzy, przywracając mu odpowiednie proporcje oraz młodzieńczy kształt zbliżony do litery V. Czytaj dalej

 • 2622

  Intensywnie - Liftingujący Krem - Koncentrat Regenerujący 60+ Multi - Lifting Hybrydowy 24H LA LUXE PARIS

  MULTI-LIFTING HYBRYDOWY™ to skuteczna seria gwarantująca spektakularny efekt anti-aging. Działa niczym aktywna fuzja 3 zabiegów estetycznych: nici hialuronowych, wypełnienia kolagenowego oraz liftingu peptydowego. Silnie ujędrnia i napina, wygładza zmarszczki i modeluje owal twarzy, przywracając mu odpowiednie proporcje oraz młodzieńczy kształt zbliżony do litery V. Czytaj dalej

 • 2621

  Ultranawilżające mleczko do ciała BAMBUS I ALOES z linii Botanic Expert Eveline Cosmetics

  Ultra nawilżające mleczko do ciała BAMBUS I ALOES z linii Botanic Expert marki Eveline Cosmetics błyskawicznie rewitalizuje, regeneruje i energizuje skórę. Czytaj dalej

 • 2620

  PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM REGENERUJĄCY Z serii MEN X-TRÊME anti-age

  Nowatorska formuła kremu oparta na zaawansowanej technologii TRIPLE FORCE X-TRÊME ANTI-AGE™ działa kompleksowo przeciw wszystkim oznakom starzenia się skóry oraz problemom skóry po goleniu. Zapewnia wielokierunkowe działanie redukujące zmarszczki i opóźniające proces starzenia się skóry. Intensywnie nawilża, odżywia, zwiększa dotlenienie komórek, dostarcza energii oraz zapewnia cerze świeży wygląd. Regeneruje, ujędrnia i napina skórę. Czytaj dalej

 • 2619

  LUKSUSOWE SERUM UJĘDRNIAJĄCE Z DROBINKAMI ZŁOTA z serii 24K GOLD Eveline Cosmetics

  UKIERUNKOWANY LIFTING KORYGUJĄCY NIEDOSKONAŁOŚCI CIAŁA LUKSUSOWE SERUM UJEDRNIAJĄCE z formułą zawierająca kompozycje starannie wyselekcjonowanych składników aktywnych zapewnia efekt profesjonalnego liftingu i wysmuklenia sylwetki. Rewolucyjna formuła na licencji światowych patentów, wzbogacona 24k złotem, wspiera odbudowę siatki kolagenowych włókien podporowych, wzmacniając strukturę skóry. Redukuje podskórna tkankę tłuszczową, uwypuklając zgrabne kształty ciała. Skoncentrowana formuła serum dzień po dniu przeciwdziała zwiotczeniu skóry, wyszczupla i pomaga modelować atrakcyjną sylwetkę. Efekt 14 dniowej kuracji to zmniejszona objętość tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie partii ciała objętych spadkiem sprężystości. Czytaj dalej

 • 2618

  LUKSUSOWE SERUM MODELUJĄCE BRZUCH, UDA, POŚLADKI z serii 24K GOLD Eveline Cosmetics

  ANTI-CELLULITE SHAPING EXPERT ZAAWANSOWANY RYTUAŁ SILNIE UJĘDRNIAJĄCY LUKSUSOWE SERUM MODELUJĄCE wzbogacone drobinkami czystego 24-karatowego złota zapewnia efekt precyzyjnego konturowania sylwetki. Rewolucyjna formuła na licencji światowych patentów, oparta na najskuteczniejszych kompleksach aktywnych, pomaga modelować kształty ciała oraz intensywnie wygładza niedoskonałości problematycznych obszarów ciała spowodowane cellulitem. Dzień po dniu, serum pozwala udoskonalić kształty ciała, unosząc zwiotczałą skórę i przywracając jej naturalne napięcie. Rezultat: skóra ciała jest silnie ujędrniona, kontury ciała wymodelowane, o idealnych kształtach. Czytaj dalej

 • 2617

  LUKSUSOWE SERUM LIFTINGUJĄCE DO BIUSTU z serii 24K GOLD Eveline Cosmetics

  LUKSUSOWE SERUM LIFTINGUJĄCE DO BIUSTU wzbogacone drobinkami czystego 24-karatowego złota wykorzystuje efekt zaawansowanego nieinwazyjnego liftingu piersi. Rewolucyjna formuła na licencji światowych patentów, oparta na najskuteczniejszych kompleksach aktywnych, działa niczym biostymulator kolagenu, odbudowując siatkę włókien podporowych skóry i widocznie zwiększając napięcie oraz sprężystość biustu. Już po pierwszej aplikacji serum tworzy mikrosiateczkę liftingująca, zapewniając efekt maksymalnie uniesionych, zaokrąglonych piersi. Czytaj dalej

 • 2616

  EKSPRESOWY SAMOOPALACZ W ŻELU DO TWARZY I CIAŁA z serii SUMMER GOLD Eveline Cosmetics

  Stosowanie kosmetycznych metod samoopalających jest popularną, zdrową i wygodną alternatywą do wizyt w solarium lub kąpieli słonecznych, które często mają negatywny wpływ na kondycję skóry. Forma żelu samoopalającego to szybki, bezpieczny i skuteczny sposób na równomierną, łatwą w aplikacji i naturalną opaleniznę bez wysuszania skóry. Czytaj dalej

 • 2576

  Oczyszczanie twarzy - Seria Facemed+

  Seria Facemed+ została opracowana przez nową linię technologiczną Eveline Cosmetics, w ścisłej współpracy z dermatologiem. Facemed+ to innowacyjna seria kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Wyróżniają je wyjątkowo skuteczne składniki aktywne i optymalna tolerancja nawet dla najbardziej wrażliwej skóry - bez parabenów i alkoholu, fizjologiczne pH. Czytaj dalej

 • 2575

  Profesjonalna pielęgnacja z organicznym olejem arganowym Intensywna odbudowa włosów na wiosnę!

  Laboratorium Naukowo- Technologiczne MARION opracowało profesjonalną linię do kompleksowej pielęgnacji włosów. Bazuje ona na organicznym oleju arganowym z kontrolowanych upraw ekologicznych. Olej arganowy jest źródłem odżywczych kwasów omega 6 i 9 oraz witaminy E. W formułach produktów został on połączony z naturalnymi aktywnymi substancjami dobranymi do indywidualnych problemów, aby dostarczyć 100% satysfakcji z pięknych, zdrowych i lśniących włosów. Czytaj dalej

Czytaj inne

Ciekawostki ze świata

 • 2474

  Jak zmienić klienta „rozglądającego się” w „kupującego”?

  Największym wyzwaniem dla sprzedawców odzieży oraz innych produktów nieżywnościowych, jest dziś konwersja klientów. Jeżeli sprzedawca zrozumie drogę do zakupu, jaką pokonują jego klienci, to może zwiększyć swoje szanse na przekształcenie klientów typu „rozglądam się” w typ „kupuję”. Jak tego dokonać? Czytaj dalej

 • 2276

  Częściej i chętniej sięgamy po łatwiejsze w użyciu kapsułki do prania

  Z danych gromadzonych w ramach Panelu Gospodarstw Domowych GfK wynika, iż rynek kapsułek do prania w płynie odnotowuje obecnie dynamiczny wzrost. Jest to najszybciej rozwijający się segment spośród środków do prania. W ostatnich 12 miesiącach wartość zakupów kapsułek dokonanych przez gospodarstwa domowe wzrosła o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Czytaj dalej

 • 1584

  Wodorosty znów na fali

  Najnowsze premiery produktów konsumenckich po raz kolejny chcą udowodnić wszechstronność wodorostów jako składnika, ale tym razem na światowym rynku kosmetyków do pielęgnacji ciała. Czytaj dalej

 • 1579

  Kolory 2016 roku

  Pantone, światowy autorytet w dziedzinie koloru, wybrał dwa kolory, które będą królować w 2016 roku: Rose Quartz (# 13-1520) i Serenity (# 15-3919). Rose Quartz prezentuje się jako subtelny odcień różu, z kolei Serenity jako jasnoniebieski. Czytaj dalej

 • 2551

  Wydatki młodych Polek nakręcają koniunkturę na rynku kosmetyków

  Młode kobiety w wieku 18–29 lat stanowią podstawową grupę konsumentek dla niemal wszystkich kanałów dystrybucji kosmetyków. Bezkonkurencyjnie najpopularniejszym miejscem zakupu kosmetyków zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, są drogerie. Ponad 90 proc. nabywców kupuje w tym kanale regularnie. Czytaj dalej

 • 2430

  Urządzenia mobilne stają się najważniejszym narzędziem zakupowym

  Bycie nieustannie podłączonym do internetu daje konsumentom poczucie wygody. Korzystając z urządzeń mobilnych, na bieżąco sprawdzają informacje i dokonują zakupów. Czytaj dalej

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • http://www.kosmetyczni.pl/
 • http://www.kosmetyki-detergenty.pl/
 • http://www.kosmetyka.edu.pl/
 • http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • http://swiat-przemyslu-farmaceutycznego.pl/